Prawie połowa Amerykanów ma więcej zadłużenia na kartach kredytowych niż oszczędności

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

Constantine von Hoffman

18 lutego 2014/8:55 / MoneyWatch

Według nowego badania liczba Amerykanów, których stać na spłatę kart kredytowych, nadal spada.

Badanie przeprowadzone przez Bankrate.com wykazało, że tylko 51 procent Amerykanów ma wystarczająco dużo gotówki na swoich kontach awaryjnych, aby spłacić zadłużenie na karcie kredytowej. To najniższy odsetek od czasu, gdy firma zaczęła śledzić tę liczbę w 2011 roku.

Według badania prawie 30 procent Amerykanów przyznało, że ma więcej zadłużenia na kartach kredytowych niż awaryjne oszczędności – to najwyższy odsetek w ciągu ostatnich czterech lat. W międzyczasie około 17 procent stwierdziło, że nie ma ani awaryjnych oszczędności, ani zadłużenia na karcie kredytowej.

Otrzymuj najświeższe wiadomości do swojej skrzynki odbiorczejDzieje się tak, ponieważ stopa oszczędności osobistych w USA również nadal spada.

„Jest to odzwierciedlenie stagnacji dochodów, długotrwałego bezrobocia i wysokich wydatków gospodarstwa domowego, które hamują postęp finansowy wielu Amerykanów – powiedział w oświadczeniu Greg McBride, główny analityk finansowy Bankrate.com.

Ogólna stopa oszczędności osobistych spadła, nawet gdy Amerykanie zwiększyli swoje wydatki. Według Departamentu Handlu USA, stopa oszczędności osobistych w USA spadła do 4,2 procent w listopadzie ubiegłego roku. Jest to blisko niedawnego niskiego poziomu niecałych 3 procent, który nastąpił pod koniec 2007 roku. Wydatki na wakacje w tym roku prawdopodobnie tylko pogorszyły problem.

Popularne wiadomości
 • Jaki jest status drugiej kontroli bodźca 1200 USD?
 • Czego można się spodziewać po Amazon Prime Day w tym rokuYelp, aby ostrzegać użytkowników, jeśli firma została oskarżona o rasizmIRS wydłuża termin rejestracji do federalnej kontroli bodźcówDollar General uruchamia sieć sklepów za 5 USD„Konsumenci zaciągnęli więcej długów w grudniu, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wydatki konsumentów wzrosły o 3,3% w czwartym kwartale 2013 r., Najszybszym tempie od końca 2010 r., Podczas gdy dochód do dyspozycji nie był tak wysoki, Kristin Reynolds, ekonomistka z IHS Global Insight , powiedział w notatce do konsumentów. „Kredyt odnawialny, który zatrzymał się w listopadzie, osiągając jedynie 0,5 miliarda dolarów, rozwijał się w najszybszym tempie rok do roku od czasu przed kryzysem finansowym w 2008 roku. Najwyraźniej konsumenci zwiększyli swoje zadłużenie, aby sfinansować część wydatków wakacyjnych.

  Wskaźnik bezpieczeństwa finansowego Bankrate.com spadł w lutym do 99,3, co jest najniższym poziomem od listopada 2013 r. (Liczba poniżej 100 wskazuje na niższe bezpieczeństwo finansowe niż w roku poprzednim 0. Podczas gdy dwa z pięciu składników indeksu – bezpieczeństwo zatrudnienia i wartość netto – – są wyższe niż rok temu, dwie inne – zadłużenie i ogólna sytuacja finansowa – spadły w tym miesiącu do neutralnego terytorium.

  Indeks pokazał również, że poziom komfortu Amerykanów wraz z ich oszczędnościami, niezmiennie najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem bezpieczeństwa finansowego, spadł do najniższego poziomu od roku. Ci, którzy czują się mniej komfortowo ze swoimi oszczędnościami, obecnie przewyższają liczbę tych, którzy czują się bardziej komfortowo, mniej więcej dwa do jednego.

  Te ustalenia są poparte badaniem Corporation for Enterprise Development opublikowanym w zeszłym miesiącu. Okazało się, że 44 procent gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych jest „ubogich w aktywa płynne, co oznacza, że ​​mają mniej niż trzy miesiące oszczędności.

  Po raz pierwszy opublikowano 18 lutego 2014/8:55

  2014 CBS Interactive Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy