Przedpłacona opłata finansowa

17 lutego 2021

Co to jest przedpłacona opłata finansowa?

Termin przedpłacona opłata finansowa odnosi się do kosztu początkowego związanego z umową pożyczki i należy go uiścić dodatkowo do standardowych płatności pożyczki. Te wydatki nie są częścią kwoty wymaganej i są uważane za przedpłacone. Koszty te są zazwyczaj pokrywane przez pożyczkobiorcę w momencie zamknięcia pożyczki. Przedpłacone opłaty finansowe mogą obejmować takie rzeczy, jak opłaty administracyjne, opłaty za rozpoczęcie działalności i ubezpieczenie kredytu.

Zrozumienie opłat przedpłaconych

Przedpłacone opłaty finansowe to ważne czynniki, które pożyczkobiorcy muszą wziąć pod uwagę przed zaciągnięciem pożyczki. Są to koszty, które konsumenci płacą pożyczkodawcy poza odsetkami, kwotą główną i innymi opłatami. Oznacza to, że koszty te są opłacane osobno – zwykle przed zamknięciem transakcji. Koszty te w rzeczywistości dodają się do kosztów pożyczki, ponieważ muszą zostać zapłacone z góry iw całości przed udzieleniem pożyczki. W związku z tym opłaty te mogą być również określane jako koszty zamknięcia.

Ustawa Truth in Lending Act (TILA) z 1968 r. Stanowi, że pożyczkodawcy muszą w pełni ujawnić charakter i kwotę wszelkich przedpłaconych opłat finansowych, zanim zwrócą się do konsumentów o podpisanie umowy. Jest to prawo federalne wdrożone przez rozporządzenie Z Zarządu Rezerwy Federalnej, które chroni konsumentów przed pozbawionymi skrupułów i podejrzanymi wierzycielami. Pożyczkodawcy, którzy nie przestrzegają prawa, mogą zostać ukarani grzywnami.

Ustawa Truth in Lending Act nakłada na pożyczkodawców obowiązek przejrzystości i ujawniania wszystkich opłat związanych z pożyczką.

Pożyczkodawcy mogą pobierać różne rodzaje przedpłaconych opłat finansowych, więc pożyczkobiorca powinien porównać różne alternatywy, aby zaoszczędzić na opłatach. Przedpłacone opłaty finansowe mogą obejmować opłaty administracyjne, opłaty za ubezpieczenie, opłaty za udzielenie kredytu, ubezpieczenie kredytu i opłaty programowe. Niektóre opłaty, zwane opłatami za śmieci, mogą być zbyt wysokie, dlatego ważne jest, aby konsumenci byli czujni w kwestii każdej opłaty i tego, ile mają zapłacić.

Wielu pożyczkobiorców korzysta z analizy kosztów tarcia, aby zrozumieć całkowite koszty pożyczki, w tym opłacone z góry opłaty finansowe. Koszt frykcji to całkowita kwota opłat związanych z pożyczką, w tym opłaty bezpośrednie i pośrednie. Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z tej metody, aby dokonać porównań krzyżowych między pożyczkodawcami i wybrać najlepszą.

Kluczowe wnioski
  • Opłata finansowa opłacona z góry jest kosztem początkowym związanym z umową pożyczki i należy ją uiścić oprócz standardowych płatności pożyczki.
  • Koszty te dodają się do kosztów pożyczki w całości przed jej udzieleniem.Rodzaje przedpłaconych opłat finansowych obejmują opłaty za rozpoczęcie działalności, opłaty za ubezpieczenie i opłaty za dokumenty.Uwagi specjalne

    Mogą zdarzyć się sytuacje, w których instytucje finansowe zrzekną się lub obniżą swoje opłaty. Może to wymagać pewnego stopnia negocjacji ze strony pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcy często wykorzystują premie lub rabaty, aby przyciągnąć klientów. Do stawki nominalnej pożyczkobiorcy można dodać premie lub rabaty, aby utworzyć skorygowaną stawkę nominalną negocjowaną z pożyczkodawcą. Skorygowane stawki nominalne są często powszechne, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych. Konsumenci powinni rozejrzeć się po najlepszych cenach i najniższych opłatach. Ci, którzy mają ugruntowaną – i dobrą – relację ze swoim pożyczkodawcą, mogą otrzymać zrzeczenie się z powodu ich lojalności.

    Rodzaje przedpłaconych opłat za pożyczki

    Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele różnych rodzajów przedpłaconych opłat finansowych, których zapłacenia pożyczkodawcy wymagają pożyczkobiorcy. Oto niektóre z najczęstszych:

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy