Pisanie listu o trudnościach do firmy hipotecznej

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

List w sprawie trudności to bardzo ważna informacja, którą możesz napisać, jeśli masz kłopoty finansowe i chcesz zmodyfikować swoją pożyczkę. Bardzo ważne jest, aby napisać list w sposób dokładny i uprzejmy, co może wystarczyć do przekonania kredytodawcy hipotecznego, że zasługujesz na szansę na zatrzymanie domu. To normalne, że czujesz się onieśmielony, ponieważ musisz powiedzieć instytucji o pewnych sprawach osobistych i nie masz gwarancji, że Twoja prośba zostanie przyjęta. Jednak niezapisanie listu może oznaczać, że Twoja nieruchomość zostanie przejęta.

Rozważ różne opcje, które maszPierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest rozważenie każdej innej opcji. Dzieje się tak po pierwsze dlatego, że te opcje są często łatwiejsze do zaakceptowania niż modyfikacja pożyczki, a po drugie, ponieważ pożyczkodawca będzie chciał zobaczyć, że już aktywnie rozwiązałeś tę sytuację. Jeśli naprawdę nie ma innej opcji, musisz skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą i zapytać, do kogo skierować list w sprawie trudności i co powinien zawierać. Możliwe jest na przykład, że mają formularze, które trzeba wypełnić. Firmy hipoteczne również dość często przechodzą z rąk do rąk, co jest kolejnym powodem, dla którego należy najpierw do nich zadzwonić: firma, z którą zaciągnąłeś kredyt, może taki, który nadal posiada twój kredyt hipoteczny.

Oszacuj, ile jesteś w stanie zapłacić w obecnym czasieNastępnie powinieneś dokładnie obliczyć, na co Cię stać w odniesieniu do płatności. Nigdy nie powinieneś pisać listu, który pozostawia jakiekolwiek pytania bez odpowiedzi. Zamiast tego musisz wyjaśnić, że masz trudności, dlaczego znajdujesz się w takiej sytuacji i co to oznacza. Następnie należy określić, które płatności już przegapiłeś (jeśli w ogóle) i uważasz, że nadal przegapisz (jeśli takowe) i dlaczego. Następnie należy wyjaśnić, w jaki sposób zamierzasz zapłacić za nieodebrane lub opóźnione płatności później i kiedy.

Wyjaśnij fakty dotyczące Twojej obecnej sytuacjiNa koniec musisz przedstawić fakty wyjaśniające, dlaczego znajdujesz się w obecnej sytuacji. To, że jest to zgodne z faktami, ma być może największe znaczenie. Nie chcą wiedzieć, jak ciężko jest ci emocjonalnie, bo to już jest dane. Chcą raczej wiedzieć, co się stało, dlaczego to się stało, jak długo spodziewasz się, że to potrwa i jak zamierzasz to naprawić.

Na przykład, jeśli byłeś hospitalizowany i przez to straciłeś kilka dni w pracy, a także masz wysokie rachunki za leczenie, wskaż to. Musisz również podać, kiedy zamierzasz wrócić do pracy i kiedy Twoje dochody wrócą do normy. Na tym etapie musisz wyjaśnić, w jaki sposób zamierzasz wrócić do dokonywania regularnych płatności, a także w jaki sposób zamierzasz spłacić niedobór po powrocie na właściwe tory. Musisz okazać się przepraszającym, proaktywnym i chętnym do zawarcia jakiegoś porozumienia. Chociaż wszystko to nie gwarantuje, że pożyczkodawca się zgodzi, takie rzeczy zwykle zwiększają prawdopodobieństwo.

Przykład listu o trudnościach do firmy hipotecznej

Do tych których może to dotyczyć:

Piszę ten list, aby wyjaśnić powody, dla których mam
zaległej ze spłatami kredytu hipotecznego i poprosić o współpracę w celu uniknięcia zajęcia mojego domu.

Moje dochody zostały ostatnio drastycznie zmniejszone z powodu
. Pieniądze, które mam co miesiąc, muszą zostać przeznaczone
. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby nadążyć za płatnościami, ale niestety stało się to niemożliwe
.

Proszę zrozumieć, że wiem, że podpisałem umowę i odpowiadam za te płatności. Nie próbuję uchylać się od swoich obowiązków, ale jest też tylko tyle, co mogę zrobić, gdy wciąż muszę trzymać jedzenie na stole.

Mam zamiar zostać w domu, więc mam nadzieję, że uda nam się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy