Money Crashers

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi komisjonowaniaAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak walczyć z negatywnym wpływem inflacji na oszczędności emerytalne

             Jak korzystać z kwalifikowanego odliczenia od dochodu z działalności gospodarczej w celu obniżenia podatkówCzym są inwestycje w Safe Haven i kiedy warto nimi handlować?Ujawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert, niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę21 najlepszych nowych promocji i ofert na koncie bankowym – październik 2020 r36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)10 wspaniałych pól kariery na przyszłość26 kreatywnych pomysłów na romantyczną randkę w domu (z ograniczonym budżetem)Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.14 najlepszych zalet i korzyści związanych z kartą kredytową, o których nigdy nie wiedziałeś Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykułUjawnienie reklamodawcy: ten post zawiera odniesienia do ofert naszych partnerów. Otrzymujemy rekompensatę za kliknięcie linków do tych produktów. Jednak wyrażone tutaj opinie są naszą wyłączną opinią i nigdy nie zostały one udostępnione, sprawdzone ani zatwierdzone przez żadnego wydawcę.

             Mam miłość-nienawiść do moich kart kredytowych. Rozumiem, że mogą być bardzo kuszące dla zakupoholików – zwłaszcza tych, którzy mają napięty budżet – ponieważ są wygodnym sposobem płacenia bez podejmowania psychologicznego zobowiązania związanego z płaceniem gotówką. Przeciągnięcie kawałkiem plastiku jest łatwiejsze niż wyliczenie zmiany i daje kupującym mniej czasu na zmianę decyzji o dokonaniu zakupu. Pamiętaj, jeśli nie możesz spłacić salda na koniec miesiąca, nie możesz sobie pozwolić na korzystanie z kart kredytowych, niezależnie od wygody.

             Chociaż zwykle wydaje mi się mniej, płacąc gotówką, uwielbiam przywileje związane z moją kartą. Chociaż bonusy z kart kredytowych nigdy nie rekompensują utrzymania salda, którego nie możesz spłacić, mogą być bardzo pomocne, jeśli są używane odpowiedzialnie. Dostępnych jest wiele kart kredytowych z nagrodami, ale oprócz reklamowanych korzyści może być dostępnych dla Ciebie więcej korzyści, o których nawet nie byłeś świadomy.

             Bonusy rozrywkowe

             1. Bilety w przedsprzedaży

             Wiele kart kredytowych oferuje promocje przedsprzedażowe, w ramach których udostępniają bilety uprawnionym posiadaczom kart, zanim zostaną otwarte dla ogółu społeczeństwa. Okres przedsprzedażowy zwykle trwa tydzień lub krócej, dlatego warto zarejestrować się online, aby otrzymywać przypomnienia e-mail o ofertach biletów przedsprzedażnych u dostawcy karty kredytowej – zwłaszcza jeśli chcesz dostać bilety na szczególnie popularny koncert lub wydarzenie.

             Karty kredytowe Citi oferują korzyści Citi Private Pass (ze wszystkimi kartami kredytowymi Citi lub Citibank Debit MasterCard). Na przykład dzięki mojej karcie kredytowej Citi mogę w tym miesiącu kupić bilety w przedsprzedaży na 311 i Kanye West. W zależności od rodzaju imprezy mogę umówić się na przedsprzedaż biletów online lub dzwoniąc do przedstawiciela obsługi klienta. Pamiętaj jednak, że większość kwalifikujących się wydarzeń jest dostępna tylko w dużych miastach.

             2. Preferowane miejscaWiększość kart oferujących bilety w przedsprzedaży zapewnia również posiadaczom karty dostęp do najlepszych miejsc w domu. Firmy wydające karty kupią miejsca i zatrzymają je dla swoich klientów, abyś mógł zająć miejsce w pierwszym rzędzie przed publicznością, a nawet kupić bilety na wyprzedane bilety. Jeśli planujesz wakacje za granicą, pamiętaj, że istnieją nawet preferowane opcje miejsc siedzących w miejscach międzynarodowych.

             Posiadacze kart American Express Gold i Platinum (partner Money Crashers) mogą otrzymać ekskluzywne bilety na koncerty, korzystając z Gold Card Events, które wstępnie rezerwują miejsca w popularnych miejscach na całym świecie. Jeśli wybierasz się na wakacje za granicę i chcesz zobaczyć przedstawienie, sprawdź swoją kartę kredytową, aby uniknąć kłopotów – i potencjalnej bariery językowej – w poruszaniu się po zagranicznych kioskach z biletami. Po prostu przejdź do strony korzyści członkowskich, aby uzyskać szczegółowe informacje i możesz dokonać rezerwacji online.

             3. Atrakcje dyskontoweNiezależnie od tego, czy szukasz rodzinnej zabawy w swojej okolicy, czy planujesz wycieczkę za miasto, bezpłatne i ulgowe bilety do popularnych atrakcji mogą zaoszczędzić na wstępach dla całej rodziny. Jeśli Twoja karta kwalifikuje się do bezpłatnych biletów, możesz nawet powiedzieć swoim dzieciom, aby zaprosiły ich znajomych.

             Możesz otrzymać 5% zniżki na wstęp do Six Flags, jeśli zapłacisz za bilety online za pomocą karty Discover, która może naprawdę się sumować, jeśli wybierasz się z rodziną lub grupą przyjaciół. Ponadto posiadacze kart Bank of America automatycznie kwalifikują się do programu „Museums on Us, w ramach którego można bezpłatnie dostać się do muzeów, ogrodów zoologicznych i akwariów w całym kraju – wystarczy przedstawić ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz kredyt w Bank of America lub Merrill Lynch lub karta debetowa. Na przykład w Nowym Jorku uprawnieni posiadacze kart mają bezpłatny dostęp do Metropolitan Museum of Art, zoo Bronx i New York Aquarium.

             Korzyści zakupowe

             4. Rabaty w sklepach detalicznych

             Visa, MasterCard i American Express negocjują ze sprzedawcami oferowanie ekskluzywnych rabatów posiadaczom kart, ale wiele osób nie jest świadomych tych ofert. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe przyznają nawet dodatkowe punkty premiowe za zakupy na ich rynku online przy użyciu ich karty.

             MasterCard MarketPlace oferuje zniżki na rozrywkę, podróże i zakupy detaliczne, takie jak Lands 'End, Ann Taylor, Target i Orbitz. Możesz również kupić niektóre urządzenia Kitchen-Aid po obniżonej cenie, używając kart Citi. Na przykład posiadacze kart Citi Visa mogą otrzymać do 10 punktów ThankYou za każdego dolara za określone transakcje zakupów online. Niektóre karty oferują nawet bezpłatną wysyłkę w przypadku zakupów online u partnerów detalicznych, jeśli zostały zakupione za pomocą kwalifikującej się karty.

             5. Rozszerzone gwarancjeMartwisz się, że Twój drogi zegarek zepsuje się dzień po wygaśnięciu gwarancji producenta? Nie martw się o zakup przedłużonej gwarancji na następny zakup. Wiele kwalifikujących się kart kredytowych bezpłatnie przedłuży pierwotną gwarancję. Pamiętaj tylko, aby za każdym razem, gdy robisz zakupy z kartą, zachować zarówno paragon, jak i gwarancję na wypadek, gdyby coś się stało z produktem.

             Wszystkie karty American Express oferują przedłużoną gwarancję do jednego dodatkowego roku w przypadku gwarancji do pięciu lat. Ponadto MasterCard oferuje to samo rozszerzenie dla posiadaczy kart Platinum, Gold i World.

             6. Ochrona cenJeśli kupisz przedmiot za pomocą kwalifikującej się karty i zobaczysz reklamę drukowaną za kwotę niższą od zapłaconej, Twoja karta kredytowa może zwrócić Ci różnicę do kilkuset dolarów. Będziesz musiał złożyć reklamację i zachować paragon sklepowy oraz drukowaną reklamę, ale może to być świetna zaleta, jeśli dokonałeś dużego zakupu i jesteś rozczarowany, że mogłeś dostać lepszą ofertę gdzie indziej.

             Visa oferuje ochronę cen kwalifikujących się produktów w Stanach Zjednoczonych, pod warunkiem, że w ciągu 60 dni zobaczysz drukowaną reklamę za mniej niż cena zakupu. Ochrona ubezpieczeniowa jest ograniczona do łącznej kwoty 1000 USD rocznie i do 250 USD na każdy przedmiot.

             7. Ochrona powrotuNiedawno kupiłam koszulę w Forever 21 i później zdecydowałam, że nie wygląda tak dobrze w domu, jak w garderobie. Przyniosłem go z powrotem do sklepu następnego dnia z paragonem i nadal przyczepionymi metkami; Jednak ze względu na cyrkonie uznano ją za „odzież na specjalne okazje i sklep nie pozwolił mi jej zwrócić. Gdybym wiedział o korzyści z ochrony zwrotu, mógłbym otrzymać zwrot pieniędzy za pośrednictwem karty kredytowej.

             Karty American Express oferują elastyczną politykę zwrotów, jeśli sprzedawca nie przyjmie Twojego zwrotu w ciągu 90 dni od zakupu. Ochrona wynosi 300 USD na kwalifikujący się przedmiot (bez kosztów wysyłki i obsługi) i do 1000 USD każdego roku. Wystarczy zachować paragon i skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta w celu wypełnienia niezbędnych dokumentów.

             8. Rozwiązywanie sporów i ochrona przed oszustwamiMiałem koszmar związany z doświadczeniem z U-Haul, kiedy przeprowadziłem się w tym roku. Po pierwsze, obciążono mnie o 100 dolarów za pickup, który wynająłem tylko na trzy godziny. Po tygodniowym korzystaniu z obsługi klienta w tę iz powrotem, w końcu skontaktowałem się z dostawcą mojej karty kredytowej Visa i poprosiłem go o zakwestionowanie obciążenia ze sprzedawcą (tj. Obciążenia zwrotnego karty kredytowej). Już po jednym telefonie problem został rozwiązany w ciągu tygodnia i zwrócono mi pełną kwotę nadpłaty.

             Podobna zasada dotyczy ochrony przed oszustwami: większość kart oferuje 0% odpowiedzialności w przypadku zgubienia lub kradzieży karty, co oznacza, że ​​możesz zakwestionować – i otrzymać zwrot – opłaty, której nie dokonałeś.

             Karty American Express, Visa i MasterCard oferują rozwiązywanie sporów i ochronę przed oszustwami. Jeśli dokonałeś zakupu i opłata została za wysoka, musisz najpierw spróbować rozwiązać problem ze sprzedawcą. Jeśli jednak to nie zadziała, skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej i poproś o solidne roszczenie. Jeśli wyjaśnisz sytuację przedstawicielowi obsługi klienta przez telefon, koniecznie prześlij list lub e-mail i zacytuj wszystkie szczegóły.

             Jeśli na wyciągu pojawi się fałszywe obciążenie, skontaktuj się bezpośrednio z wystawcą karty kredytowej, a on anuluje obciążenie i najprawdopodobniej wyśle ​​Ci nową kartę.

             Podróżować

             9. Ubezpieczenie wynajmu samochodu

             Kiedy wynajmowałem samochód od Avis, odrzuciłem opcjonalne ubezpieczenie wynajmu samochodu, ponieważ wiedziałem, że moja karta kredytowa Visa zapewni mi ochronę w razie wypadku. Moja karta kredytowa pozwoliła mi zaoszczędzić 22 dolary dziennie na szkodach spowodowanych stratą, co dało w sumie 220 dolarów oszczędności przez półtora tygodnia, kiedy wynająłem samochód.

             Nie zakładaj jednak, że będziesz objęty ubezpieczeniem w przypadku wszystkich wypożyczeń samochodów we wszystkich firmach. Na przykład po pewnych badaniach odkryłem, że moja karta kredytowa nie pokryje kosztów pickupa, który zamierzałem wynająć od U-Haul.

             Wszystkie karty Visa oferują ubezpieczenie wynajmu samochodu, a także większość posiadaczy kart MasterCard, Discover i American Express. Pamiętaj jednak, że aby kwalifikować się do tego profitu, musisz być głównym najemcą samochodu i zapłacić za samochód tą konkretną kartą kredytową.

             10. BagażNiewiele jest rzeczy bardziej frustrujących niż sytuacja, gdy linia lotnicza zgubi Twój bagaż na wakacjach. American Airlines, Delta i US Airways zwrócą Ci marne 25 USD dziennie tylko w przypadku utraty bagażu do czasu jego odebrania (do maksymalnej kwoty, która różni się w zależności od linii lotniczej). Ale jeśli masz kartę kredytową, która zapewnia ochronę zgubionego bagażu, możesz zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy, aby przynajmniej częściowo wymienić utracone rzeczy.

             Tak długo, jak zapłaciłeś za lot i / lub bagaż rejestrowany jedną z tych kart, zostaniesz objęty ochroną w wysokości 500 USD zagubionego bagażu rejestrowanego, co znacznie przekracza kwotę, którą zwróci Ci linia lotnicza. MasterCard zwróci Ci pieniądze nie tylko za zgubiony bagaż, ale także za opóźniony bagaż, więc możesz zabrać podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, aż w końcu dotrą do Ciebie.

             11. Pomoc drogowaJeśli opona wybuchnie na środku skrzyżowania, wystawca karty kredytowej może zaoferować bezpłatną pomoc drogową. Usługi nie są tak kompleksowe jak AAA, ale możesz przynajmniej zostać odholowany do pobliskiego garażu.

             Pamiętaj jednak, aby sprawdzić zasady swojej karty. Niektóre karty oferują dostęp do pomocy drogowej tylko pod warunkiem, że zapłacisz za usługi. Może to być pomocne, jeśli masz problemy z skontaktowaniem się z firmą holowniczą, ale tak naprawdę jest to potencjalnie bardzo kosztowna usługa gorącej linii.

             American Express oferuje do czterech wezwań pomocy drogowej rocznie, co obejmuje 50 dolarów holowania za każde wezwanie w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Portoryko. Nie spodziewaj się jednak darmowej wycieczki samochodowej. Usługa odholuje Cię tylko na 10 mil do najbliższego „autoryzowanego obiektu, który wciąż może znajdować się w szczerym polu – ale przynajmniej nie jest to autostrada.

             12. Kursy walutPodróżując po Ameryce Południowej przez kilka miesięcy, nie mogłem uwierzyć, ile jest miejsc, gdzie można wymienić dolary na lokalną walutę. Zasoby te sięgały od banków po małe firmy, a ich stawki były znacznie wyższe w porównaniu z opłatą za transakcje zagraniczne na mojej karcie kredytowej. Ponieważ opłata za transakcję zagraniczną wynosiła 3% na mojej karcie, często biła inne miejsca o 5% do 10%.

             Jeśli często podróżujesz za granicę, rozważ korzystanie z karty bez opłat za transakcje zagraniczne, takiej jak karta Chase Sapphire Preferred, karty Citi ThankYou Preferred i Prestige lub niektóre karty Capital One.

             13. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróżyIstnieje wiele powodów, dla których potrzebujesz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży, a firmy obsługujące karty kredytowe słyszały prawie o wszystkich z nich. Kwalifikujące się okoliczności i roczne limity różnią się w zależności od karty, ale może to być świetna korzyść dla osób, które często podróżują.

             Karty Citi chronią Cię przed przepadłymi, bezzwrotnymi biletami lub biletami, z których nie będziesz mógł skorzystać, jeśli Twoja podróż zostanie odwołana lub przerwana przez okoliczności, na które nie masz wpływu. W przypadku zakupu biletów lotniczych, autobusowych lub łodzią za pomocą kwalifikującej się karty, możesz otrzymać zwrot do 1500 USD z tytułu anulowania lub przerwania podróży.

             14. Ubezpieczenie pokoju hotelowego od włamaniaJeśli zauważysz, że w Twoim pokoju hotelowym brakuje kilku cennych przedmiotów, nie pozwól, aby to zrujnowało Ci wakacje. W rzadkich przypadkach włamania do pokoju hotelowego hotel może nie zwrócić kosztów za skradzione przedmioty. W takim przypadku wystawca karty kredytowej może wkroczyć i pomóc, jeśli zapłaciłeś za pokój za pomocą kwalifikującej się karty.

             MasterCard zwraca pieniądze za wszelkie rzeczy osobiste skradzione z pokoju hotelowego, jeśli pokój został zakupiony przy użyciu karty. Zwrócą ci kwotę do maksymalnej kwoty, która różni się w zależności od karty. American Express zwróci Ci od 500 do 1000 USD. Pomoc w odzyskaniu twoich rzeczy zależy od policji, ale przynajmniej będziesz mieć spokój, wiedząc, że nie zostaniesz z niczym.

             Ostatnie słowo

             Warto poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie korzyści oferują Twoje karty kredytowe. W przeciwnym razie rezygnujesz z bezpłatnej ochrony, a ostatecznie z czasu i pieniędzy. Więc następnym razem, gdy planujesz dokonać dużego zakupu – czy to na międzynarodowe przeloty, czy na telewizor z dużym ekranem – lepiej będzie, jeśli użyjesz karty kredytowej z ochroną konsumenta, taką jak przedłużona gwarancja, ochrona ceny i ochrona zwrotu .

             Czy miałeś kiedyś dobre lub złe doświadczenia z tymi mało znanymi zaletami kart kredytowych? Czy są jakieś inne korzyści, których nie ma na tej liście?

             Uwaga redakcyjna: Treść redakcyjna na tej stronie nie jest dostarczana przez żaden bank, wystawcę karty kredytowej, linię lotniczą ani sieć hoteli i nie została sprawdzona, zatwierdzona ani w inny sposób zatwierdzona przez żaden z tych podmiotów. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do banku, wystawcy karty kredytowej, linii lotniczej czy sieci hoteli i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy