Najlepsza federalna pożyczka studencka w rankingu

17 lutego 2021

Chociaż niewiele możesz zrobić, aby kontrolować swój serwisant, niektóre są znacznie gorsze od innych.

Amerykanie mają zadziwiające zadłużenie z tytułu kredytów studenckich w wysokości 1,56 biliona dolarów. Pieniądze te są rozdzielane między 45 milionów pożyczkobiorców, którzy posiadają średnią kwotę pożyczki wynoszącą prawie 30 000 dolarów.

Kto obsługuje wszystkie te pożyczki? Rząd federalny?

Nie. Rząd przekazuje tę pracę federalnym podmiotom obsługującym pożyczki studenckie. To jest firma, do której dokonujesz spłaty kredytu studenckiego. Dowiedzmy się o nich więcej tutaj.

Kim są federalni obsługujący pożyczki studenckie?

Rząd zapewnia pożyczkę edukacyjną, gdy ubiegasz się o federalną pomoc dla studentów, ale później nie zajmuje się pożyczką. Ta praca zostaje przekazana firmie obsługującej pożyczki.

Większość osób posiadających pożyczki studenckie ma więcej niż jedną pożyczkę, ponieważ o nową pożyczkę trzeba składać ponownie za każdy semestr, który jest potrzebny. Mimo to możesz dokonać tylko jednej lub dwóch płatności z konta bankowego w przypadku ośmiu pożyczek. Dzieje się tak, ponieważ firma obsługująca pożyczki pobiera miesięczne płatności i rozdziela je między różne pożyczki.

Serwery oferują również różne opcje spłaty, aby ułatwić spłatę pożyczek studenckich, jeśli masz problemy z dokonywaniem miesięcznych płatności. Robią to na kilka sposobów:

 • Opracowywanie elastycznych planów spłaty w miarę zmian zdolności do płacenia
 • Umożliwienie tymczasowego wstrzymania płatności automatycznych, jeśli napotkasz trudne chwile (czy to z powodu zwłoki, czy odroczenia)Zaoferuj umorzenie pożyczki osobom pracującym w organizacjach non-profit lub w sektorze publicznym, gdy spełnią wymaganiaJednak to nie tylko tęcze i jednorożce. Jak to często bywa w przypadku, gdy organizacja nie musi walczyć o Twoją firmę, obsługa klienta jest słaba, a zarządzanie jest przypadkowe. Co gorsza, tak naprawdę nie zależy im na tym, aby to poprawić.

  Do wyboru jest tylko garstka osób obsługujących kredyty studenckie, a ty i tak nie możesz wybierać. Kiedy zaciągasz pożyczkę, Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych przydziela Ci pomocnika.

  Czy możesz przejść na nowego serwisanta?

  Istnieje kilka powodów, dla których Departament Edukacji może przenieść Cię do innego pracownika obsługującego. Żaden z tych powodów nie obejmuje prośby o inny.

  Istnieją tylko dwa sposoby, aby pozbyć się swojego serwisu lub samodzielnie przełączyć się na inny. Skonsoliduj swoje federalne pożyczki za pomocą bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej lub refinansuj federalne pożyczki studenckie pożyczkami prywatnymi.

  Poniżej omówimy więcej tych opcji. Na razie przyjrzyjmy się, jak radzą sobie 4 podmioty obsługujące kredyty studenckie.

  Czterech podmiotów obsługujących kredyty studenckie: w rankingu

  Ustaliliśmy już, że żadna z firm obsługujących kredyty studenckie nie wykonuje fantastycznej pracy, ale niektórzy są lepsi od innych.

  Aby poznać rankingi, przyjrzeliśmy się liczbie skarg, które klienci zarejestrowali w Biurze Ochrony Konsumentów dla każdej firmy w porównaniu z liczbą klientów, których mają. Stamtąd ekstrapolowaliśmy liczbę skarg na milion klientów, aby stworzyć rzetelny miernik do porównania firm.

  1. Wielkie JezioraWyróżniając się prawdopodobnie najlepszym podmiotem obsługującym pożyczki federalne, Great Lakes w rzeczywistości oferuje całkiem przyzwoitą obsługę klienta. Jak zobaczysz, liczby są imponujące w porównaniu z innymi na naszej liście.

  Obsługują większość klientów, 8 090 000, i mają najmniej zarejestrowanych skarg, 235. To daje im łącznie 28,8 skarg na milion. Naprawdę imponujące!

  Jeśli nie jesteś zadowolony z Great Lakes jako obsługi pożyczki studenckiej, masz pecha. Firma konsekwentnie zbiera najlepsze recenzje ze wszystkich firm serwisowych. Nawet gdybyś mógł się przełączyć, niekoniecznie istnieje lepsza opcja.

  Co robi dobrze Wielkie Jeziora?

  Cóż, klienci generalnie lubią witrynę Great Lakes. Mówią, że jest przyjazny dla użytkownika i znacznie ułatwia niektóre zadania. Na przykład, aby poprosić o wyrozumiałość, zamiast dzwonić na linię obsługi klienta i czekać na zawieszenie, możesz zarejestrować się online i nie będą ci kłopotać się z udowodnieniem swojej potrzeby.

  Ogólnie rzecz biorąc, klienci mają dobre rzeczy do powiedzenia na temat obsługi klienta w Wielkich Jeziorach. Jeden wspólny motyw dotyczył tego, że czasami przedstawiciele podawali błędne informacje. Chociaż w tak dużej firmie nierzadko zdarza się, że przewody się krzyżują. Jednak firma powinna dołożyć wszelkich starań, aby odpowiednio przeszkolić wszystkich swoich pracowników.

  2. NelnetNastępna jest Nelnet. Spośród 6150 000 klientów 635 złożyło skargi do CFPB. To sprawia, że ​​są znacznie gorsze niż Great Lakes z 103 skargami na milion klientów.

  Chociaż Nelnet radzi sobie znacznie lepiej niż pozostali dwaj federalni obsługujący pożyczki, o których będziemy mówić, ich obsługa klienta wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy klienci narzekają, że w kontaktach z obsługą klienta Nelnet nic nie jest rozwiązane, a przedstawiciele wydają się nie wiedzieć, o czym mówią. Niektórzy klienci skarżyli się również, że otrzymali sprzeczne informacje na temat problemu bezpośrednio od samej firmy.

  Należy pamiętać, że Nelnet to duża firma, która obsługuje miliony pożyczek studenckich. Tu i tam będzie trochę zamieszania, a nawet nieporozumień. Aby uchronić się przed opłatami z powodu nieporozumień, należy przeprowadzić własne badania, a także zachować wszelką korespondencję z firmą.

  3. AES / PHEAANastępnie na naszej liście mamy American Education Services (AES), które są obsługiwane przez Pennsylvania Higher Education Assistance Agency (PHEAA). PHEAA prowadzi również inną dużą agencję obsługi pożyczek, FedLoan Servicing, którą niektórzy uważają za najgorszą obsługę klienta, chociaż ma swoich konkurentów.

  Zgodnie z liczbami, które sprawdziliśmy, AES znacznie wyprzedza Nelnet. Mając 7 999 000 klientów, mają 1883 skarg, co daje 235 skarg na milion klientów.

  Głównym tematem skarg klientów AES wydaje się być słaba, a nawet fałszywa komunikacja. Wielu pożyczkobiorców pożyczkobiorców skarży się na fałszywe zgłoszenia do agencji kredytowych. Jest to duży problem, ponieważ może negatywnie wpłynąć na zdolność kredytową, potencjalnie w dużym stopniu w zależności od błędu. Co gorsza, klienci twierdzą, że dział obsługi klienta w AES był mniej niż pomocny przy próbie rozwiązania problemów.

  4. NavientZ czterech badanych przez nas firm (i prawdopodobnie WSZYSTKICH firm obsługujących kredyty studenckie) Navient zajmuje ostatnie miejsce. Firma ta obsługuje 6 210 000 klientów i otrzymała 3 800 skarg zarejestrowanych w CFPB. Daje im to rozczarowującą liczbę prawie 612 skarg na milion klientów.

  Navient może być winny nie tylko złej obsługi klienta. CFPB i pięciu prokuratorów generalnych złożyło pozwy przeciwko Navientowi w różnych momentach w 2017 i 2018 roku. Oskarżają Navienta o:

  • Błędne przydzielanie płatności
  • Zachęcanie kupujących do wybrania zwłoki zamiast spłaty uzależnionej od dochodów (w ten sposób gromadzenie większych odsetek)Brak jasności dla klientów, jak ponownie zarejestrować się w planach spłat uzależnionych od dochodów lub jak kwalifikować się do usunięcia osoby podpisującejNavient utrzymuje, że pozwy powołują się na nowe standardy obsługi stosowane z mocą wsteczną i nie są winne.

   Tylko czas pokaże, jak potoczy się sprawa, ale mimo wszystko radzimy trzymać się z daleka od Navienta, jeśli to w ogóle możliwe.

   Bezpośrednia konsolidacja kredytu

   A co, jeśli utkniesz z najgorszym z najgorszych? Czy istnieje sposób, aby przejść do najlepszych z tych złych? Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją tylko dwa sposoby zmiany firmy obsługującej pożyczki.

   Pierwszym jest zaciągnięcie bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej (jednak może to być naprawdę zły pomysł, więc czytaj dalej).

   Pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że większość ludzi ma wiele kredytów studenckich? Jest nawet możliwe, że mają więcej niż jedną jednostkę obsługującą, co oznacza, że ​​muszą dokonywać więcej niż jednej płatności każdego miesiąca.

   Możesz spłacić wszystkie mniejsze pożyczki jedną dużą bezpośrednią pożyczką konsolidacyjną. Podczas tego procesu możesz wybrać firmę obsługującą pożyczki, z której chcesz skorzystać. Jednak nie wszystkie federalne pożyczki studenckie kwalifikują się do konsolidacji.

   Problem z skorzystaniem z naszej nowej bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej polega na tym, że zresetujesz wszelkie płatności dokonane w związku z umorzeniem pożyczki studenckiej (np. Jeśli starasz się o spłatę w oparciu o dochody lub wybaczenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych (PSLF)). Z tego powodu prawdopodobnie nie chcesz konsolidować federalnych pożyczek studenckich.

   Jeśli nie dążysz do przebaczenia, refinansowanie prawdopodobnie ma większy sens.

   Refinansowanie federalnych pożyczek studenckich

   Ale zmiana federalnego podmiotu obsługującego pożyczki studenckie zwykle oznacza, że ​​przechodzisz od złego do przeciętnego. Jeśli naprawdę chcesz dobrego usługodawcy, będziesz musiał refinansować federalne pożyczki studenckie i pracować z prywatnym pożyczkodawcą.

   Obejmuje to zaciąganie prywatnych pożyczek studenckich, aby spłacić pożyczki rządowe. Refinansowanie pożyczki studenckiej całkowicie pozbędzie się twojego mniej niż gwiezdnego usługodawcy i potencjalnie obniży stopę procentową lub uzyska inne lepsze warunki pożyczki, oszczędzając pieniądze w dłuższej perspektywie. Jeśli chcesz sprawdzić stawki, wypróbuj firmę taką jak Earnest lub Credible, aby zobaczyć, co Ci zaoferują.

   Możesz to zrobić w przypadku wszystkich federalnych pożyczek studenckich. Oznacza to jednak, że rezygnujesz z federalnej ochrony pożyczek studenckich. Obejmują one:

   • Plany spłaty pożyczki uzależnione od dochodów
   • Programy umorzenia kredytów studenckichOdroczenie lub wyrozumiałość w okresie trudności finansowych (chociaż większość prywatnych firm pożyczkowych oferuje pewne opcje odroczenia lub trudności finansowych).Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie wnikliwy. Chociaż nie masz dużej swobody w wyborze firmy obsługującej pożyczki studenckie, dobrze jest znać swoje opcje.

    Joshua Holt Josh, praktykujący prawnik zajmujący się fuzjami i przejęciami, twórca Biglaw Investor, nie mógł znaleźć miejsca, w którym prawnicy rozmawialiby o pieniądzach, więc sam je stworzył. Zawsze negocjuje lepsze premie refinansowania kredytu studenckiego dla czytelników strony lub znajduje uczciwe firmy, które udzielają porad dotyczących kredytów studenckich za uczciwą cenę.

    Zaoszczędź więcej pieniędzy niż Twoi znajomi

    Lista e-mailowa Biglaw Investor obejmuje finanse osobiste, niezależność finansową, inwestycje i inne rzeczy dla prawników, które sprawiają, że jesteś lepszy. Dołącz do nas i wyprzedzaj swoich współpracowników.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy