Luka podatkowa ustalona dla odsetek od pożyczki pod zastaw domu

17 lutego 2021

Które odsetki nadal podlegają odliczeniu pomimo ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOT
 • LINKEDIN

Ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r. Wprowadziła szereg nowych ulg podatkowych, znosząc jednocześnie kilka innych. Kilka innych zmian podatkowych bezpośrednio wpłynęło na podatników, którzy są właścicielami domu lub planują go kupić, w tym zmniejszenie limitu zadłużenia hipotecznego podlegającego odliczeniu do 750 000 USD w przypadku kredytów zaciągniętych po 14 grudnia 2017 r. Poprzedni limit wynosił 1 milion USD. Ponadto w przyszłości obowiązuje limit 10 000 USD na wyszczególnione odliczenia na podatki stanowe i lokalne (SALT), w tym podatki od nieruchomości.

Jeden z wyeliminowanych środków dotyczy ulg podatkowych z tytułu odsetek od kredytu hipotecznego. Znaczna część tego odliczenia została skutecznie wyeliminowana, przynajmniej do końca 2025 r. Internal Revenue Service (IRS) dopuścił jednak lukę w obecnym prawie podatkowym, która pozwoliłaby niektórym właścicielom na dalsze czerpanie korzyści z odsetek od kredytu hipotecznego. odliczenie.

Kluczowe wnioski

 • Pomimo nowych przepisów w ustawie o obniżaniu podatków i zatrudnieniu, IRS w nocie doradczej z 2018 r. Stwierdził, że odsetki od kredytu hipotecznego mogą nadal podlegać odliczeniu, wraz z odsetkami od HELOC i drugich hipotek.
 • Aby kwalifikować się do tego odliczenia, pieniądze z pożyczki muszą być przeznaczone do użytku zatwierdzonego przez IRS, a mianowicie do „kupowania, budowania lub istotnej poprawy domu podatnika.
 • Dochody z pożyczki nie mogą być jednak wykorzystane na spłatę długów osobistych lub innych wydatków niekwalifikowanych.
 • Odliczenie nie jest nieograniczone; łączna kwota odsetek od zadłużenia hipotecznego, które można odliczyć od 2018 r., wynosi 750 000 USD.

Nowe zasady odliczania odsetek od pożyczki pod zastaw domu

W lutym 2018 r. IRS wydał memorandę doradczą dla podatników w sprawie statusu odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego na podstawie nowego zbioru przepisów podatkowych. Notatka ta określała, że ​​odsetki od pożyczek pod zastaw domu, linie kredytowe pod zastaw domu (HELOC) i drugie kredyty hipoteczne mogą nadal podlegać odliczeniu, o ile pożyczka jest przeznaczona do użytku zatwierdzonego przez IRS.

Konkretnie, drugie kredyty hipoteczne muszą być wykorzystywane do „kupowania, budowania lub istotnej poprawy domu podatnika, który zabezpiecza kredyt, aby odsetki podlegały odliczeniu. Wcześniejsze 

Chociaż IRS nie podał listy wydatków, które byłyby pokrywane zgodnie z przepisami prawa, ich rady zawierały kilka przykładów dopuszczalnych wydatków na remont domu, takich jak budowa przybudówki w celu rozbudowy domu. Inne cele, które kwalifikują się do odliczenia, jeśli korzystasz z pożyczki pod zastaw domu lub HELOC, obejmują:

 • Założenie nowego dachu na posesję
 • Wymiana systemu HVAC
 • Zakończenie obszernego projektu przebudowy kuchni lub łazienki
 • Zmiana nawierzchni Twojego podjazdu

Wpływ nowych zasad dotyczących kredytów hipotecznych

Zachowanie tego odliczenia dla uprawnionych podatników to dobra wiadomość dla właścicieli domów. W raporcie TransUnion z października 2017 r. Oszacowano, że ponad dwie trzecie właścicieli domów może kwalifikować się do otrzymania HELOC, a oczekuje się, że liczba początków HELOC osiągnie 11 milionów do 2022 r. W raporcie oszacowano również, że liczba ta będzie ponad dwukrotnie większa. konsumenci, którzy otworzą HELOC do 2022 r. w porównaniu z 2016 r. Utrzymanie odliczenia kredytu pod zastaw domu – nawet w ograniczonej formie – może mieć również pozytywne skutki w zachęcaniu do posiadania domu.

Inne przepisy ustawy podatkowej mogą jednak mieć odwrotny skutek. Oprócz gwałtownych cięć w stanowych i lokalnych odliczeniach podatkowych, standardowe odliczenie wzrosło prawie dwukrotnie do 12 000 USD dla osób samotnie składających wniosek i 24 000 USD dla małżeństw składających wspólne zeznanie.

Zgodnie z raportem National Association of Realtors z 2017 r. Oczekuje się, że wyższe standardowe odliczenie zmniejszy liczbę podatników, którzy uznaliby za korzystne ubieganie się o odsetki od kredytu hipotecznego i odliczenia od podatku od nieruchomości poprzez wyszczególnienie. I rzeczywiście, według raportu New York Times opartego na statystykach IRS, 21% podatników złożyło wniosek o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego za rok podatkowy 2017, ale tylko 8% zrobiło to za rok podatkowy 2018. Oznacza to, że istniała niewielka różnica podatkowa między wynajmem a posiadaniem dla ponad 90% podatników w tym roku.

Mimo to utrzymanie odliczenia kredytu pod zastaw domu może być postrzegane jako dodatkowa zachęta do zakupu zamiast czynszu.

Kwota podatników, którzy skorzystali z odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego w roku podatkowym 2018, w porównaniu z 21% rok wcześniej.

Najlepsze praktyki dotyczące ubiegania się o odliczenie odsetek od kapitału własnego

Jeśli jesteś właścicielem domu i planujesz ubiegać się o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze, pieniądze należy przeznaczyć na ulepszenia lub remonty domu. Odliczenia nie można potraktować, jeśli na przykład wykorzystujesz dochody z kapitału własnego na pokrycie osobistych wydatków lub skonsolidowanie zadłużenia karty kredytowej. To samo dotyczy sytuacji, gdy zaciągasz pożyczkę i pozwalasz, by pieniądze trafiły do ​​banku jako fundusz na wszelki wypadek.

Co więcej, remont należy przeprowadzić na nieruchomości, na której zaciągasz kredyt hipoteczny. Nie możesz na przykład zaciągnąć pożyczki na swoje główne miejsce zamieszkania i przeznaczyć pieniędzy na remont domku nad jeziorem.

Następnie prowadź odpowiednią ewidencję swoich wydatków. Szanse na audyt przez IRS są generalnie niskie, ale nie chcesz ryzykować. Jeśli planujesz skorzystać z pożyczki pod zastaw domu lub HELOC, aby zapłacić za naprawę lub modernizację domu, pamiętaj, aby zachować rachunki za wszystko, co wydałeś, oraz wyciągi bankowe pokazujące, gdzie trafiły pieniądze.

Na koniec pamiętaj, że odliczenie to nie jest nieograniczone. Całkowita kwota odsetek od zadłużenia hipotecznego, które można odliczyć, wynosi 750 000 USD. Jeśli masz dużą kwotę kapitału i dużą pierwszą pożyczkę hipoteczną, możesz nie być w stanie odliczyć wszystkich zapłaconych łącznie odsetek. Ponieważ odsetki od starszych kredytów hipotecznych są traktowane jak pożyczki w wysokości 1 miliona dolarów, dokładnie sprawdź u swojego księgowego, ile możesz odliczyć, jeśli masz zarówno starszy kredyt hipoteczny, jak i pożyczkę pod zastaw domu, która kwalifikuje się do odliczeń.

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw domu lub HELOC może być wygodnym źródłem finansowania, gdy chcesz urządzić swój dom. Złapanie odliczenia od podatku za zapłacone odsetki jest dodatkowym atutem. Jednak podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, poświęć trochę czasu na porównanie stóp procentowych i warunków pożyczki od różnych pożyczkodawców, aby znaleźć najlepszą możliwą ofertę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy