Jakiej zdolności kredytowej potrzebuję do karty kredytowej Southwest Airlines?

17 lutego 2021

Jestem niezależnym pisarzem specjalizującym się w finansach osobistych i nagrodach za podróżne karty kredytowe.

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Aby zapoznać się z objaśnieniem naszego ujawnienia reklam, odwiedź tę stronę.

Karty kredytowe linii lotniczych mogą być potężnym narzędziem podróżnym, jeśli jesteś lojalny wobec określonej linii lotniczej. Oferta kart kredytowych Southwest Airlines ułatwia szybkie zdobywanie nagród Rapid Rewards w celu częstszego rezerwowania walk z nagrodami. Przed złożeniem wniosku dobrze jest wiedzieć, czy kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej Southwest z aktualną oceną kredytową.

Przez ograniczony czas na kartach Southwest Airlines dostępna jest nowa duża oferta bonusowa.

Link, aby zobaczyć więcej:

Określenie zdolności kredytowej potrzebnej dla karty kredytowej Southwest

Określenie prawdopodobieństwa zatwierdzenia karty kredytowej Southwest Airlines może wydawać się grą w zgadywanie. W końcu na decyzję o zatwierdzeniu wpływa kilka innych czynników, poza twoją zdolnością kredytową.

Jednak Twoja obecna ocena kredytowa daje dobry pomysł, czy powinieneś złożyć wniosek, czy poczekać. Jeśli Twój wynik mieści się w normalnym zakresie akceptacji, możesz złożyć wniosek, gdy istnieje ograniczona czasowo oferta bonusowa karty kredytowej Southwest.

Ocena kredytowa wymagana dla karty kredytowej Southwest

W przypadku kart kredytowych Southwest masz najlepsze szanse na zatwierdzenie z minimalnym wynikiem 670. Wynik ten jest początkiem „dobrego kredytu, drugiego w kolejności poziomu oceny kredytowej. Najlepsza ocena – doskonały kredyt – zwykle zaczyna się od 740 punktów kredytowych.

Możliwe jest uzyskanie zatwierdzenia z wynikiem w połowie lat sześćdziesiątych, ale Twoja aplikacja może wymagać ręcznego zatwierdzenia. Niniejsze wytyczne dotyczą osobistych i małych firm kart kredytowych Southwest.

Na szczęście mamy kilka danych od niedawnych kandydatów, którzy dzielą się swoimi historiami sukcesu. Raporty te mogą dać ci wyobrażenie, czego możesz się spodziewać, ubiegając się o kartę kredytową Southwest Airlines.

Raporty CS1974 zostały natychmiast zatwierdzone w listopadzie 2019 r. Z oceną kredytową 677 i rocznym dochodem między 60 000 a 80 000 USD. Ich początkowy limit kredytowy wynosi 6900 USD.

JGonz15 zgłasza posiadanie 644 punktów kredytowych w momencie zatwierdzenia ich karty kredytowej Southwest z początkowym limitem kredytowym 4000 USD.

Jeśli chcesz mieć flagową kartę kredytową Southwest Priority, najlepiej będzie złożyć wniosek z wynikiem powyżej 700. Redbird06 z wynikiem 742 uzyskał natychmiastowe zatwierdzenie karty Priority Card z początkowym limitem kredytowym wynoszącym 10 800 USD. Ich roczny dochód wynosi 75 000 USD, co pomaga uzyskać wyższy limit kredytowy.

Samolot Southwest Airlines przygotowywany do lotu z El Paso w Teksasie. Zdjęcie Mary Silva

Visa Signature lub Visa PlatinumW zależności od Twojej zdolności kredytowej, otrzymasz Visa Signature lub wersję Visa Platinum wybranej karty kredytowej Southwest. Każda wersja ma te same nagrody za zakup i korzyści związane z podróżami na południowy zachód. Jednak Twój początkowy limit kredytowy i korzyści zapewniane przez Visa będą się różnić.

Na przykład Visa Signature ma minimalny limit kredytu początkowego w wysokości 5000 USD, rabaty Visa Signature Luxury Hotel Collection i dodatkowe ubezpieczenie wynajmu samochodu.

Visa Platinum ma minimalny początkowy limit kredytowy w wysokości 2000 USD. Otrzymujesz dodatkowe ubezpieczenie wynajmu samochodu, ale możesz nie otrzymać tak wielu zniżek i korzyści na podróż.

Inne czynniki związane z zatwierdzaniem kart kredytowych Southwest Airlines

Chociaż dobrze, że znasz zdolność kredytową wymaganą dla kart kredytowych Southwest, wiedz, że sama twoja ocena kredytowa nie wpłynie na Chase na zatwierdzenie lub odrzucenie twojego wniosku. Zwróć także uwagę na te inne czynniki.

Roczny dochódWysoki roczny dochód może zwiększyć szanse na zatwierdzenie lub potencjalnie wyższy początkowy limit kredytowy. Według US Census Bureau, ogólnokrajowy średni dochód gospodarstwa domowego w 2018 r. Wyniósł 61937 USD. Zarabianie powyżej 60 000 USD oznacza, że ​​w większości stanów masz ponadprzeciętny dochód.

Wyższe dochody ułatwiają również uzyskanie niższego wskaźnika zadłużenia do dochodów. Niski współczynnik może mieć wpływ na wysoką zdolność kredytową. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz spłacać saldo karty kredytowej Southwest w całości każdego miesiąca i nie będziesz mieć zaległości na koncie.

Za dużo nowych kart kredytowychW przypadku kart kredytowych Chase najważniejszym czynnikiem oprócz oceny kredytowej może być reguła Chase 5/24. Ta polityka ogranicza liczbę nowych kart kredytowych Chase, które możesz otrzymać w ciągu 24 miesięcy.

Chase najprawdopodobniej odrzuci Twój wniosek o kartę kredytową Southwest Airlines, gdy co najmniej 5 nowych kont kart kredytowych pojawi się w Twoim raporcie kredytowym w okresie 24 miesięcy. Możesz być głównym lub autoryzowanym użytkownikiem tych kont.

Karty doładowania bez ustalonego limitu wydatków, takie jak Platinum Card® od American Express, nie liczą się przeciwko Tobie. Karty kredytowe dla małych firm z Capital One, Discover i TD Bank mogą cię zranić. Te trzy banki zgłaszają Twoją działalność związaną z kartą kredytową w osobistym raporcie kredytowym.

Jeśli obecnie masz „5/24 lub więcej, powinieneś poczekać z aplikacją, aby uniknąć niepotrzebnego odrzucenia i twardego ściągnięcia kredytu. Jeśli masz 4 lub mniej rachunków kart kredytowych młodszych niż 24 miesiące, możesz złożyć wniosek i powinieneś uzyskać zgodę.

Ile aktualnych kart kredytowych Southwest Airlines posiadasz?Warunki dotyczące kart kredytowych Southwest nie mówią wprost, że nie można mieć co najmniej 2 kart kredytowych Southwest. Połączenie kart Southwest Airlines ma sens, jeśli możesz mieć jedną osobistą i jedną małą wizytówkę. Ale jeśli nie zarabiasz na samozatrudnieniu, powinieneś posiadać tylko jedną osobistą kartę naraz.

Głównym powodem jest kwalifikacja do bonusu rejestracyjnego. Aktualne wytyczne dotyczące aplikacji pozwalają tylko nowym posiadaczom kart otrzymać premię za rejestrację. Nie kwalifikujesz się, jeśli posiadasz osobistą kartę kredytową Southwest i zdobyłeś premię w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Oznacza to, że będziesz musiał zamknąć istniejącą kartę osobistą, jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus z dowolnej osobistej karty kredytowej Southwest.

Jeśli nie chcesz zamykać swojego istniejącego konta, musisz poprosić o uaktualnienie lub obniżenie do innego produktu z kartą osobistą. Chociaż nie kwalifikujesz się do obecnej oferty premii za rejestrację.

Te ograniczenia oferty bonusowej nie mają zastosowania, jeśli masz obecnie tylko małą firmową lub korporacyjną kartę i chcesz otrzymać osobistą premię za rejestrację karty. Inną „luką jest to, że możesz posiadać premię dla innej karty kredytowej Southwest Airlines, jeśli nie otrzymałeś premii tej konkretnej karty przez co najmniej 24 miesiące.

Zakwalifikuj się do przepustki Southwest Companion PassOprócz wskazówek dotyczących aplikacji, możesz dokonać zakupu w czasie, aby kwalifikować się do przepustki Southwest Companion Pass. To jedna z najlepszych ofert podróży towarzyszących. Z karnetem wystarczy uiścić zwykłe opłaty i podatki za miejsce osoby towarzyszącej. W przypadku większości lotów to 5,60 USD w jedną stronę. Możesz kupić bilet za gotówkę lub punkty.

Karnet Companion Pass jest ważny przez maksymalnie 2 lata. To jest dobre przez resztę roku, w którym zarabiasz, i przez cały następny rok. Aby zdobyć przepustkę, musisz zdobyć 125 000 Rapid Rewards lub przelecieć 100 kwalifikujących się lotów w jedną stronę w ciągu roku kalendarzowego. Rapid Rewards, które otrzymujesz z bonusu rejestracyjnego i zakupu karty, wliczają się do wymogu 125 000 punktów.

Możesz spróbować złożyć wniosek o kartę kredytową Southwest wiosną zamiast jesienią. W ten sposób możesz zdobyć przepustkę Companion Pass kilka miesięcy wcześniej.

Podsumowanie oceny kredytowej potrzebnej do karty kredytowej Southwest

Ubieganie się o kartę kredytową Southwest Airlines z wynikiem kredytowym wynoszącym co najmniej 670 oznacza, że ​​prawdopodobnie otrzymasz natychmiastową decyzję o zatwierdzeniu. Jednak może zajść potrzeba czasu na złożenie wniosku, jeśli masz zbyt wiele nowych kont kart kredytowych lub chcesz otrzymać najlepsze oferty kart kredytowych Southwest.

Jaka ocena kredytowa jest potrzebna w przypadku kart kredytowych linii lotniczych?Większość kart kredytowych linii lotniczych wymaga jedynie minimalnej oceny kredytowej 650 lub wyższej, aby uzyskać natychmiastową decyzję o zatwierdzeniu. Karty premium, które oferują dodatkowe korzyści, takie jak bezpłatny dostęp do poczekalni na lotnisku, mogą wymagać wyniku co najmniej 740, aby uzyskać najlepsze szanse na zatwierdzenie.

Powinieneś mieć wysokie szanse na akceptację karty kredytowej Southwest Airlines z wynikiem co najmniej 670. Aby uniknąć reguły Chase 5/24, musisz upewnić się, że nie dodałeś co najmniej 5 nowych kart do swojego portfela. Wstępna kwalifikacja do karty może również pomóc Ci ubiegać się o karty z najlepszymi kursami akceptacji.

Jaka jest minimalna ocena kredytowa dla karty kredytowej Southwest Airlines?Nie ma opublikowanej minimalnej oceny kredytowej dla karty kredytowej Southwest. Możliwe, że zdobędziesz aprobatę z wynikiem od najniższego do połowy 600. Aplikowanie z wynikiem 670 lub wyższym oznacza, że ​​najprawdopodobniej uzyskasz natychmiastowe zatwierdzenie.

Podobnie jak w przypadku każdego wniosku o wydanie karty kredytowej, inne czynniki mogą wpłynąć na decyzję o zatwierdzeniu. Nawet jeśli uzyskasz akceptowalny wynik, czynniki takie jak zbyt wiele niedawnych wniosków lub zbyt wiele kart w tym samym banku mogą Cię zdyskwalifikować.

Jaka jest najlepsza karta kredytowa Southwest?Istnieją trzy osobiste i dwie małe biznesowe wersje karty kredytowej Southwest Airlines.

Karta kredytowa Southwest Rapid Rewards® PriorityNajlepszą opcją osobistą (konsumencką) jest karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority. Ta karta ma roczną opłatę w wysokości 149 USD, która na początku może wydawać się droga. Jednak ta karta ma następujące cenne korzyści:

  • 75 $ rocznego kredytu na podróże Southwest
  • 4 ulepszone rezerwacje rocznie (jeśli są dostępne)7500 bonusowych Rapid Rewards na każdą rocznicę kartyZdobądź 2x Rapid Rewards za zakupy na południowym zachodzieZdobądź 1x Rapid Rewards za wszystkie wydatki niezwiązane z premiamiBrak opłaty za transakcje zagranicznePonieważ jest to flagowa karta kredytowa Southwest, ma o kilka zalet więcej niż inne osobiste karty kredytowe.

    Karta kredytowa Southwest Rapid Rewards® Performance Business
    • 4 ulepszone rezerwacje rocznie (jeśli są dostępne)
    • Kredyty WiFi w trakcie lotu9000 bonusowych Rapid Rewards na każdą rocznicę kartyZwrot opłaty za wniosek Global Entry lub TSA PreCheckZdobądź 3x punkty za zakupy Southwest AirlinesZdobądź 2x punkty za reklamy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach; Usługi internetowe, kablowe i telefoniczneBrak opłaty za transakcje zagraniczneOpłata roczna wynosi 199 USD. Jeśli często latasz na Southwest w interesach, kredyty Wi-Fi mogą być niezłym dodatkiem. Zdobywanie podwójnych punktów za wybrane zakupy biznesowe oznacza również, że możesz częściej wymieniać Southwest Rapid Rewards.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy