Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby otrzymać karty Chase Freedom?

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Twoja ocena kredytowa odgrywa dużą rolę w Twoim ogólnym życiu finansowym. Ale w TPG kładziemy duży nacisk na utrzymanie wysokiego wyniku, częściowo po to, abyś mógł uzyskać akceptację najlepszych kart kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, ocena kredytowa 750+ pozwoli Ci zaakceptować prawie każdą kartę kredytową na rynku. Jednak nie musisz mieć doskonałego kredytu, aby zostać zatwierdzonym na dobrą kartę kredytową z nagrodami.

Nowy w The Points Guy? Zapisz się do naszego codziennego newslettera i zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących.

Dwie popularne karty dla początkujących (którzy być może nie mają jeszcze zgromadzonych doskonałych kredytów) to Chase Freedom (Nie jest już otwarta dla nowych kandydatów) i Chase Freedom Unlimited. Obie są kartami kredytowymi bez opłaty rocznej, które zapewniają zwrot gotówki – ale ten zwrot gotówki można zamienić na punkty Ultimate Rewards, jeśli masz również kartę Chase Sapphire Preferred Card, Chase Sapphire Reserve lub Ink Business Preferred Credit Card. Z tego powodu obie te karty Wolności są potencjalnymi członkami Chase Trifecta, co może pomóc zmaksymalizować wydatki na karty w różnych kategoriach w celu uzyskania maksymalnej wartości wykupu.

(Informacje o Chase Freedom Unlimited, Chase Freedom Card zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.)

W tym poście

Wyniki wymagane dla Chase Freedom i Freedom Unlimited

W przeciwieństwie do niektórych emitentów, Chase nie publikuje rekomendowanych ocen kredytowych na swojej stronie internetowej. Pomimo faktu, że te dwie karty nie pobierają opłaty rocznej i są uważane za karty podstawowe, nadal będziesz chciał mieć dobry kredyt, aby złożyć wniosek. Nie oznacza to jednak, że aby złożyć wniosek, musisz mieć wynik 750+.

W rzeczywistości pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o akceptacji wyników w latach od 600 do połowy 600 dla obu kart. Chase bierze pod uwagę szereg czynników, aby podjąć decyzję o zatwierdzeniu – poziom dochodów, wiek rachunków kredytowych, a nawet bieżące relacje z bankiem. Jeśli masz inne karty Chase, które mają dobrą opinię i / lub były długoletnim klientem Chase z dużymi saldami bankowymi, Twoje szanse na zatwierdzenie mogą wzrosnąć niezależnie od gorszego wyniku kredytowego.

Twoja zdolność kredytowa jest zdecydowanie ważna i powinieneś dążyć do jej poprawy, gdy tylko jest to możliwe, poprzez praktykowanie odpowiedzialnych nawyków kredytowych. Ale nie powinieneś pozwolić, aby wynik w średnim i wysokim poziomie 600 powstrzymał cię przed złożeniem wniosku o kartę, którą naprawdę chcesz, zwłaszcza jeśli udowodniłeś, że jesteś godnym zaufania klientem w inny sposób.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową

Teraz, gdy wiesz już, jaką zdolność kredytową powinieneś mieć, ubiegając się o Chase Freedom lub Chase Freedom Unlimited, jak sprawdzić, jak mierzy się Twój wynik?

Istnieją trzy agencje sporządzające sprawozdania kredytowe, które sporządzają ocenę kredytową, ale wszystkie trzy wyniki mogą nie być takie same. Dwie najczęstsze miary zatwierdzania kart kredytowych to wynik FICO firmy Experian i VantageScore firmy TransUnion. Możesz poprosić o pełny raport kredytowy bezpłatnie raz w roku od każdego z trzech biur (Experian, TransUnion i Equifax), ale jeśli masz już inne karty kredytowe, możesz również ogólnie sprawdzić swój wynik za pomocą aplikacji mobilnej.

American Express, Discover, USAA i Wells Fargo pozwalają Ci sprawdzić wynik Experian FICO. Amex, Bank of America, Barclays, Capital One, Chase i US Bank pozwalają również na sprawdzenie Twojego TransUnion VantageScore. Istnieje również kilka witryn innych firm, z których możesz skorzystać, na przykład Credit Karma.

Chodzi o to, że nigdy nie powinieneś płacić za sprawdzenie swojej zdolności kredytowej. Istnieje wiele opcji, aby sprawdzić to niezawodnie za darmo.

Większość wydawców kart kredytowych pozwala posiadaczom kart bezpłatnie sprawdzić swój wynik. (Zdjęcie: Paul Hanaoka / Unsplash)

Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową

Podczas gdy każde biuro kredytów konsumenckich oblicza Twój wynik nieco inaczej (i dlatego możesz mieć różne wyniki od każdego z nich), istnieje kilka ogólnych czynników, które wpływają na Twój wynik niezależnie od agencji:

 • Historia płatności – w przypadku wyników FICO stanowi ona największą część Twojego wyniku, ale wszystkie trzy biura będą analizować Twoją historię płatności. Wierzyciele chcą wiedzieć, że jesteś pożyczkobiorcą niskiego ryzyka, co oznacza udowodnienie, że zapłacisz swoje rachunki w terminie.
 • Wskaźnik zadłużenia do kredytu – to kolejny ważny czynnik wpływający na wynik. Zasadniczo odzwierciedla to, jaka część linii kredytowej jest wykorzystywana na różnych kontach. Dobrą zasadą jest utrzymanie tego wskaźnika poniżej 30%, aby uzyskać wysoką zdolność kredytową. Wiek kont – uwzględnia średnią długość kont. Im dłuższa jest Twoja historia kredytowa, tym lepiej – dlatego generalnie zachęcamy do obniżenia wersji kart, których już nie używasz, do wersji bez opłaty rocznej zamiast anulowania. Nowy kredyt – jeśli niedawno otworzyłeś wiele kont kredytowych, może to negatywnie wpłynąć na Twój wynik, ponieważ może wskazywać na potencjalne problemy finansowe wierzycielom. Nie oznacza to, że należy uważać na otwieranie nowych kont w ogóle, ale należy wziąć pod uwagę czas. Mieszanka kredytów Twoja zdolność kredytowa to nie tylko posiadanie kart kredytowych. Kredytodawcy chcą zobaczyć, że masz różne rachunki kredytowe, w tym kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe i nie tylko. Nie proponuję zaciągania pożyczek, których nie potrzebujesz tylko po to, aby zapewnić sobie bardziej zróżnicowaną ofertę, ale pamiętaj, że dobrze zarządzany kredyt samochodowy lub hipoteczny może oznaczać wyższą zdolność kredytową.Co się stanie, jeśli zostaniesz odrzucony?

  Odrzucenie karty kredytowej może być kłopotliwe, ale to nie koniec świata. W rzeczywistości wielu TPG zostało odrzuconych dla co najmniej jednej karty kredytowej w ciągu ich życia. Współautor TPG, Ethan Steinberg, został faktycznie odrzucony w przypadku 12 różnych kart kredytowych i nadal ma wynik około 780.

  Ogólnie rzecz biorąc, odrzucenie karty kredytowej nie powinno spowodować żadnych długoterminowych szkód na koncie. Podczas gdy „twarde zapytanie aplikacji może obniżyć twoją zdolność kredytową o kilka punktów, twój wynik powinien po chwili wrócić do normy. Nie będziesz chciał od razu ponownie ubiegać się o tę samą kartę, ale możesz spróbować ponownie po trzech do sześciu miesięcy.

  Odrzucenie karty kredytowej może być kłopotliwe, ale nie pozwól, aby przekonało Cię to do rezygnacji z otrzymania karty kredytowej z nagrodami. (Zdjęcie: Hero Images / Getty Images.)

  W przypadku odrzucenia istnieje możliwość cofnięcia decyzji. Możesz zadzwonić do banku na linię ponownego rozpatrzenia wniosku, aby poprosić o odwołanie (upewnij się, że wiesz, jaki powód bank podał dla odrzucenia, zanim zadzwonisz). Jeśli wyjaśnisz, dlaczego chcesz / potrzebujesz karty i jak planujesz z niej korzystać, agent może Cię zatwierdzić. Chociaż nie ma gwarancji, że odniesiesz sukces, nie zaszkodzi (ładnie) zapytać.

  Konkluzja

  Chase Freedom i Chase Freedom Unlimited to doskonałe karty kredytowe, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy weteranem punktów i mil. Miejmy nadzieję, że ten przewodnik dał ci podstawę do tego, do jakiego wyniku kredytowego powinieneś dążyć, ubiegając się o te karty, ale pamiętaj, że nie ma sztywnej reguły dotyczącej tego, jaki wynik jest wymagany do zatwierdzenia.

  Obraz wyróżniony przez personel The Points Guy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy