Kim jest doradca hipoteczny?

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Podobnie jak broker może pomóc Ci znaleźć najlepsze firmy i finanse itp., Doradca hipoteczny może również pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję dla Ciebie. Może również pomóc w procesie składania wniosku i oferuje doskonałą obsługę każdemu, kto kupuje dom. Główną różnicą między doradcą kredytowym a brokerem jest szkolenie i wiedza potrzebna do wykonania każdej pracy.

Oprócz porad, których doradca hipoteczny może udzielić przy zakupie domu, może on również zaoferować:

Różne opcje kredytu hipotecznego do wyboru

Porady dotyczące ochrony kredytu hipotecznego, spłaty, refinansowania itp.

Oferuj ubezpieczenie budynku obok samego kredytu hipotecznego

Chociaż doradca hipoteczny może omówić z Tobą tak wiele różnych aspektów finansowych, nie musi on początkowo przechodzić żadnych specjalistycznych szkoleń ani nie potrzebuje żadnych kwalifikacji zawodowych. To kolejny aspekt, który odróżnia ich od pośrednika hipotecznego. Będą musieli przejść podstawowe szkolenie, ale dotyczy to bardziej obsługi klienta i relacji z klientami.

Droga do zostania doradcą jest dość prosta – zwykle zaczyna się w banku jako przedstawiciel obsługi klienta lub stanowisko administracyjne w firmie świadczącej usługi finansowe. Jeśli zdecydują się na bardziej dedykowaną ścieżkę doradcy hipotecznego, wtedy dodatkowe szkolenie wejdzie w życie.

Financial Services Authority (FSA) wymaga, aby każdy, kto udziela specjalistycznych porad dotyczących kredytów hipotecznych, był biegłym do pewnego poziomu. Oznacza to, że aby zostać doradcą hipotecznym, stażysta musi studiować, aby uzyskać certyfikat Chartered Insurance Institute (CII) w zakresie doradztwa hipotecznego lub IFS School of Finance in Mortgage Advice and Practice (CeMAP). Jeśli chcesz skorzystać z usług doradcy hipotecznego, czy to za pośrednictwem swojego banku, czy w inny sposób, powinieneś poszukać tych kwalifikacji.

Gdy ktoś zda odpowiednie egzaminy na specjalistycznego doradcę hipotecznego, może zrobić kolejny krok i zostać doradcą finansowym. Korzyścią dla Ciebie jest to, że nie tylko możesz wtedy wykorzystać tę samą osobę do obsługi zarówno kredytu hipotecznego, jak i innych szczegółów finansowych – emerytur, ubezpieczenia na życie itp. – ale nie będziesz musiał za każdym razem wyjaśniać wszystkiego o swojej obecnej sytuacji innej osobie. czas.

Inną kwestią do rozważenia, jeśli myślisz o skorzystaniu z doradcy, który pomógłby Ci w spłacie kredytu hipotecznego, jest to, czy są oni całkowicie bezstronni. Na przykład, jeśli korzystasz ze swojego banku, a on zapewnia Ci doradcę, z którym możesz współpracować, będziesz otrzymywać porady tylko na temat usług oferowanych przez sam bank.

Jednak gdybyś miał skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami lub pośrednika hipotecznego, miałbyś znacznie większy wybór i korzyści z dużo większej liczby firm finansowych. Jest to zdecydowanie coś, o czym należy pamiętać podczas pracy z doradcą finansowym i upewni się, że w końcu otrzymasz kredyt hipoteczny i poradę, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Pamiętaj, że wszystkie otrzymane porady nie są wiążące, dopóki nie podpiszesz się pod linią przerywaną. Dlatego nie powinieneś czuć się przytłoczony lub pod presją podczas zbierania informacji od doradcy hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy