Przewodnik krok po kroku dotyczący przenoszenia własności nieruchomości

Category: Istnieje Kilka
17 lutego 2021

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć przenieść własność nieruchomości, w całości lub w części, na kogoś innego.

Zwykle własność nieruchomości jest przenoszona przez prawnika zajmującego się przenoszeniem własności w trakcie procesu przeniesienia własności. Poniższy artykuł jest przeznaczony dla osób, które chcą przenieść własność swojego majątku w całości lub w części na inną osobę.

Dwa rodzaje przeniesienia własności

Pełne przeniesienie własności

Jeśli na przykład przekazujesz nieruchomość członkowi rodziny, przenosisz pełne prawo własności do nieruchomości .

Częściowe przeniesienie własnościNa przykład, jeśli jesteś jedynym właścicielem nieruchomości i chcesz przekazać swojemu partnerowi lub małżonkowi 50% udziału w nieruchomości, przenosisz częściowe prawo własności do nieruchomości .

Chociaż okoliczności mogą się różnić, podstawowy proces przenoszenia jest taki sam w większości przypadków.

Jaki jest proces prawny dotyczący przeniesienia własności nieruchomości?

Wypełnij formularz AP1

Wskazówki i listę kontrolną można również pobrać, aby dołączyć do formularza AP1.

Wypełnij prawidłowy formularz przelewu (TR1 lub TP1)Jeśli przenosisz pełną własność nieruchomości, musisz pobrać i wypełnić formularz przeniesienia całego tytułu prawnego (TR1).

Jeśli przenosisz częściowe prawo własności do nieruchomości, musisz pobrać i wypełnić formularz przeniesienia częściowego przeniesienia tytułu prawnego (TP1).

Wypełnij formularz zaświadczenia tożsamości (ID1)Jeśli jesteś osobą prywatną, musisz udowodnić swoją tożsamość w rejestrze gruntów. Musisz pobrać i wypełnić formularz weryfikacji tożsamości: obywatel (ID1).

Wnieść opłatę za rejestr gruntów w HMOpłata wnoszona do ksiąg wieczystych zależy od rodzaju wniosku. Aby obliczyć prawidłową opłatę, zobacz: Kalkulator opłat HMLR.

Wyślij dokumenty do ksiąg wieczystychWypełnione formularze i opłatę należy przesłać na adres:

HM Land Registry Citizen Center

PO Box 74

Gloucester

GL14 9BB

Korzystanie z zarejestrowanego procesu jest zalecane, ponieważ formularze są dość długie i nie chciałbyś, aby się zgubiły.

Chcę dodać mojego wspólnika do aktu własności

Aby Twój partner lub małżonek stał się współwłaścicielem nieruchomości, będziesz musiał dodać ich do tytułu prawnego. Będziesz musiał zdecydować, jaka część nieruchomości zostanie podzielona (np. Podział 50/50 między wspólnikami) i wypełnić prawidłowe formularze rejestru gruntów.

WSKAZÓWKA: W zależności od wartości udziału nowego właściciela, może on być zmuszony do zapłacenia podatku skarbowego (SDLT).

Chcę przekazać nieruchomość członkowi rodziny

Najczęstszym powodem przenoszenia własności majątku na członka rodziny jest zminimalizowanie lub zanegowanie podatku spadkowego (IHT). Rodzic może przekazać nieruchomość dziecku i zakładając, że pozostanie przy życiu przez 7 lat, nieruchomość nie będzie podlegać IHT.

Alternatywnie, może po prostu być tak, że rodzic chce, aby jego dzieci odziedziczyły dziedzictwo przed śmiercią.

Jeśli przekazujesz nieruchomość jako „prezent, możesz postępować zgodnie z powyższą procedurą i wypełnić formularz TR1.

Chcę usunąć kogoś z aktu własności

Zwykle dzieje się tak po rozwodzie lub separacji lub gdy przyjaciele lub rodzina kupili razem nieruchomość i ktoś chce zostać zwolniony z własności.

Będziesz musiał sprawdzić, który formularz przelewu wypełnić, może być również konieczne zapłacenie podatku.

Przekazanie mienia po śmierci właściciela

W większości przypadków współwłaściciel pozostający przy życiu stanie się jedynym właścicielem nieruchomości po śmierci drugiego właściciela.

Należy jednak dokonać prawidłowego przelewu prawnego. Pozostający przy życiu właściciel musi wypełnić formularz DJP w ramach procesu przeniesienia i przesłać go do rejestru gruntów.

Zasięgnij profesjonalnej porady

Nawet jeśli żadne pieniądze nie zmieniają właściciela, przekazanie własności może być złożonym procesem. Niezależnie od okoliczności przeniesienia, do zapłacenia może być również podatek od opłaty skarbowej (SDLT).

Aby zapewnić sobie prawną ochronę i upewnić się, że wszystko zostało wykonane prawidłowo, zdecydowanie zalecamy rozmowę z prawnikiem zajmującym się przenoszeniem majątku .

Jak Quittance może pomóc?

Jeślikupujesz, sprzedajesz, remorting lub przenosisz kapitał własny w domu, nasi prawnicy mogą Ci pomóc.

Nasza usługa transportu ma na celu zapewnieniebezstresowego przenoszenia. W szczególności koncentrujemy się na proaktywnej komunikacji, ponieważ może to pomóc w przyspieszeniu zakupu lub sprzedaży do szybkiej realizacji.

Uzyskaj kompleksową wycenę środków transportu

Quittance oferuje gwarantowaną stałą opłatękompleksową usługę przewozową od 348 £. Aby otrzymać wycenę przeniesienia, skorzystaj z poniższego kalkulatora opłat za przeniesienie.

Zadzwoń do nas BEZPŁATNIE pod numer 0800612 7456 lub uzyskaj natychmiastową wycenę online:

O autorzeGaynor Haliday jest doświadczonym badaczem prawniczym i autorem publikacji. Opublikowała wiele artykułów w prasie i jest komentatorem prawniczym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy