Jestem pogrążony w długach. Czy mogę po prostu przestać dokonywać płatności?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

Konsekwencje braku zapłaty są duże, długotrwałe

Podsumowanie

Jeśli jesteś zalany długiem na karcie kredytowej, może być kuszące, aby przestać dokonywać płatności i mieć nadzieję, że problem zniknie. Przepraszam. Nie będzie

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi Porozmawiajmy Credit

Jestem tak bardzo zadłużony z kartami kredytowymi, że nie mogę ich spłacić. Co się stanie, jeśli po prostu przestanę dokonywać płatności? Jakie działania mogą podjąć firmy obsługujące karty kredytowe, skoro cały dług jest niezabezpieczony? – Lisa

Droga Liso

Krótka odpowiedź na Twoje pytanie, co się stanie, jeśli przestaniesz płacić kartami kredytowymi, jest taka, że ​​rozpoczniesz proces, który może być finansowo niszczycielski przez wiele lat. W rzeczywistości decyzja może również negatywnie wpłynąć na Twoje przyszłe zatrudnienie i opcje mieszkaniowe. Pozwól mi wyjaśnić, dlaczego.

Saldo należne na Twoich kontach po spłaceniu długu przez pierwotnego wierzyciela jest zwykle sprzedawane zewnętrznej agencji windykacyjnej lub wysyłane do windykacji wewnętrznej. Wtedy możesz więcej oczekiwać połączeń i listów z prośbą o zapłatę. W tym momencie wielu kolekcjonerów będzie próbowało zmusić Cię do zapłacenia ugody – zryczałtowanej kwoty pewnej części całkowitego zadłużenia.

W przypadku braku płatności lub zgody na spłatę, w pewnym momencie przed upływem terminu przedawnienia tego rodzaju długu w Twoim kraju, jest bardzo prawdopodobne, że właściciel długu pozwie Cię do sądu o ściągnięcie należności. Ponieważ dług jest prawnie uzasadniony i należny od Ciebie, wierzyciel / inkasent prawdopodobnie otrzyma orzeczenie na łączną należną kwotę. W drodze orzeczenia wierzyciel może pobrać opłatę bankową lub zajęcie wynagrodzenia (w zależności od przepisów obowiązujących w Twoim stanie) lub wnieść zastaw na Twojej nieruchomości w celu ściągnięcia należności.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Zamiast ignorować problem i prawdopodobnie ponieść konsekwencje opisane powyżej, radzę zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Możesz zacząć od konsultacji z organizacją non-profit zajmującą się doradztwem kredytowym, ale jeśli naprawdę nie możesz sobie pozwolić na spłatę zadłużenia z tytułu karty kredytowej, może być konieczne skonsultowanie się z prawnikiem ds. Upadłości. Cokolwiek zdecydujesz, podejmij działania, zamiast pozostawiać swój los wierzycielom.

Porozmawiajmy dalej!

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Jane McNamara „jest byłym dostawcą finansów osobistych na CreditCards.com.

Co dalej?Nie udostępniaj kont starszym rodzicom

Posiadanie wspólnego konta ze starszym rodzicem może mieć poważne konsekwencje, w tym być odpowiedzialnym za długi, procesy sądowe i wysiłki windykacyjne

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy