blisko

Syczenie i zgiełk iPhone'a 7 budzą ciekawość. Sprzedaż kwitnie

  • Dom
  • Tech
  • Syczenie i zgiełk iPhone'a 7 budzą ciekawość. Sprzedaż kwitnie
Hissgate, czyli początki sprzedaży iPhone’a 7  Tech

Jeżeli wasz nowy iPhone 7 emituje dziwne dźwięki to wiedźcie, że nie jesteście sami - piszą internauci. Apple otrzymał szereg skarg na "siódemki", ale nie każde są zasadne. Koncern przyznał, że jest świadom jakichkolwiek kłopotów występujących z adapterem. To jednak nic gwoli fanów smartfonów z jabłuszkiem. Sprzedaż nowego iPhone'a rozpoczęła się rewelacyjnie.

Zjawisko zostało już okrzyknięte w Twitterze mianem "Hissgate" (od angielskiego słowa "hiss", to znaczy syczenie). Wielu użytkowników publikuje na portalach społecznościowych produkcje filmowe, na których słychać, jak ich iPhone’y wydają naturalnie taki dźwięk. Szum i syczenie mają występować w czasie korzystania z aplikacji trudnych intensywniejszej pracy procesora, np. podczas grania.

Nie wiadomo na razie, ilu urządzeń dotyczy to zjawisko.

#Hissgate? Some iPhone 7 Units Allegedly Make Hissing Sound When Put Under Heavy Load #fb https://t.co/7SFKhB69sQ

— Sanjeev Kumar (@sanjeevneo) 19 września 2016

Apple komentuje

To nie jedyne marudzeniewyrzekania klientów firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Właściciele telefonów skarżą się na forach netowych na słabą jakość dźwięków podczas połączeń.

Premiera nowego systemu spośród problemami. Apple przeprasza

Niektórzy napotkali też problemy w trakcie korzystania ze słuchawek EarPods, które łączą się wraz z iPhone’ami 7 i 7 Plus poprzez port Lighting. Po ich podłączeniu regulacja głośności na kablu przestaje działać po kilku minutach. Inni zgłaszali kłopoty spośród adapterem, który łączy tradycyjne słuchawki ze smartfonem.

"Jeżeli ekran jest wygaszony, gramofon przestaje funkcjonować po pięciu minutach bezczynności. Przyciski (regulacja głośności i pauza a mianowicie red. ) nie działają i żeby je uaktywnić trzeba ponownie podłączyć przejściówkę" - napisał na Twitterze jeden z posiadaczy iPhone’a 7.

Rzecznik Apple potwierdził CNN Money, hdy firma jest świadoma kłopotu i pracuje nad swoim rozwiązaniem.

Apple zrezygnowało w nowych telefonach wraz z klasycznego 3, 5-milimetrowego gniazda mini-jack. Gigant z Cupertino zrobił to, aby zachęcić swoich klientów do używania bezprzewodowych słuchawek Air Pods.

Szaleństwo trwa

Na razie nie wygląda na to, żeby te drobne kwestie miały wpływ na mniejszy popyt na iPhone'a siedmiu i 7 Plus. Wręcz przeciwnie. Operatorzy w Stanach Zjednoczonych, tacy jak Sprint jak i również T-Mobile ogłosili rekordową handel tych urządzeń. Co więcej, iPhone'y w kolorach czarnym i onyksowym są wyprzedane, zarówno w salonach jaki i w internecie.

best ogłosił wezwanie do zbytu akcji Kredyt Inkaso

Best ogłosił wezwanie do zbytu akcji Kredyt Inkaso

Best, windykacyjna spółka ogłosiła wezwanie do odwiedzenia sprzedaży 4, 3 mln akcji Kredyt Inkaso. Walory chce skupić po opłacie 22 zł za sztukę. W wyniku transakcji potrzebuje zwiększyć udział w akcjonariacie…...

Czytać
bezrobocie rośnie. «Być może ujrzymy 14 proc. »  Informacje

Bezrobocie rośnie. «Być może ujrzymy 14 proc. » Informacje

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła na koniec grudnia 2012 roku 13, trzech proc. wobec 12, 9 proc. na koniec listopada ubiegłego roku - poinformowało ministerstwo pracy. W analogicznym okresie 2011 r.…...

Czytać