Kto posiada najwięcej bitcoinów?

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Fakt, że wszystkie adresy publiczne są dostępne online, pozwala każdemusprawdzić, kto posiada najwięcej bitcoinów. Jednak przed rozpoczęciem analizy danych należy wziąć pod uwagę dwie kwestie.

Po pierwszeosoba lub organizacja, która posiada dużo BTC, rzadko przechowuje je wszystkie pod jednym adresem publicznym: portfel może zawierać wiele różnych adresów publicznych i bardzo często właściciele BTC mają więcej niż jeden portfel.

Utrudnia to śledzenie aktywów Bitcoin osób, firm lub organizacji przy użyciu wyłącznie danych zapisanych w publicznym łańcuchu bloków.

Po drugieadresy publiczne są anonimowe, więc jeśli nie wiadomo, do kogo należą, nie można ich po prostu wywnioskować z łańcucha bloków. Istnieją jednak techniki analizy samego łańcucha bloków, które czasami umożliwiają przypisanie nazwy do adresów publicznych.

Mając to na uwadze, istnieje publiczna lista adresów zawierających najwięcej BTC, na podstawie których można spróbować dowiedzieć się, kto posiada najwięcej bitcoinów.

W tej chwilipojedynczy publiczny adres z największą liczbą bitcoinów należy do giełdy Huobi, która posiada ponad250 000 BTC, co odpowiada ponad 2 miliardom dolarów, czyli 1,41% wszystkich bitcoinów w obiegu.

Jednak Huobi z pewnością posiada również inne adresy publiczne, a bitcoiny przechowywane pod tym adresem w rzeczywistościnależą do użytkowników giełdy, a nie do samej giełdy.

Pierwszych 11 publicznych adresów z największą ilością posiadanych BTC toadresy giełd BinanceBitfinexiBittrex, podczas gdy sześć z nich nie ma znanego właściciela.

W rzeczywistościpojedynczą osobą lub organizacją, która posiada najwięcej bitcoinów, wydaje się być Satoshi Nakamoto, twórca protokołu Bitcoin, który według różnych szacunków powinien posiadać co najmniej 1,1 miliona BTC, czyli ponad 6% wszystkich bitcoinów stworzonych do datą, równąfortunie w wysokości prawie dziesięciu miliardów dolarów.

Jednak te bitcoiny były stacjonarne przez długi czas i wydaje się, że mogą nigdy nie zostać ponownie użyte ze względu na fakt, że Satoshi zniknął (być może zmarł) i że klucze prywatne ponad 16000 adresów publicznych, pod którymi się znajdują przechowywane zostały utracone.

O ile wiadomoBułgaria może być na drugim miejscu, z ponad 200000 posiadanych BTC, chociaż historia Bułgarii posiadająca bitcoiny jest dość kontrowersyjna.

W rzeczywistości nie ma oficjalnego potwierdzenia, że ​​te BTC zostały faktycznie zajęte przez państwo bułgarskie, ani że nadal są w jego posiadaniu, pomimo faktu, że konfiskata, która zrodziła ten skarb o wartości prawie 2 miliardów dolarów, wydaje się, że faktycznie miała miejsce, i że nie ma żadnego zapisu, że te bitcoiny zostały kiedykolwiek użyte.

Oczekuje się, że FBI będzie również właścicielem wielu bitcoinów, również w tym przypadku z powodu konfiskaty aktywów, które czasami prowadzą do zajęcia kilku BTC.

Jednak skonfiskowane bitcoiny są zwykle sprzedawane na aukcji i sprzedawane po pewnym czasie, więc aktywa BTC FBI stale się zmieniają i nie gromadzą się.

W przypadku osób, które posiadają wiele bitcoinów, pewników jest więcej, ponieważ powszechnie wiadomo, że niektórzy ludzie mają ich kilka tysięcy.

Wśród nich z pewnością są bliźniacyTyler i Cameron Winklevoss, właściciele giełdy Gemini, którzy zainwestowali w bitcoin część 65 milionów dolarów odszkodowania, które otrzymał założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, w czasie, gdy BTC kosztowało tylko 120 dolarów.

Innym właścicielem dużej ilości BTC jest programistaGavin Andresen, osoba, która stała się głównym twórcą otwartego kodu źródłowego Bitcoin po zniknięciu Satoshi Nakamoto w 2011 roku, który z kolei podejrzewa się, że jest prawdziwym Satoshi.

Roger Ver, współzałożyciel Bitcoin.com, jest również właścicielem wielu BTC, podobnie jak niektóre inne osoby, które były zaangażowane w projekt od jego powstania.

Inni właściciele BTC toTim DraperDan Moreheadz Pantera CapitalJihan WuiMicree Zhanz BitmainBarry SilbertTony Gallippiz BitPay iCharlie Shrem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy