Objaśnienie numeru karty Visa

Category: Nową Kartę
17 lutego 2021

Numer karty Visa to 16-cyfrowy kod wydrukowany z przodu lub z tyłu karty kredytowej. Ta kombinacja liczb jest unikalna dla każdej karty kredytowej. Każdy numer karty kredytowej zawiera również identyfikatory wskazujące, że jest to karta Visa, oprócz banku, który ją wydał.

W szczególności, jeśli Twoja karta kredytowa to Visa, pierwszą cyfrą numeru Twojej karty Visa będzie 4. Gdy już wiemy, że karta jest kartą Visa, pierwsze sześć cyfr karty informuje nas o jej wydaniu. W rzeczywistości możesz nawet powiedzieć, jaki to rodzaj karty z tej instytucji.

Jeśli klikniesz powyższy link i przejdziesz do sekcji 3.5.2 Visa, znajdziesz 414720 to karta Chase. Następnie strona mówi nawet, że jest to karta Chase Sapphire Holiday Inn Priority Club Rewards. Sprawdziłem mój Chase Sapphire i 414720 to pierwsze sześć cyfr.

Pozostałe dziesięć cyfr to kombinacja unikalnych numerów z karty kredytowej rachunku . Nacisk kładziony na „konto jest taki, że na wielu kartach można zachować ten sam numer karty.

Na przykład, jeśli Twoja karta straci ważność, możesz zdecydować o zachowaniu tego samego numeru karty. Ale jeśli twoja karta kredytowa zostanie zgubiona lub skradziona, powinieneś oczywiście anulować kartę i uzyskać nowy numer karty.

Historia karty Visa

Historia Visa rozpoczęła się w 1958 roku wraz z uruchomieniem Bank of America BankAmericard w San Francisco w Kalifornii. Niezamówiony „spadek w wysokości 60 000 kart BankAmericards zapoczątkował początkowy sukces programu. W 1970 roku uchwalono ustawę zapobiegającą takim spadkom.

Karta została później przemianowana, wraz z konsorcjum innych kart, pod nazwą Visa. W tym czasie powstały również Visa USA i Visa International.

Jeśli podróżowałeś przez dłuższy okres czasu, być może potrzebujesz wizy, takiej jak wiza pracownicza. Ten rodzaj wizy jest inspiracją dla karty kredytowej Visa; odnosi się do powszechnej akceptacji na całym świecie.

Od 2010 do 2015 roku Visa była największą na świecie siecią kart kredytowych. W 2015 roku zostały przekroczone przez chiński UnionPay. Visa jest nadal największą w USA, utrzymując znaczącą przewagę nad MasterCard. Według ostatnich szacunków liczba kart Visa wynosi 335 milionów do 200 milionów MasterCard.

Jak działa karta Visa

Karta Visa działa na zasadzie posiadania wydawcy, z którym komunikuje się Visa. Po przeciągnięciu, włożeniu lub dotknięciu karty informacje o transakcji są wysyłane do wydawcy karty. Wystawca przesyła następnie te dane do Visa, która z kolei odsyła zgodę (lub odmowę). Na koniec informacje te są odsyłane do sprzedawcy.

Visa wykonuje większość pracy po stronie transakcji. Więc jakie są korzyści dla wydawcy karty? Oczywiście to one pobierają odsetki od salda Twojej karty. Jeśli przenosisz saldo z miesiąca na miesiąc, wydawca karty jest tym, który zarabia na tych opłatach odsetkowych.

Uważam, że korzystanie z wizy jest wygodnym sposobem płatności (choć Twoja opinia może się różnić). Płacąc kartą Visa nie musisz zajmować się luźnymi resztami, zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo, aw wielu przypadkach otrzymujesz nagrody za samo korzystanie z karty. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że musisz spłacić kartę, aby uniknąć naliczenia odsetek.

Dlaczego karty Visa są odrzucane

Jak widać, Visa wykonuje najważniejsze zadanie: określa, czy zatwierdzić, czy odrzucić transakcję. Najczęściej transakcje są odrzucane, ponieważ posiadacz karty przekroczył swój limit. Jednak karta może również zostać tymczasowo zablokowana lub może zostać całkowicie zamknięta.

W każdej z tych okoliczności byłoby to zatwierdzenie transakcji. Zatem Visa bierze na siebie najważniejszą odpowiedzialność. Gdyby tu był błąd, bez wątpienia nastąpiłoby postępowanie prawne.

Czy karty debetowe Visa mogą być używane na arenie międzynarodowej?

Tak, możesz używać kart debetowych Visa na całym świecie. Powinny być akceptowane wszędzie tam, gdzie są karty Visa; nie ma rozróżnienia między kartami debetowymi Visa a kartami kredytowymi Visa. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że niektórzy sprzedawcy detaliczni, zwłaszcza poza Stanami Zjednoczonymi, nie akceptują kart kredytowych.

Są nawet sprzedawcy, którzy nie akceptują kart Visa, ale mogą akceptować inne karty, takie jak MasterCard. Jednak ci sprzedawcy detaliczni są w mniejszości. Zasadniczo sprzedawcy, którzy akceptują karty kredytowe / debetowe, akceptują Visa. American Express jest zwykle mniej akceptowany na całym świecie, ponieważ ma wyższe opłaty.

Co to jest kod bezpieczeństwa karty Visa?

Kod bezpieczeństwa karty Visa, znany również jako CVV karty Visa, to trzycyfrowy kod umieszczony na odwrocie karty. Ten kod tworzy dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla Twojej karty. Nawet jeśli ktoś jest w stanie sprawdzić numer Twojej karty, zwykle nadal będzie potrzebować CVV.

Zasadniczo kody CVV nie są przechowywane w bazie danych. Oznacza to, że jeśli ktoś ukradnie numer Twojej karty Visa, nadal będzie mu trudno z niego korzystać bez fizycznej karty.

Karty kredytowe są zwykle bezpieczniejsze niż karty debetowe. Oprócz kodu CVV karty kredytowe pełnią rolę pośrednika. Technicznie rzecz biorąc, są one „IOU za zakupy, które z nimi robisz. Ale jeśli podejrzewasz nieuczciwy zakup przy użyciu karty, zazwyczaj możesz zadzwonić i cofnąć ten zakup. Firma obsługująca kartę wyśle ​​Ci nową kartę i anuluje istniejącą.

Jeśli jednak ktoś uzyska dostęp do Twojego konta bankowego, będzie to dużo trudniejsze. Gdy gotówka opuści Twoje konto, prawdopodobnie będzie to znacznie trudniejsza sprzedaż. Dlatego jeśli wolisz nie używać karty kredytowej, bezpieczniej jest po prostu użyć gotówki.

Rodzaje kart Visa
 • Visa Tradycyjna
 • Podpis wizyVisa InfiniteIstnieje kilka różnych typów kart Visa. Każdy poziom ma inne zalety i korzysta z systemu warstwowego. Innymi słowy, gdy przechodzisz w górę skali, każdy poziom obejmuje korzyści z poziomu niższego oraz dodatkowe korzyści.

  Należy zwrócić uwagę na to, że jest prawdopodobne, że wyższe poziomy wiz zwykle wiążą się z roczną opłatą. Innymi słowy, te korzyści nie będą darmowe. Mimo to karty zwykle mają swoje własne korzyści poza korzyściami Visa.

  Visa TradycyjnaVisa Tradycyjna to najbardziej podstawowy poziom wizy. Obejmuje korzyści, takie jak żądanie wymiany zgubionych / skradzionych kart i ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem wypożyczonych samochodów. Obejmuje również ochronę przed oszustwami oraz pomoc drogową.

  W rzeczywistości są to całkiem przyzwoite świadczenia, biorąc pod uwagę, że jest to najbardziej podstawowy poziom. Często ludzie nie są nawet świadomi, że ich karta oferuje ubezpieczenie wynajmu samochodu. Miło jest mieć, zwłaszcza jeśli często podróżujesz.

  Podpis wizyOprócz zalet tradycyjnych, podpis Visa zapewnia kilka dodatkowych korzyści. Będziesz mieć również dostęp do usług concierge, ubezpieczenia podróżnego, przedłużonych gwarancji i nie tylko.

  Obejmuje również ubezpieczenie na wypadek nagłego transportu medycznego. Chociaż nie lubimy myśleć o sytuacji awaryjnej, nic nie sprawia, że ​​sytuacja jest gorsza niż potężny rachunek po fakcie. Posiadanie tego ubezpieczenia może naprawdę zapewnić Ci spokój ducha, zwłaszcza gdy podróż może być stresująca.

  Visa InfiniteVisa Infinite, jak sama nazwa wskazuje, to najwyższy poziom premium z trzech. Oznacza to, że zawiera zalety obu poprzednich poziomów, a także jeszcze więcej dzwonków i gwizdków. Obejmuje ochronę zarówno zwrotów, jak i zakupów.

  Jednak to, co naprawdę błyszczy Visa Infinite, to korzyści z podróży. Być może nie jest przypadkiem, że Chase Sapphire Reserve, jedna z moich ulubionych kart, to Visa Infinite. Korzyści podróżne zawarte w samej tylko karcie Visa Infinite mogą zaoszczędzić tysiące.

  Zostaniesz objęty ubezpieczeniem za odwołania, wypadki związane z podróżą, zagubiony bagaż i opóźnienia w podróży. Każdy scenariusz obejmuje różne poziomy kosztów, ale wystarczy powiedzieć, że jest on kompleksowy.

  Wniosek dotyczący numeru karty Visa

  Numer karty Visa to 16-cyfrowy kod wydrukowany z przodu lub z tyłu karty kredytowej. Pierwsza cyfra (4) oznacza, że ​​karta jest kartą Visa. Następnie pierwsze sześć cyfr karty wskazuje bank wydający i rodzaj karty.

  Karty Visa oferują wiele korzyści: dodatkowe bezpieczeństwo, korzyści i zwrot gotówki / punkty. To tylko kilka powodów, dla których warto używać wizy. A teraz, kiedy już wiesz, jak znaleźć numer swojej karty Visa, możesz zacząć korzystać ze wszystkich tych korzyści!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy