Refinansowanie 101: dlaczego, kiedy i jak refinansować swój kredyt hipoteczny

Category: Nowy Kredyt
17 lutego 2021

Dostałeś pracę, zaoszczędziłeś grosze i dostałeś wstępną zgodę na kredyt hipoteczny. Znalazłeś godnego zaufania agenta, który cię popiera, i znalazłeś dom, z którego jesteś dumny. Poważnie potraktowałeś przygotowania do kupna domu… ​​i opłaciło się.

Teraz jesteś właścicielem domu i żyjesz według amerykańskiego snu prawie 60 procent Amerykanów.

Ale czy twoja praca jest skończona?

To może być. Po prostu pilnie spłacaj swój miesięczny rachunek hipoteczny przez następne X lat. Wypłukać i powtórzyć.

Możesz też odświeżyć swoje umiejętności związane z kredytem hipotecznym, aby być przygotowanym na okazję, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie mądrzej.

Jest więcej niż prawdopodobne, że będziesz mógł skorzystać z refinansowania przez cały okres spłaty pożyczki. Jeśli refinansowanie nie było wcześniej na Twoim radarze, ten przyspieszony kurs poprowadzi Cię na dobrej drodze do przygotowania, którego potrzebujesz, aby wykonać swój ruch w odpowiednim czasie.

Co to jest refinansowanie kredytu hipotecznego?

Mówiąc prościej, refinansowanie to spłacenie istniejącej pożyczki i zastąpienie jej nową pożyczką. Nowa pożyczka może różnić się od pierwotnej pożyczki pod względem jednego lub kilku z następujących czynników:

 • Oprocentowanie
 • Długość okresuKwota pożyczkiRodzaj pożyczki (oprocentowanie stałe, ARM itp.)Możesz refinansować kredyt hipoteczny u obecnego pożyczkodawcy lub w ogóle u nowego pożyczkodawcy. I chociaż refinansowanie wiąże się z uzyskaniem kredytu hipotecznego, proces ten zwykle nie jest tak skomplikowany, jak zabezpieczenie początkowej pożyczki hipotecznej przy zakupie nowego domu.

  Jakie korzyści może przynieść refinansowanie?

  Motywacja każdego refinansowania jest pod jednym względem podobna: czerpać korzyści finansowe.

  Ale przejawy tych korzyści mogą być różne.

  Oszczędzaj pieniądze terazAby teraz zaoszczędzić pieniądze, możesz refinansować krótkoterminowy kredyt hipoteczny na dłuższy okres, aby zmniejszyć kwotę miesięcznej raty. Aby maksymalnie zmniejszyć miesięczną płatność, stosuj najniższą możliwą stopę procentową przez najdłuższy okres.

  Oszczędzaj pieniądze przez długi czasAby zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, zwiększ kapitał własny wkładany w swój dom zamiast płacenia tak wysokich odsetek. Możesz to zrobić refinansując na krótszy okres kredytowania i / lub pożyczkę z niższym oprocentowaniem. Możesz mieć wyższą miesięczną płatność po refinansowaniu, ale twoja pamięć podręczna gotówki będzie gromadzona szybciej. Im mniejsze odsetki musisz zapłacić, tym lepiej.

  Zdobądź pieniądze terazJeśli spłacasz swój kredyt hipoteczny od jakiegoś czasu i masz dużą część zgromadzonego kapitału, możesz faktycznie spłacić część tego kapitału, aby zapłacić za cokolwiek zechcesz – konsolidację zadłużenia, projekt remontu domu lub dziecko. wykształcenie wyższe – w zamian za nową pożyczkę, której spłacenie zajmie więcej czasu.

  Jakie są oznaki, które powinienem refinansować?

  Niektóre oznaki, które powinieneś przynajmniej rozważyć refinansowanie, obejmują:

  • Kiedy możesz otrzymać pożyczkę z oprocentowaniem niższym niż stopa, którą płacisz
  • Jeśli możesz wyeliminować koszt prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego (PMI) dzięki refinansowaniuJeśli możesz skrócić okres kredytowania (np. Z 30-letniego do 15-letniego) bez płacenia znacznie więcej każdego miesiącaPlanujesz mieszkać w tym samym domu jeszcze kilka lat, aby mieć czas na odzyskanie kosztów refinansowaniaJeśli masz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, a stopy procentowe spadająJeśli masz kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej (ARM), a stawki rosnąKiedy refinansowanie może nie mieć sensu?

   To może nie być najlepszy czas na refinansowanie, jeśli:

   • Stopy procentowe są mniej więcej takie same lub wyższe niż aktualna stopa procentowa
   • Zaraz się przeprowadzisz i nie będziesz miał czasu na odzyskanie kosztów swojego refinansowaniaTwój kredyt wymaga naprawy z powodu niespłaconego zadłużenia konsumenckiego lub błędów w raporcie kredytowym, więc nie kwalifikujesz się do uzyskania dobrej stawki. Aby określić kwalifikującą się stawkę, pożyczkodawcy ściągną Twój kredytWartość Twojego domu spadła i nie masz wystarczającego kapitału na pokrycie 20-procentowej zaliczki na nowy kredyt hipoteczny (musisz dodać PMI do miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego)Korzystanie z kapitału własnego domu będzie pokusą, by dalej zadłużać sięJak mogę refinansować?

    Decydując się na refinansowanie, Twoim głównym zadaniem jest przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści w oparciu o krajowe i lokalne trendy rynkowe, a także specyfikę Twojej wyjątkowej sytuacji: aktualny kapitał własny domu, zdolność kredytowa, plany pozostania w domu, oraz aktualną stopę procentową kredytu hipotecznego, okres kredytowania i saldo.

    Rozważ kosztyJak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, refinansowanie kredytu hipotecznego wiąże się z kosztami zamknięcia. Jeśli pożyczkodawca oferuje „refinansowanie bez kosztów, pamiętaj, że może to oznaczać, że zostaniesz obciążony wyższą stopą procentową, aby zrekompensować brak opłat.

    Wszystkie koszty zamknięcia należy określić i wyjaśnić, gdy otrzymasz ofertę pożyczki. Koszty zamknięcia różnią się w zależności od pożyczkodawcy i oferty, ale mogą obejmować:

    • Opłata za sprawdzenie zdolności kredytowej
    • Opłata za wycenęTytuł ubezpieczeniaHonorarium adwokataPodatkiOpłata za dokumentacjęOpłata za przelewZwykle koszty zamknięcia mogą zostać uwzględnione w nowej pożyczce, więc po zamknięciu może nie być konieczne płacenie za nic z kieszeni.

     Zrekrutuj silny zespółNie musisz samodzielnie przygotowywać się do refinansowania (ani nie powinieneś).

     Jeśli masz zaufanego agenta nieruchomości lub innego rzecznika nieruchomości, skorzystaj z ich doświadczenia z innymi klientami na Twoim stanowisku, aby pomóc Ci zważyć koszty i korzyści refinansowania.

     Skorzystaj z kalkulatorów finansowych, aby zobaczyć, jak szczegóły liczb zmieniają się w zależności od różnych czynników. Skonsultuj się ze swoim pierwotnym urzędnikiem ds. Pożyczek, aby podał ci dane i uzyskaj najlepszą wycenę, gdy będziesz przy tym. Kiedy będziesz gotowy do sfinalizowania refinansowania, Twój obecny lub nowy urzędnik ds. Pożyczek przeprowadzi Cię przez wszystko.

     Rozejrzyj się i otrzymuj oferty od więcej niż jednego pożyczkodawcy. Nawet niewielka różnica w stopie procentowej może mieć duże znaczenie w dłuższej perspektywie. Zwróć też uwagę na to, którzy pożyczkodawcy najlepiej reagują na Twoje oferty, aby uzyskać informacje i dokładnych wyjaśnień.

     Jeszcze lepiej, co mówią faktyczni pożyczkobiorcy w recenzjach pożyczkodawców? Wyszukuj konkretnie, co mówią klienci o refinansowaniu u danego pożyczkodawcy i szukaj wzmianek o częstych aktualizacjach i przejrzystej komunikacji, unikając jednocześnie ostrzegawczych opłat i niechlujnych transferów obsługi pożyczek.

     Przejmij kontrolę nad swoim kredytem hipotecznymJeśli masz już kredyt hipoteczny, nie masz nic do stracenia, określając, co musisz zyskać na refinansowaniu.

     Rebecca GrahamRebecca Graham to milenialska mama, która interesuje się przyrodą, ulepszaniem domu oraz zdrowiem fizycznym, psychicznym i finansowym. Jej teksty pojawiały się w Forbes, Credit.com, The Estate Update i nie tylko. Rebecca obecnie zarządza blogiem Best Company dotyczącym kredytów hipotecznych. Best Company to witryna z recenzjami, na której konsumenci mogą uzyskać wgląd w zalety i wady firm z różnych branż, w tym kredytodawców hipotecznych.

     CO DALEJZnajdź swój wymarzony dom z najlepszym agentem i zaoszczędź tysiąceDowiedz się, jak możesz zaoszczędzić tysiące, kupując dom z Clever!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy