blisko

Impact'17: Ów komunikator dla firm zaistniał wskutek... irytacji

  • Dom
  • Technologie
  • Impact'17: Ów komunikator dla firm zaistniał wskutek... irytacji
Fleep - nowy komunikator na rzecz biznesu

To może cię zaskoczyć, ale Skype frustruje nawet osoby, które pracują w samej siedzibie Skype'a. Ta historia spotkała też Henna Ruukela, który to spędził 7 lat, porozumiewając się ze swoimi kolegami z firmy za pomocą znanego komunikatora. Według jego platforma nie spełniała jednak oczekiwań biznesu. Dlatego też stworzył narzędzie, które miało mieć każde przedsiębiorstwo a mianowicie Fleep. O co chodzi?

We Fleepie interfejs jest podobny do tegoż ze Slacka, choć ma kilka bardzo znaczących właściwości ułatwiających komunikację w przedsiębiorstwie. Do każdej rozmowy możemy za pomocą kilku kliknięć dopiąć wiadomości, do jakich możemy później wrócić w czasie konwersacji. Co więcej, mamy możliwość dodać foldery z aneksami dla wszystkich uczestników gadki oraz stworzyć listę zajęć. Każdą osobę uczestniczącą w dyskusji można również przypisać do konkretnego zadania. Fleep tym samym nieco przypomina połączenie Slacka i Trello.

A co się stanie, kiedy kilkanaście zespołów naraz będzie chciało się włączyć do rozmowy? Fleep obsłuży ich z brakiem najmniejszego problemu. Jesteśmy wstanie dodawać każdego użytkownika komunikatora w ramach jednego konta bankowego. To sprawia, że projekty znacznie łatwiej krążą między zespołami, co w rezultacie pomaga w zarządzaniu grupami pracowników.

Fleep natomiast e-maile

Główna siła Fleepa mieści się jednak w zintegrowaniu się ze skrzynką mailową. Masz możliwość napisać wiadomość do kogokolwiek, wpisując jedynie adres e-mail. Jeśli dana osoba posiada konto Fleep, zostanie mechanicznie dodana do rozmowy. Dzięki tej cesze Fleep pozwala zachować wszystkie twe biznesowe kanały komunikacji w granicach jednej platformy.

- Powiem szczerze, że odrzucić tknęłam mojej gmailowej skrzynki mailowej od lipca 2016 r. Wszystkimi mailami, chatami ze współpracownikami, projektami zarządzam dzięki Fleepowi - mówi Katheriin Liibert, kierownik działu komunikacji we Fleepie.

Zespół projektujący komunikator położył nacisk, aby była on maksymalnie prosty w użyciu, dlatego działa na każdego platformach od PC, MAC-a, po Androida czy iPhona. Od startu przy 2012 r. projekt wydaje się wspierany przez współzałożyciela Skype'a Jaana Tallinna i czterech prywatnych inwestorów. Założyli oni sobie, że przy bardzo niedługim czasie ilość użytkowników Fleepa wzrośnie do 70 tys. osób.

Tłumaczenie: Business Insider Polska.

Oryginalny tekst jest dostępny na witrynie internetowej, gdzie można przeczytać wiele artykułów poruszających tematy, które zdominują tegoroczną konferencję.

blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze  Informacje

Blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze Informacje

Odwołany lot? Pasażerom przysługuje odszkodowanie Tanie wczasy na Malcie. Oto użyteczny poradnik Przyciągają turystów jak na przykład magnes. Pomagają tanie loty i stulecie objawień Wakacje nad polskim morzem. Masz możliwość…...

Czytać
bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii»  Informacje

Bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii» Informacje

PKP Intercity mogło uniknąć niektórych konsekwencji awarii elektronicznego systemu zbytu biletów, gdyby skorzystało wraz z rozwiązań spółki Przewozy Regionalne - powiedział PAP specjalista ds. transportu i transportu z Instytutu…...

Czytać