Jakie karty kredytowe akceptuje Costco?

17 lutego 2021

Sprytnie chcesz wiedzieć, które karty kredytowe akceptuje Costco, ponieważ akceptuje tylko jedną: Visa. Costco jest największym klubem magazynowym w kraju, który ma tylko członków, podpisał umowę na wyłączność z Visa, największą siecią kredytową na świecie. Przez wiele lat Costco akceptowało tylko karty American Express. Ale w 2016 roku sieć hurtowni przeszła na Visa.

Jak możesz zapłacić w Costco?

Od 2020 roku Visa jest jedyną kartą kredytową akceptowaną przez Costco. Jeśli nie masz karty Visa, możesz zapłacić gotówką, czekami, kartami debetowymi / bankomatami, elektronicznym transferem świadczeń (EBT) lub kartami gotówkowymi Costco.

Zmiana Costco na Visa była dla wielu zaskoczeniem, ponieważ sprzedawca miał umowę na akceptację tylko kart American Express od 1999 roku. Wcześniej klub hurtowy akceptował tylko karty Discover, które mają znacznie mniejszą bazę członków niż AmEx. Umowa Costco-American Express była ogromnym dobrodziejstwem dla obu firm, a Costco wyrosło na jednego z trzech największych detalistów na świecie i przyniosło miliardy dolarów wolumenu sprzedaży American Express. Następnie Costco przeszedł do jeszcze większej sieci kredytowej w Visa.

Dlaczego Costco przeszedł na Visa?

Costco zawarło umowę z Citi na to, że będzie wydawcą karty kredytowej Costco. A ponieważ karta Costco Anywhere Visa® firmy Citi to Visa, Costco musi teraz akceptować wszystkie karty Visa.

Przenosząc jedynego kredytodawcę z American Express na Visa, Costco rozszerzyło swoją sieć potencjalnych klientów o miliony. Podczas gdy American Express miał 23,3 miliona rachunków kredytowych w USA w 2016 roku, Visa miała 276 milionów. Oznacza to, że co najmniej 250 milionów więcej Amerykanów może używać swoich kart kredytowych w Costco.

Dzięki temu zakupy stały się bardziej elastyczne dla obecnych członków Costco. Zamiast ograniczać się do korzystania z karty American Express, członkowie mogą teraz korzystać z różnych kart Visa dostępnych na rynku.

Jakie są warunki korzystania z karty Visa firmy Costco?

Karta Costco Anywhere Visa® firmy Citi jest dostępna bez rocznej opłaty dla członków Costco i oferuje lepsze nagrody niż jej poprzednik American Express. Jego punkty bonusowe obejmują zwrot 4% do 7000 USD rocznie (i 1% później) w kwalifikujących się zakupach gazu, 3% z powrotem w restauracjach, 2% z powrotem w Costco i 1% z powrotem na wszystko inne. Ma również tę zaletę, że jest kartą Visa, która jest akceptowana w większej liczbie sprzedawców na całym świecie niż American Express. Punkty premiowe można wymienić tylko w sklepach hurtowych Costco i na Costco.com.

Ale nie musisz mieć karty Visa sklepu, aby skorzystać z przejścia sklepu na Visa. Wielu wydawców Visa oferuje kategorie nagród premiowych dla sklepów magazynowych, co oznacza, że ​​możesz zarobić dodatkowy zwrot gotówki lub punkty premiowe, używając karty Visa w Costco – wystarczy sprawdzić kategorie nagród na karcie. Nawet bez dodatkowych bonusów w klubach magazynowych członkowie wydają średnio ponad 100 USD na podróż, a opłaty te mogą sumować się do wspaniałych bonusów na dowolnej karcie kredytowej Rewards.

W jaki sposób przejście na Visa pozwala członkom Costco zaoszczędzić pieniądze?

Zgodnie z umową Visa jest jedyną siecią płatniczą, z którą współpracuje Costco. Sieci płatnicze są kluczem do płatności kartą kredytową. Kiedy karta kredytowa jest przeciągnięta w sklepie, informacje o transakcji są przesyłane przez procesor karty kredytowej do sieci płatniczej (w tym przypadku Visa). Sieć przekazuje te informacje do banku wydającego kartę (np. Citi lub Chase), który następnie zatwierdza lub odrzuca transakcję na podstawie dostępnego kredytu posiadacza karty. Bank przesyła zgodę lub odmowę z powrotem do sieci, która wysyła je do procesora, a następnie do sklepu. Zasadniczo Visa rozmawia z bankiem klienta w imieniu Costco, uzyskuje zgodę i przekazuje środki.

Aby skorzystać z sieci płatności, akceptant musi uiścić opłatę interchange, która stanowi procent kwoty opłaty. Zwykle opłata ta wynosi 2% – 3%. Negocjując umowę na wyłączność z Visa, Costco był w stanie drastycznie obniżyć opłaty interchange do poniżej 0,5% za transakcję. Przy tak niskich opłatach za karty kredytowe Costco jest w stanie utrzymać niskie ceny. Nie musi uwzględniać opłat za karty kredytowe w swoim marży, jak może to zrobić wielu konkurentów, którzy płacą 3% za transakcję. W Costco i innych hurtowniach marża przychodu jest dość niewielka, ponieważ sprzedają towary po cenie zbliżonej do ceny hurtowej. Oznacza to, że każda niewielka oszczędność pomaga firmie – i przynosi korzyści dzięki utrzymaniu niskich cen.

Czy możesz robić zakupy w Costco, jeśli nie masz wizy?

Tak, klienci nie muszą mieć karty Visa, aby zapłacić za zakupy Costco. Costco akceptuje również gotówkę, czeki, karty debetowe / bankomaty, EBT i karty gotówkowe Costco. Stacje benzynowe Costco i myjnie samochodowe Costco nie przyjmują jednak gotówki, czeków ani EBT.

Czy możesz robić zakupy w Costco, jeśli nie masz członkostwa Costco?

Tak, „Today Show opublikowało ten hack kilka lat temu i nadal działa. Jeśli członek Costco kupi Ci sklepową kartę podarunkową, zwaną też kartą gotówkową Costco, możesz z niej korzystać w sklepie bez członkostwa. Możesz umieścić na karcie od 25 do 2000 USD.

Podsumowanie

Jeśli myślisz o zostaniu członkiem Costco, aby zaoszczędzić na rachunku w sklepie spożywczym, lub jesteś już członkiem, który chce płacić za zakupy kartą kredytową, musisz mieć do tego kartę Visa . Costco nie akceptuje już kart American Express. Możesz jednak zapłacić za swoje towary gotówką, czekami lub kartami debetowymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy