blisko

Początek wakacji na rodzimych drogach. Będą ułatwienia dzięki autostradach

  • Dom
  • Moto
  • Początek wakacji na rodzimych drogach. Będą ułatwienia dzięki autostradach
Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania poboru opłat, jawnie przeciwnie - kwota za przejazd odcinka z Torunia do Gdańska została zaokrąglona do pełnych 30 zł.

Szczyt wyjazdów wakacyjnych zawsze niesie z sobą zwiększone oblężenie punktów poboru opłat na autostradach jak i również zdecydowanie większe nasilenie obrotu pojazdów - zaznaczył Adamczyk.

- Dla nas najwyższym problemem, jak każdego roku, wydaje się być autostrada A1 i punkty poboru opłat na tej autostradzie - podkreślił.

Autostrada A1

- Zapewniam, że w tym roku - podobnie jak w zeszłym - koncesjonariusz administrujący autostradą A1 będzie podejmował wszystkie wysiłki, aby termin oczekiwania na bramkach odrzucić był wydłużony - powiedział minister. - Chodzi przede wszystkim o to, by nie narażać na niebezpieczeństwo tych, którzy będą oczekiwali na przejazd przez punkty poboru opłat z dziećmi, często w upale a mianowicie zaznaczył.

Nieuczciwe kantory i dwucyfrowy spread. W to trzeba uważać w wakacjach

Pytany na temat to, czy w wypadku korków będą otwierane bramki na płatnych autostradach, odrzucić wymienił jednak takiego rozwiązania.

- Będzie wykorzystywana szczególna separacja ruchu, wracamy do zaokrąglenia o 10 groszy kwoty za przewóz, co daje zaokrąglenie do pełnych bodajże 30 zł - powiedział. - Wówczas podwyższenie było dosyć ciekawe, ale sama ta hospitalizacja daje przyspieszenie poboru należności o około 30 procent, co w wymiarze np. 1000 pojazdów daje olbrzymie ułatwienia - powiedział.

Przypomniał, że szczególna separacja ruchu była zastosowana podczas długiego weekendu majowego jak i również wtedy wszystko szło fachowo.

- Patrzymy dzięki czas przejazdu przez punkty poboru opłat, jesteśmy po stałym kontakcie z koncesjonariuszem, jesteśmy umówieni na kontrolowanie zatorów drogowych i czasu oczekiwania - podkreślił.

Korki na drogach

Korków w tych szczególnych dniach wakacyjnych zapewne nie unikniemy.

- Nie mogą uniknąć ich Francuzi, nie zaakceptować są w stanie uniknąć Niemcy, pomimo że mogą mieć przecież nieporównywalnie lepiej powiększony system autostradowy i szos ekspresowych - podkreślił.

- Nie unikną ich także Włosi i fast ich nie unikniemy, ale robimy wszystko, żeby sytuacje przebiegły najmniej uciążliwe dla kierowców - dodał Adamczyk.

Autostrada A1 jest płatna na odcinku od czasu Gdańska do Torunia.

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać