blisko

Grupowe połączenia głosowe w Messengerze. Facebook chce wyprzeć telefony

  • Dom
  • Technologie
  • Grupowe połączenia głosowe w Messengerze. Facebook chce wyprzeć telefony
Grupowe połączenia głosowe w Messengerze

Facebook wprowadził naturalnie nową funkcję na telefonach z Androidem i iOS. Użytkownicy Messengera mogą telefonować do znajomych, z jakimi prowadzą rozmowę grupową.

Jak informuje serwis TechCrunch, w jednej grupowej konwersacji głosowej może brać uczestnictwo nawet 50 osób.

– Jestem naprawdę podekscytowany tym, że mogę ogłosić debiut grupowych połączeń głosowych w aplikacji Messenger. Operuje w każdej konwersacji grupowej, wystarczy stuknąć w ikonę telefonu, by wykonać zespolenie. Na ekranie można następnie zarządzać uczestnikami rozmowy – pisał na Facebooku David Marcus, wicedyrektor działu towarów komunikacyjnych w firmie. Przez zarządzanie rozumie na przykład dodawanie do rozmowy kolejnych osób – nic nie zaakceptować stoi na przeszkodzie, aby robić to podczas konwersacji.

Foto: materiały prasowe Facebook Messenger oferuje obecnie możliwość głosowych połączeń grupowych

Jeśli nie odbierzesz złączenia za pierwszy razem to nic straconego. Wystarczy, że sam stukniesz ikonę telefonu, by dołączyć do konwersacji głosowej.

Sprawdziliśmy w redakcji nową funkcję. Odrabia obecnie znakomity.

Zmiany w Facebooku

Facebook wprowadził połączenia VoIP (ang. Voice over IP), czyli mechanikę przesyłania dźwięku przez globalna sieć, do Messengera w kwietniu 2014 roku. Jak przypomina TechCrunch, Mark Zuckerberg już rok później ogłosił, hdy Messenger odpowiada za 10 proc. połączeń VoIP dzięki całym świecie. W kwietniu 2015 roku w Messengerze ruszyły również wideorozmowy pośród dwoma użytkownikami. Możemy spodziewać się, że z czasami pojawi się ich grupowa wersja.

David Marcus poinformował 7 kwietnia, że z Messengera miesięcznie wykorzystuje już ponad 900 mln osób, które w niniejszym czasie wymieniają ze sobą miliard wiadomości.

Foto: Facebook Dane dotyczące Messengera w 2015 roku. Obecnie z komunikatora korzysta już 900 mln osób miesięcznie

W ostatnim czasie Facebook wprowadził wiele nowych funkcji we własnym komunikatorze. Umożliwił między innymi wysyłanie wiadomości do nieznajomych osób (z powiadomieniami o pojawieniu się komunikatu po folderze „Inne”), granie, a w Stanach Zjednoczonych przez Messengera można przesyłać chociażby pieniądze.

W 2015 roku Facebook udostępnił sprzęt programistom, którzy zaczęli tworzyć oddzielne programy działające wewnątrz Messengera. Mogliśmy niedawno ujrzeć je – albo prędzej wejść z nimi po interakcję – w istot botów, które automatycznie odpowiadają na pytania użytkownika używając do tego algorytmy. Faktycznie działa na przykład bot CNN przesyłający wiadomości lub bot linii lotniczych KLM, który przypomni o zaczynającym się na lotnisku check-inie. Ich działanie odbiega obecnie od ideału.

David Marcus pisał w komunikacie prasowym, że dochodzimy służące do momentu, w którym numery telefonu będą mogły odejść w niepamięć. – Sędziwy styl komunikacji odchodzi wraz z telefonami z klapkami. Messenger oferuje wysyłanie informacji, ale też znacznie większą ilość. Możesz wysyłać wiadomości tekstowe, ale też naklejki, fotki, filmy, nagrania głosowe, gify, lokalizację, a nawet pieniążki. Możesz wykonywać połączenia głosowe i wideo, nie znawszy przy tym numeru telefonu drugiej osoby. Nie musisz chociażby mieć konta na Facebooku, by korzystać z Messengera, a całość odbywa się na kilku platformach: masz możliwość kontynuować działanie niezależnie od czasu tego czy korzystasz wraz z komputera, tabletu czy telefonu – stwierdzał.

Facebook stara się przekształcić Messengera w oddzielną platformę i potwierdza to współpraca spośród innymi korporacjami, które konstruują programy specjalnie na komunikator.

Tagi: facebook internet smartfony Android iOS Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

debiut Bit Evil na NewConnect  Giełda

Debiut Bit Evil na NewConnect Giełda

Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa Gospodarka wstaje, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać
deloitte: aktywizacja kobiet może zasilić budżet 50 mld zł

Deloitte: aktywizacja kobiet może zasilić budżet 50 mld zł

Blisko 4 miliony Polek w wieku 20-64 czasów, które są bierne zawodowo, stanowią realny potencjał polskiej gospodarki. Do 2025 r. budżet państwa mógłby zdobyć nawet ponad 50 milionów złotych do Produktu…...

Czytać