blisko

Impact'17: Ów komunikator dla firm zaistniał wskutek... irytacji

  • Dom
  • Technologie
  • Impact'17: Ów komunikator dla firm zaistniał wskutek... irytacji
Fleep - nowy komunikator na rzecz biznesu

To może cię zaskoczyć, ale Skype frustruje nawet osoby, które pracują w samej siedzibie Skype'a. Ta historia spotkała też Henna Ruukela, który to spędził 7 lat, porozumiewając się ze swoimi kolegami z firmy za pomocą znanego komunikatora. Według jego platforma nie spełniała jednak oczekiwań biznesu. Dlatego też stworzył narzędzie, które miało mieć każde przedsiębiorstwo a mianowicie Fleep. O co chodzi?

We Fleepie interfejs jest podobny do tegoż ze Slacka, choć ma kilka bardzo znaczących właściwości ułatwiających komunikację w przedsiębiorstwie. Do każdej rozmowy możemy za pomocą kilku kliknięć dopiąć wiadomości, do jakich możemy później wrócić w czasie konwersacji. Co więcej, mamy możliwość dodać foldery z aneksami dla wszystkich uczestników gadki oraz stworzyć listę zajęć. Każdą osobę uczestniczącą w dyskusji można również przypisać do konkretnego zadania. Fleep tym samym nieco przypomina połączenie Slacka i Trello.

A co się stanie, kiedy kilkanaście zespołów naraz będzie chciało się włączyć do rozmowy? Fleep obsłuży ich z brakiem najmniejszego problemu. Jesteśmy wstanie dodawać każdego użytkownika komunikatora w ramach jednego konta bankowego. To sprawia, że projekty znacznie łatwiej krążą między zespołami, co w rezultacie pomaga w zarządzaniu grupami pracowników.

Fleep natomiast e-maile

Główna siła Fleepa mieści się jednak w zintegrowaniu się ze skrzynką mailową. Masz możliwość napisać wiadomość do kogokolwiek, wpisując jedynie adres e-mail. Jeśli dana osoba posiada konto Fleep, zostanie mechanicznie dodana do rozmowy. Dzięki tej cesze Fleep pozwala zachować wszystkie twe biznesowe kanały komunikacji w granicach jednej platformy.

- Powiem szczerze, że odrzucić tknęłam mojej gmailowej skrzynki mailowej od lipca 2016 r. Wszystkimi mailami, chatami ze współpracownikami, projektami zarządzam dzięki Fleepowi - mówi Katheriin Liibert, kierownik działu komunikacji we Fleepie.

Zespół projektujący komunikator położył nacisk, aby była on maksymalnie prosty w użyciu, dlatego działa na każdego platformach od PC, MAC-a, po Androida czy iPhona. Od startu przy 2012 r. projekt wydaje się wspierany przez współzałożyciela Skype'a Jaana Tallinna i czterech prywatnych inwestorów. Założyli oni sobie, że przy bardzo niedługim czasie ilość użytkowników Fleepa wzrośnie do 70 tys. osób.

Tłumaczenie: Business Insider Polska.

Oryginalny tekst jest dostępny na witrynie internetowej, gdzie można przeczytać wiele artykułów poruszających tematy, które zdominują tegoroczną konferencję.

a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać
adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać