blisko

Temat: Transport

Budowa odcinka S19 kosztować będzie ponad 196, 3 mln zł  Moto

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Polska gospodarka pod spodem lupą amerykańskiej agencji. Wydaje się decyzja
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około 20 miliardów" na początek. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy na obietnice PiS-u jeszcze w tym roku kalendarzowego. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Ponad 196, 3 milionów złotych kosztować zostanie budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła "Rudnik nad Sanem" do węzła "Nisko Południe". Wydział ten będzie miał mniej więcej 6 km długości i będzie częścią trasy Via Carpatia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w przetargu na konstruowanie i budowę tego odcinka S19 najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.

Komisja Europejska bierze się za wodę. Nowe obowiązki dostawców

Przetarg

- Zaproponowana przez oferenta suma to ponad 196, trzech mln zł, termin adaptacji zadania 34 miesiące, an okres gwarancji to 10 lat. Jeśli nie zostanie złożonych odwołań od wyboru tej oferty i kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie pozytywna, wówczas wkrótce podpisana zostanie umowa na tę inwestycję spośród wybraną firmą – dodała.

Odcinek S19 od czasu węzła "Rudnik nad Sanem" do węzła "Nisko Południe" realizowany będzie w platformie "projektuj i buduj".

Jak zaznaczyła Rarus, zadaniem wykonawcy będzie m. in. zaprojektowanie odcinka, uzyskanie wyborów o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi oraz uzyskanie decyzji na temat pozwoleniu na użytkowanie.

Czas realizacji

- Okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Zapoczątkowanie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie 2019 r., a zakończenie po 2021 r. – podkreśliła rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Odcinek S19 między Rudnikiem a Niskiem zostanie stanowił część trasy Via Carpatia. Jest to proponowany szlak międzynarodowy, który posiada przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a nadal do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m. in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

Źródło: GDDKiA Budowa odcinka S19 kosztować zostanie ponad 196, 3 mln zł

Budowa dróg

Rządowy Program Budowy Tras Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r. ) wskazuje budowę szlaku jako priorytet inwestycyjny. Całkowita długość Via Carpatia w Polsce wyniesie w porządku. 760 km.

Na Podkarpaciu droga ekspresowa S19, będąca częścią Via Carpatia, będzie miała docelowo długość ok. 170 km.

botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Jeden z największych botnetów (sieć komputerów zombie) na świecie został zlikwidowany przez organy ścigania. Skala jego działania była faktycznie ogromna, że potrzeba było połączenia sił funkcjonariuszy i ekspertów z ponad trzydzieści krajów. Cyberprzestępców…...

Czytać
bMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych  Moto

BMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych Moto

Koncerny samochodowe BMW, Daimler, Ford i grupa Volkswagen otworzą w tym roku pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku chcą uruchomić mniej więcej…...

Czytać