Potwierdzenia Bitcoin: co to jest i jak to sprawdzić?

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021
Scenariusz
Blockchain Bitcoina to łańcuch bloków, który bije co 10 minut.

Co 10 minut do łańcucha dodawany jest nowy blok. Te bloki zawierają transakcje Bitcoin. Ale transakcje same w sobie nie są ostateczne, gdy tylko zostaną dokonane.

Blockchain musi zweryfikować i potwierdzić te transakcje. Jeśli zauważyłeś, eksplorator łańcucha bloków wyświetla status transakcji jako „Niepotwierdzona, gdy tylko dokonasz transakcji.

Oczywiście mówiłem już wcześniej, że transakcje te znajdują się w niepotwierdzonej puli transakcji zwanej mempool Bitcoin.

Przyjrzyjmy się w tym przewodniku:

 • Co dzieje się z tymi niepotwierdzonymi transakcjami?
 • Jak się potwierdzają?Jak sprawdzić, czy transakcja jest potwierdzona czy nie? Itp…Co to są potwierdzenia Bitcoin?Potwierdzenia Bitcoin to po prostu liczba bloków dodanych do łańcucha bloków wraz z dodaniem do niego transakcji.

  Na przykład, zobaczysz jedno potwierdzenie swojej transakcji, gdy blok zawierający Twoją transakcję zostanie dodany do łańcucha bloków.

  Podobnie, gdy następny blok zostanie dodany po tym bloku, zobaczysz 2 potwierdzenia transakcji. W ten sposób liczba potwierdzeń transakcji będzie rosła wraz z dodawaniem kolejnych bloków.

  Bitcoin Confirmation Check: Jak sprawdzić potwierdzenia Bitcoin?

  Sprawdzanie potwierdzeń Bitcoin dla Twojej transakcji jest całkiem proste.

  Wystarczy udać się do jednego z eksploratorów bloków Bitcoin. Na przykład w tym celu przejdź do Blockchain.info i umieść swój identyfikator transakcji (TXID) w eksploratorze i naciśnij przycisk wyszukiwania, jak pokazano poniżej:

  Uwaga: użyłem tego TXID w tym przykładzie: a81383b5320c476527924618f610b91162bd40d637bf45b7ff5896346b1d15a4

  Po uruchomieniu wyszukiwania zobaczysz ten ekran pokazujący liczbę potwierdzeń tej transakcji:

  W ten sposób sprawdzasz liczbę potwierdzeń transakcji. Teraz, gdy już się tego nauczyłeś, naturalne jest myślenie, ile potwierdzeń wystarczy, zanim uznasz transakcję za udaną.

  Ile potwierdzeń Bitcoin jest wymaganych? [Bitcoin Dlaczego wymagane są 6 potwierdzeń]Każdy blockchain ma inną liczbę sugerowanych potwierdzeń, na które powinieneś poczekać, zanim uznasz transakcję za udaną i niemożliwą do podwójnego wydania.

  Ale w tym przewodniku weźmiemy tylko przykład Bitcoin.

  Blockchain Bitcoina wymaga, abyś poczekał na co najmniej sześć potwierdzeń, zanim uznasz transakcję za udaną i niemożliwą do podwójnego wydania.

  Jednak teoretycznie możliwe jest dwukrotne wydanie transakcji, ale byłoby to bardzo kosztowne ekonomicznie dla każdego, kto próbowałby to zrobić.

  Zamiast tego byłoby opłacalne ekonomicznie dla atakującego, gdyby przyłączył się do sieci i wydobywał bloki w uczciwy sposób, z ilością mocy mieszającej, którą zamierza zaatakować.

  Dlatego wymagane jest sześć potwierdzeń!

  Ale nie ma standardowej miary tego; różne blockchain podlegają różnym praktykom. Ale jeśli chcesz wiedzieć, ile potwierdzeń powinieneś poczekać z innymi łańcuchami bloków, czekając na sześć potwierdzeń w Bitcoinie.

  Oto sugerowane liczby:

  Ile potwierdzeń odpowiada * 6 potwierdzeniom Bitcoin?

  Nazwa Kapitalizacja rynkowa Dowód pracy Równoważne konf Szacowany czas Różnica
  Bitcoin (BTC) 179,35 $ mld SHA-256 przy 77 273 PH / s 6 konf 50 min 6 s
  Ethereum (ETH) 23,58 $ mld Ethash przy 165 TH / s 1,696 konf 6 godz. 17 min 8x wolniej
  Litecoin (LTC) 5,90 $ mld Scrypt @ 417 TH / s 309 konf 13 godz. 44 min 16x wolniej
  Bitcoin Cash (BCH) 5,66 USD SHA-256 przy 2277 PH / s 179 konf 1d 4h 34x wolniej
  Bitcoin SV (BSV) 2,88 $ mld SHA-256 przy 1054 PH / s 339 konf 2d 13h 73x wolniej

  Jak działają potwierdzenia Bitcoin?

  Górnicy Bitcoin wydobywają bloki Bitcoin co 10 minut i dodają je do łańcucha bloków. W ten sposób liczba potwierdzeń rośnie w przypadku każdej transakcji.

  W ten sam sposób działają potwierdzenia blockchain w innych dowodach pracy lub dowodach łańcuchów bloków stawki.

  Dlaczego potwierdzenia Bitcoin są tak powolne?Potwierdzenia Bitcoin mogą być powolne z wielu powodów. Oczywiście jeden z nich jest taki, że sam minimalny czas potwierdzenia to 10 minut, ale zwykle trwa to dłużej, a to dlatego, że:

  • Twoja opłata transakcyjna jest za niższa.
  • Lub już jest zbyt duże obciążenie łańcucha blokowego.Nawet jeśli zadbałeś o te dwa powody i załączyłeś wystarczające opłaty transakcyjne, sieć Bitcoin zajmie co najmniej 40-60 minut, aby dać Ci 6 potwierdzeń na więcej.

   Z tego powodu jest powolny i jest celowo powolny przez Satoshi Nakamoto, aby zmniejszyć wektory rearanżacji łańcucha bloków, które w przeciwnym razie zakłóciłyby autentyczność łańcucha blokowego.

   Więc tym chciałem się podzielić w tym artykule i mam nadzieję, że był przydatny.

   Z góry dziękujemy za udostępnienie tego artykułu bliskim i znajomym. Zróbmy co w naszej mocy dla rewolucji Bitcoin!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy