Szczegółowe spojrzenie na opłatę za finansowanie VA: ile to kosztuje i kto jest zwolniony

Category: Kwota Pożyczki
17 lutego 2021

Opłata za finansowanie VA jest opłatą rządową stosowaną do wielu pożyczek na zakup i refinansowanie VA. W tym miejscu szczegółowo analizujemy, dlaczego ta opłata istnieje, ile kosztuje i kto jest zwolniony z płacenia.

 • Udostępnij na Facebooku
 • Tweetuj Udostępnij na Twitterze

Opłata VA Funding to opłata rządowa pobierana od każdego zakupu i refinansowania pożyczki VA. Opłata ta trafia bezpośrednio do Departamentu Spraw Weteranów w celu pokrycia strat i utrzymania programu gwarancji pożyczki dla przyszłych pokoleń wojskowych nabywców domów.

Jaka jest opłata za finansowanie VA na rok 2020?

Opłata za finansowanie VA wynosi 2,3% kwoty pożyczonej wraz z pożyczką mieszkaniową VA. Opłata za finansowanie wzrasta do 3,6% dla pożyczkobiorców, którzy wcześniej korzystali z programu pożyczki VA, ale można ją zmniejszyć, obniżając o co najmniej 5% przy zamknięciu.

Opłata zmienia się w zależności od kilku czynników, w tym rodzaju pożyczki VA, tego, czy pożyczkobiorca korzystał wcześniej z korzyści pożyczki VA i czy istnieje zaliczka. Pożyczkobiorcy z niepełnosprawnościami związanymi z usługami i wybrani inni mogą w ogóle nie musieć tego płacić.

Historycznie rzecz biorąc, zwykli członkowie wojskowi płacą nieco niższe opłaty za fundusze niż członkowie rezerwistów i Gwardii Narodowej. Jednak w 2020 r. Opłaty za wszystkie gałęzie wojskowe są równe ze względu na uchwalenie ustawy Blue Water Navy Vietnam Veterans Act.

Opłata finansowa VA za zakup pożyczek

Jak widać w poniższej tabeli, pożyczkobiorcy kupujący pożyczkę VA po raz pierwszy otrzymują niższą opłatę za finansowanie VA niż kolejni użytkownicy. Chociaż nie jest to wymagane, zarówno kupujący po raz pierwszy, jak i kolejni nabywcy mogą zmniejszyć opłatę za finansowanie przy minimalnej wpłacie w wysokości 5%.

Poniższa tabela przedstawia aktualne stawki opłat za finansowanie VA dla pożyczek na zakup dla weteranów, czynnych żołnierzy oraz członków Rezerw i Gwardii Narodowej.

Wykres opłat za finansowanie VA 2020

– Zaliczka Opłata za finansowaniePierwsze użycie

Po pierwszym użyciu

Żaden 2,3%
5% lub więcej 1,65%
10% lub więcej 1,40%
Żaden 3,60%
5% lub więcej 1,65%
10% lub więcej 1,40%

Zobacz, do czego się kwalifikujesz

Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

Opłata za finansowanie pożyczki refinansowej VA

VA ma dwa produkty refinansowe: pożyczkę refinansową z obniżeniem stopy procentowej (IRRRL) i refinansowanie VA Cash-Out. Opłaty za finansowanie dla każdego rodzaju refinansowania VA różnią się częściowo ze względu na ich cele.

IRRRL istnieje po to, aby skłonić obecnych właścicieli domów VA do niższej stopy kredytu hipotecznego lub przejść z oprocentowania zmiennego na pożyczkę VA o stałym oprocentowaniu. Refinansowanie Cash-Out umożliwia wykwalifikowanym weteranom refinansowanie i wydobycie gotówki z kapitału i jest dostępne dla kwalifikujących się weteranów z pożyczkami VA i innymi niż VA.

Jaka jest opłata za finansowanie VA dla VA IRRRL?

O ile nie jest inaczej, opłata za finansowanie VA dla pożyczkobiorców korzystających z VA streamline refinance (IRRRL) wynosi 0,5 procent niezależnie od historii usług lub wcześniejszego użytkowania.

Opłata za finansowanie refinansowania typu Cash-Out jest podobna do pożyczki na zakup VA, z wyjątkiem pożyczkobiorców, którzy nie mogą obniżyć opłaty za finansowanie VA poprzez wpłacenie zaliczki lub wykorzystanie kapitału własnego.

Poniższa tabela przedstawia stawki opłat za finansowanie VA dla pożyczek refinansowych VA Cash-Out dla weteranów, czynnych żołnierzy oraz członków Rezerw i Gwardii Narodowej.

Tabela opłat za finansowanie typu Cash-Out Refinance Loans

Pierwsze użycie Po pierwszym użyciu
2,30% 3,60%

Uiszczanie opłaty za finansowanie VA

Kredytodawcy hipoteczni nie mają kontroli nad tym, kto musi zapłacić opłatę za finansowanie VA lub określoną kwotę. Certyfikat kwalifikowalności (COE) zazwyczaj wskazuje, czy jesteś zobowiązany do uiszczenia opłaty za finansowanie VA.

Osoby zobowiązane do uiszczenia opłaty za finansowanie VA muszą to zrobić przy zamknięciu. Twój pożyczkodawca jest odpowiedzialny za pobranie opłaty za finansowanie i przesłanie jej bezpośrednio do VA za pośrednictwem swojego automatycznego systemu.

Kupujący VA mają kilka możliwości uiszczenia opłaty za finansowanie VA. Te opcje obejmują:

 1. Finansowanie opłaty za finansowanie VA przez cały okres pożyczki.
 2. Płacenie opłaty z własnej kieszeni.
 3. Poproszenie sprzedawcy o uiszczenie opłaty w jego imieniu.

Zazwyczaj ci, którzy są zobowiązani do uiszczenia opłaty za finansowanie VA, decydują się sfinansować ją do całej kwoty pożyczki.

Dla porównania, w przypadku typowej pożyczki w wysokości 200 000 USD zwykły weteran wojskowy korzystający z pożyczki VA po raz pierwszy pożyczyłby dodatkowe 4600 USD na pokrycie opłaty za finansowanie.

Zwolnienia z opłaty za finansowanie VA

Nie każdy jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za finansowanie VA. VA zwalnia określonych pożyczkobiorców z opłaty za finansowanie zarówno pożyczki na zakup, jak i pożyczki refinansowej.

Osoby zwolnione z opłaty za finansowanie VA obejmują:

 • Weterani, którzy otrzymują odszkodowanie z tytułu niepełnosprawności związanej z usługami
 • Weterani, którzy otrzymaliby rentę inwalidzką, gdyby nie otrzymali emerytury
 • Weterani zakwalifikowani do otrzymania rekompensaty na podstawie egzaminu lub recenzji przed wypisem
 • Weterani, którzy mogą, ale nie otrzymują odszkodowania, ponieważ pełnią czynną służbę
 • Odbiorcy Purple Heart
 • Małżonkowie pozostający przy życiu, którzy kwalifikują się do pożyczki VA

Oceniając zwolnienia z opłat za finansowanie, pożyczkodawcy zwykle patrzą na Świadectwo kwalifikowalności lub Weryfikację korzyści VA (czasami określane jako formularz zwolnienia z opłaty za finansowanie VA).

W przypadku weteranów, którzy otrzymują emeryturę zamiast odszkodowania dla VA, pożyczkodawcy mogą skorzystać z kopii oryginalnego powiadomienia o niepełnosprawności i dokumentów finansowych, które pokazują dochód z emerytury.

Są sytuacje, w których status zwolnienia nie jest jednoznaczny. Tylko VA może określić zwolnienia z opłat za finansowanie.

Pożyczkodawcy muszą pobrać opłatę za finansowanie i przesłać ją do VA w przypadkach, gdy status pożyczkobiorcy w zakresie zwolnienia nie został potwierdzony przed zamknięciem lub gdy pożyczkobiorca oczekuje na roszczenie z tytułu niepełnosprawności w momencie zamknięcia.

Jeśli weteranowi zostanie przyznane odszkodowanie z tytułu niepełnosprawności po zakończeniu pożyczki, może być możliwe uzyskanie zwrotu opłaty VA Funding Fee.

Nietypowe scenariusze opłat za finansowanie

Kiedy dwóch weteranów z uprawnieniem do pożyczki VA otrzyma pożyczkę razem, opłata za finansowanie jest nadal w grze. Ale w tych stosunkowo rzadkich przypadkach może to działać nieco inaczej. Podstawową kwestią jest to, kto wpłaca prawo do pożyczki VA.

Jeśli dwóch weteranów wnosi roszczenie, ale jeden z nich jest zwolniony z opłaty za finansowanie, opłata za finansowanie ich pożyczki zostaje zmniejszona o połowę. Jeśli ta sama grupa weteranów stara się o pożyczkę dla VA, ale zwolniony weteran nie wnosi wkładu, ich pożyczka wiązałaby się z pełną opłatą finansową.

Wreszcie założenia pożyczki VA obejmują 0,5 procent opłaty za finansowanie.

Porozmawiaj ze specjalistą ds. Pożyczek Veterans United, jeśli masz pytania dotyczące kosztów zamknięcia pożyczki VA, w tym opłaty za finansowanie.

Zobacz, do czego się kwalifikujesz

Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

Chris Birk jest autorem książki „The Book on VA Loans: An Essential Guide to Maximizing Your Home Loan Benefits.

Chris, wielokrotnie nagradzany były dziennikarz, pisze o kredytach hipotecznych i kupowaniu domów w wielu witrynach i publikacjach. Jego analizy i artykuły ukazały się w The New York Times, Wall Street Journal, USA Today, ABC News, CBS News, Military.com i nie tylko.

Ponad 300 000 osób śledzi VA Loans Insider, jego interaktywną społeczność pożyczkową VA na Facebooku.

Sprawdź swoje uprawnienia do obniżki o 0 $ już dziś!

 • Dom
 • Mapa witryny
 • prywatność i bezpieczeństwo
 • Warunki korzystania
 • Licencje
 • Zrzeczenie się
 • Uczciwe pożyczki
 • Prawo autorskie
 • Kariera
 • Dostępność
 • Wsparcie
 • Skontaktuj się z nami
 • Zaloguj się

Copyright 2020 Centrum Badań Hipotecznych Sp. Wszelkie prawa zastrzeżone. NMLS ID # 1907 (www.nmlsconsumeraccess.org)

# 1 VA Kredytodawca:Veterans United Home Loans warunkiem więcej Wirginia Home Loans przez całkowitą objętość niż jakikolwiek inny pożyczkodawca w roku obrotowym 2018 i 2019, a bardziej VA Sprzedaży Kredytów objętościowo w roku obrotowym 2016, 2017, 2018 i 2019.Źródło:Departament Statystyki pożyczkodawców ds. Weteranów

Najniższe poziomywszechczasów:zgodnie ze stopami procentowymi opublikowanymi 31 lipca 2020 r. Na FreddieMac.com.

Pożyczkodawca zatwierdzony przez VA; Nie zatwierdzone ani sponsorowane przez Departament Spraw Weteranów ani żadną agencję rządową. Klienci, którzy mają pytania dotyczące naszych urzędników ds. Pożyczek i ich licencji, mogą odwiedzić ogólnokrajowy system licencjonowania kredytów hipotecznych i katalog, aby uzyskać więcej informacji.

1400 Veterans United Dr., Columbia, MO 65203

Stawki pożyczek VA i wyliczenia RRSO ważne na dzień 29 września, 18:01 czasu środkowoeuropejskiego .

Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest aktualizowane przynajmniej codziennie. Nie wszystkie rodzaje pożyczek są dostępne w każdym stanie.

Dostępność wszystkich stawek będzie zależeć od oceny kredytowej danej osoby i szczegółów transakcji pożyczki. Osoby kupujące dom po raz pierwszy mogą nie kwalifikować się do zakupu dużego produktu. Podane tutaj stopy procentowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i nie mogą być gwarantowane, dopóki nie zostaną zablokowane przez pracownika ds.

Wszystkie stawki zakładają podstawowe miejsce zamieszkania jednorodzinnego bez domów wyprodukowanych, 720 punktów kredytowych, wraz z obowiązującymi opłatami i opłatami (w tym opłatą za finansowanie VA), 181 dni kwalifikującej się aktywnej, regularnej (niezwiązanej z rezerwami) służby wojskowej bez usług niepełnosprawności lub wcześniejsze korzystanie z pożyczki VA.

Oprocentowanie kredytu i wyliczenia RRSO zakładają również pewne fakty zgodnie z opisanym rodzajem kredytu.

Założenia dotyczące kredytu kupna ze stałą stopą procentową:

Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,830% RRSO) z 0,875 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 15-letniej pożyczki o stałej wartości VA oraz 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktem rabatowym przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniej pożyczki o stałej wartości VA. Te stawki pożyczki zakładają brak zaliczki i kwotę pożyczki w wysokości 250 000 USD.

Założenia dotyczące uproszczenia (IRRRL) pożyczki:

Aktualne reklamowane stawki: 2,625% (2,943% RRSO) z 0,750 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego Streamline (IRRRL) i 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowej blokadzie okres dla 30-letniego Streamline (IRRRL). Te stawki kredytu refinansowego zakładają, że nieruchomość będzie zamieszkana przez właściciela.

Założenia dotyczące wypłaty pożyczki:

Aktualne reklamowane stawki: 2,750% (3,303% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego refinansowania VA Cash-Out i 2,750% (3,040% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi w 60-dniowym okresie okres blokady dla 30-letniego refinansowania typu Cash Out VA. Te stopy kredytu refinansowego zakładają wskaźnik wartości kredytu do wartości niższy niż 90%.

Założenia pożyczki Jumbo:

Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniego stałego VA Jumbo, 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi na 60-dniowy okres blokady dla 30-letni Streamline (IRRRL) Jumbo i 2,750% (3,040% APR) i 0,500 punktów rabatowych przy 60-dniowym okresie blokady dla 30-letniego VA Cash-Out Jumbo. Te stopy pożyczki również zakładają, że kwota pożyczki przekracza aktualnie obowiązujące limity pożyczki. Chociaż obowiązujący limit pożyczki różni się w zależności od miejsca zamieszkania, w większości Stanów Zjednoczonych w 2020 r. Oznacza to, że Twoja pożyczka musi być wyższa niż 510 400 USD, aby kwalifikować się jako duża. Pożyczki na Alaskę, Kalifornię i Hawaje podlegają szczególnym rozważaniom dotyczącym tego, co kwalifikuje się jako duże i może być wyceniane oddzielnie.

Aby uzyskać spersonalizowaną stawkę pożyczki VA:

Rozpocznij wycenę pożyczki VA online → lub zadzwoń pod numer 1-800-884-5560

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy