Potrzebuję pożyczki studenckiej. Jakie mam możliwości?

17 lutego 2021

Moja córka otrzymała stypendium, ale w tym roku nadal jesteśmy winni uczelni 15 000 dolarów. To więcej, niż możemy zapłacić. Gdzie idziemy po kredyt studencki? Anonimowy

Czasami wzięcie kredytu studenckiego jest nieuniknione.

Według The College Board około 30% studentów wzięło pożyczkę federalną w roku szkolnym 2016-17.

Więcej prawdopodobnie będzie musiało pożyczyć pieniądze, zanim skończą. Wśród osób, które ukończyły studia licencjackie w 2016 r. Dzięki pożyczkom, średnia kwota zadłużenia wyniosła 28 400 USD. Te statystyki nie obejmują dodatkowych pożyczek pożyczonych na nazwisko rodzica.

Ale pożyczanie pieniędzy na studia powinno być ostatnią deską ratunku.

Najpierw sprawdź dostępne opcje, aby upewnić się, że wybrana uczelnia jest najtańszą i najbardziej opłacalną opcją. Następnie spróbuj negocjować z uczelnią, aby zobaczyć, czy zwiększą twoją pomoc finansową, powiedział dyrektor generalny NextGenVest Kelly Peeler, firma, która pomaga studentom w podejmowaniu decyzji dotyczących pomocy finansowej i kredytów studenckich.

Jeśli zdecydujesz się pożyczyć pieniądze, najlepiej jak najszybciej zbadaj dostępne opcje pożyczki. Peeler powiedział, że proces zabezpieczenia prywatnej pożyczki może zająć od tygodnia do dwóch miesięcy.

Ale możesz nie potrzebować udać się do prywatnego pożyczkodawcy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy opcje pożyczki.

1. Federalne pożyczki studenckie

Jeśli potrzebujesz mniej niż 6000 USD na pokrycie pozostałej części tegorocznego rachunku, możesz nie szukać prywatnej pożyczki.

Każdy student, który zapisuje się co najmniej w niepełnym wymiarze godzin na kwalifikującą się uczelnię i złoży formularz Free Application for Federal Student Aid (FAFSA), może pożyczyć pieniądze z federalnego programu pożyczek bezpośrednich.

Pożyczki te są oprocentowane według stałej stopy procentowej. Na nadchodzący rok szkolny to 5,05%. Istnieje również jednorazowa opłata za pożyczkę w wysokości około 1% potrącana z kwoty, którą otrzymasz.

Ale kwota, jaką możesz pożyczyć, jest ograniczona w zależności od tego, ile lat studiowałeś i czy jesteś studentem niezależnym, czy zależnym. Na przykład student zależny może pożyczyć do 5500 dolarów podczas pierwszego roku studiów. Kwota wzrasta do 6500 USD w drugim roku, a następnie wzrasta do 7500 USD w pozostałych latach.

Kwota, jaką możesz pożyczyć z programu Direct, jest zwykle podana na liście z nagrodą pomocy finansowej, który otrzymałeś od szkoły.

Należy pamiętać, że niektóre szkoły automatycznie odejmują kwotę pożyczki od całkowitego kosztu. Ale to nie znaczy, że musisz pożyczyć pełną kwotę.

2. Pożyczki Federal Parent PLUS

Rodzice mogą również pożyczać pieniądze od rządu federalnego za pośrednictwem programu o nazwie PLUS Pożyczki. Chociaż mogą być uwzględnione w pakiecie pomocy finansowej, rodzic nadal musi złożyć wniosek i może zostać odrzucony, jeśli ma niekorzystną historię kredytową.

Pożyczki PLUS mają również stałe oprocentowanie, ale będzie ono wyższe niż to, które jest oferowane studentom. Oprocentowanie na kolejny rok szkolny wynosi 6,6%, a opłata pożyczkowa około 4%.

Za zgodą możesz pożyczyć do wysokości pełnego kosztu uczestnictwa w programie pożyczkowym PLUS. Chociaż mogłoby to skutecznie pokryć pozostały koszt, niektóre rodziny mogą chcieć odrzucić pożyczkę PLUS, jeśli znajdą niższe oprocentowanie od prywatnego pożyczkodawcy.

3. Pożyczki prywatne

Uczniowie i rodzice mogą ubiegać się o pożyczkę w prywatnym banku, spółdzielczej spółce kredytowej lub pożyczkodawcy internetowym.

Oferta pożyczki będzie uzależniona od Twojej historii kredytowej. Jest więc mało prawdopodobne, aby bank udzielił pożyczki bezpośrednio studentowi bez współpłacącego, który będzie w równym stopniu odpowiedzialny za spłatę pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy mogą oferować zwolnienie cosigner, pozwalając rodzicowi na zaciągnięcie pożyczki po tym, jak student wykaże, że może dokonywać stałych płatności, powiedział Peeler.

Zaleca rozejrzeć się za nie tylko najniższym oprocentowaniem, ale także najlepszymi opcjami spłaty.

Dowiedz się, czy jest opłata za pożyczkę, kiedy musisz zacząć spłacać pożyczkę i czy pożyczkodawca oferuje elastyczne opcje spłaty. Dowiedz się, ile będą miesięczne płatności, i sprawdź, jak użytkownicy ocenili obsługę klienta.

Niektórzy pożyczkodawcy pozwolą pożyczkobiorcy na odroczenie płatności, jeśli napotkają trudności finansowe, ale inni nie. Generalnie pożyczki prywatne oferują mniejszą elastyczność niż pożyczki federalne.

„Znajomość dostępnych opcji ma kluczowe znaczenie przy zaciąganiu pożyczki, która prawdopodobnie będzie z Tobą przez 10 [lub więcej] lat – powiedział Peeler.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy