Sposoby oszczędzania na depozyt domu

17 lutego 2021

Przedstawiamy kroki, które możesz podjąć, aby urzeczywistnić marzenie o posiadaniu własnego domu.

Posiadanie własnego domu to wielkie australijskie marzenie, ale od wielu dni właśnie to może być – marzeniem. Ale bez względu na to, gdzie jesteś w Australii, kupno domu do zamieszkania lub jako inwestycja nie jest niemożliwe.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zmienić sen w rzeczywistość.

Powiązane artykuły

Przeanalizuj swoje bieżące wydatki

Najpierw przyjrzyj się swojej obecnej sytuacji finansowej i nawykom dotyczącym wydatków. Zbierz jak najwięcej informacji na temat tego, co obecnie wydajesz. Aplikacja CommBank zawiera narzędzia, które pomogą Ci uzyskać pełny obraz.

Ustal budżetPrawie wszystkie dobre plany oszczędzania zaczynają się od solidnego budżetu. Gdy już wiesz, ile wydajesz, spróbuj znaleźć obszary, w których możesz zmniejszyć.

Niektóre zmiany w Twoich zwyczajowych nawykach związanych z wydawaniem pieniędzy będą miały większe znaczenie niż inne. Zmniejszenie ilości codziennych kaw może być świetnym początkiem, ale przeprowadzka do domu na krótką chwilę (jeśli możesz) może znacznie wpłynąć na Twoje zyski.

Gdy już wiesz, ile będziesz wydawać każdego tygodnia, zdecyduj, ile możesz zacząć oszczędzać. Upewnij się, że Twój budżet jest możliwy do osiągnięcia – prawdopodobnie uzyskasz więcej z 12 miesięcy umiarkowanych oszczędności niż 12 dni dużych oszczędności. Jeśli możesz, zaoszczędź podobną kwotę, jaką spodziewasz się spłaty kredytu mieszkaniowego – co może pomóc w budżecie w dłuższej perspektywie.

Pokonaj swoje długiKonsolidacja zadłużenia może być jednym z inteligentnych sposobów na wyznaczenie ścieżki obejmującej wiele dat płatności i stóp procentowych. A im mniej masz długów, tym bardziej prawdopodobne jest, że Twój bank będzie przychylnie patrzył na Ciebie, gdy przyjdzie czas na podjęcie decyzji w sprawie wniosku o kredyt mieszkaniowy.

Zacznij oszczędzaćIm więcej możesz zaoszczędzić na wpłacie, tym mniej będziesz musiał pożyczyć i spłacić odsetki. Jeśli masz mniejszy depozyt, Twój bank lub pożyczkodawca może obciążyć Cię ubezpieczeniem hipotecznym lub niską premią depozytową, aby się zabezpieczyć.

Nasz kalkulator oszczędności pomoże Ci dowiedzieć się, ile czasu zajmie Ci osiągnięcie celu. Jeśli nie jesteś zadowolony z czasu, jaki może Ci to zająć, możesz rozważyć tańszą nieruchomość lub zastosować bardziej rygorystyczne środki oszczędzania. Pamiętaj, że istnieją inne koszty początkowe związane z zakupem domu poza depozytem, ​​które musisz być w stanie pokryć, w szczególności opłata skarbowa.

Odłóż swoje oszczędności na koncie takim jak CommBank GoalSaver, aby zmaksymalizować dochody z odsetek i zmniejszyć pokusę wydawania. Możesz nawet rozważyć założenie lokaty terminowej, która blokuje Twoje pieniądze na określony czas, jednocześnie przynosząc odsetki.

Szukaj pomocnych rąkW zależności od okoliczności, możesz uzyskać pomoc, aby szybciej osiągnąć cel oszczędzania depozytów.

First Home Owner Grant to państwowy program rządowy, w ramach którego uprawnieni nabywcy domu otrzymują jednorazową dotację.

Na koniec zastanów się, czy Twoi rodzice lub inni członkowie rodziny mogą chcieć i być w stanie pomóc Ci w postaci jednorazowego prezentu finansowego lub nieoprocentowanej pożyczki.

System depozytów pierwszej pożyczki mieszkaniowejMożesz być w stanie kupić swój pierwszy dom już za 5% depozytu. Jest to część rządowego australijskiego programu wpłat na pożyczkę mieszkaniową, opracowanego w celu wspierania kwalifikujących się nabywców pierwszego domu, którzy kupią go wcześniej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy