Spłata kredytu studenckiego jest wstrzymana – co zrobić z dodatkową gotówką

17 lutego 2021

W przypadku spłaty pożyczki studenckiej w ramach zwłoki istnieje kilka sposobów wykorzystania tych pieniędzy. Ale będziesz chciał zbadać zalety i wady każdej opcji i podjąć decyzję, która będzie dla Ciebie odpowiednia. (iStock)

Dobra wiadomość, pożyczkobiorcy pożyczki studenckiej: Prezydent Trump podpisał dekret, który przedłuża wstrzymanie federalnych spłat pożyczek studenckich do stycznia 2021 r. Początkowo na mocy ustawy CARES wstrzymano spłaty pożyczek studenckich do końca września.

Podczas gdy Departament Edukacji martwił się niespłacanymi kredytami studenckimi i zaległościami (z powodu wysokiego bezrobocia), Trump przedłużył zwłokę w spłacie kredytu studenckiego. W rezultacie około 35 milionów studentów ma przerwę w spłacie federalnych pożyczek studenckich do końca roku.

Cała ta dodatkowa gotówka może naprawdę pomóc, zwłaszcza jeśli zmagasz się z innym długiem. I chociaż szaleństwo wydatków może teraz brzmieć zabawnie, na dłuższą metę możesz tego żałować. Możesz zapoznać się ze wszystkimi opcjami pożyczki studenckiej, odwiedzając rynek internetowy Credible już dziś.

Oto kilka innych (lepszych) sposobów na wydanie dodatkowych pieniędzy:

Spłać zadłużenie na karcie kredytowej

Spłać zadłużenie z tytułu pożyczki osobistej

Spłać swój kredyt hipoteczny

I tak spłacaj pożyczki studenckie

1. Spłać zadłużenie karty kredytowej

Rezerwa Federalna podaje, że typowa miesięczna rata kredytu studenckiego wynosi od 200 do 299 USD. Według danych Experian, średnie saldo na karcie kredytowej wśród dwudziestolatków wyniosło prawie 2800 USD w 2019 r.

Tak więc, jeśli zaoszczędzisz 250 USD każdego miesiąca od września do grudnia 2020 r. I przeznaczysz te pieniądze na spłatę salda karty kredytowej, zadłużenie będzie o 1000 USD mniejsze. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy nie dokonujesz dodatkowych zakupów na swoich kartach.

2. Spłać zadłużenie z tytułu pożyczki osobistej

Spłata zadłużenia z tytułu pożyczki osobistej może zająć trochę czasu. Ale pieniądze, które zaoszczędzisz, opóźniając spłatę pożyczek studenckich, mogą być motywacją, której potrzebujesz, aby zacząć.

Jeśli płacisz wyższe oprocentowanie pożyczki osobistej, możesz rozważyć refinansowanie, ponieważ stopy procentowe są najniższe w historii. Odwiedź sklep internetowy, taki jak Credible, aby poznać opcje pożyczki osobistej.

Nishank Khanna, dyrektor finansowy w Clarify Capital, mówi: „Wykorzystanie dodatkowej gotówki do dokonywania płatności w tym okresie bezodsetkowym może pomóc w osiągnięciu postępów i zaoszczędzeniu pieniędzy przez cały okres trwania pożyczki. Płatności tak niskie, jak 50 USD miesięcznie mogą mieć ogromne znaczenie, ponieważ każdy zastosowany dolar idzie prosto w kierunku zasady .

Pamiętaj, że wcześniejsza spłata pożyczki osobistej może Cię kosztować. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłaty karne za przedpłatę, więc warto zrównoważyć zalety i wady spłaty pożyczki przed jej terminem.

3. Spłać swój kredyt hipoteczny

Wykorzystanie rezerw gotówkowych do spłaty kredytu hipotecznego może co miesiąc zwolnić przepływ gotówki. Dokonując bardziej agresywnych spłat kredytu hipotecznego – na przykład dodatkowe 100 dolarów miesięcznie – będziesz również posiadać swoją nieruchomość znacznie wcześniej.

Stracisz odliczenie od podatku od kredytu hipotecznego. I chociaż po spłaceniu kredytu hipotecznego nadal będziesz mieć kapitał w swoim domu, nie będziesz mieć dostępnej gotówki.

Według Freddiego Maca, oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do najniższego poziomu od wielu lat, więc warto rozważyć refinansowanie obecnego kredytu hipotecznego.

Znalezienie najlepszych stóp refinansowania kredytu hipotecznego wymaga czasu. Musisz porównać stawki od wielu pożyczkodawców. Credible umożliwia porównanie wielu pożyczkodawców, aby zapewnić realizację osobistych celów finansowych. Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić na kwocie pożyczki, refinansując ją teraz.

Skorzystaj z internetowego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby określić potencjalne miesięczne raty.

4. I tak spłacaj pożyczki studenckie

„Ogólnie rzecz biorąc, studenci mają wyjątkową możliwość szybszej spłaty zadłużenia studenckiego, jeśli zdecydują się dokonać płatności w okresie zawieszenia kredytu studenckiego – mówi Kalicia Bateman, ekspert ds. Kredytów studenckich i zadłużenia studenckiego w BestCompany.

Ale nie popełnij błędu, zwłoka pożyczki to nie darowanie pożyczki, a to tylko przerwa z powodu pandemii koronawirusa. Jeśli nie możesz dokonać płatności lub zdecydujesz się tego nie robić, Twój dług będzie czekał, gdy federalne zawieszenie pożyczki studenckiej dobiegnie końca. Jeśli nadal będziesz spłacać pożyczki studenckie w okresie zwłoki, nie zapłacisz żadnych nowych odsetek. Twoja płatność nie będzie niższa, ale oprocentowanie 0% pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Nawet w tym okresie zwłoki na pożyczkę studencką nadal ważne jest, aby znać oprocentowanie i warunki pożyczki studenckiej. Skorzystaj z internetowego kalkulatora kredytu studenckiego, aby określić swoje koszty.

To, co robisz z dodatkową gotówką, którą oszczędzasz podczas przerwy w spłacie kredytów studenckich, może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na Twoje finanse. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz spłacić zadłużenie z tytułu karty kredytowej lub pożyczki osobistej, spłacać co miesiąc więcej kredytu hipotecznego lub nadal spłacać kredyt studencki w okresie zwłoki.

Bez względu na to, co robisz, rozważ wszystkie za i przeciw i poznaj wszystkie opcje pożyczki studenckiej, odwiedzając Credible już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy