blisko

Analitycy: polityczna niepewność osłabia złotówkę

Analitycy: polityczna niepewność osłabia złotówkę  Informacje

Polityczna niepewność związana z wydarzeniami na Ukrainie i w Iraku osłabia notowania złotego oraz rynek długu a mianowicie uważają analitycy. Po weekendzie nadal kluczowe będą nastroje globalne, które mogą uczynić do dalszego spadku wartości polskiej waluty i obligacji.

- Przyszły tydzień powinien wyglądać na rynkach podobnie jak zamknięcie tegoż tygodnia. Będziemy patrzeć na dalszy rozwój sytuacji dzięki "frontach", na to, jakie możliwości się dalej będzie działo na wschodzie Europy oraz w Iraku - powiedział diler walutowy z agencji bankowej BPH Marek Cherubin.

USA bombardują Irak

Złocisty nadal słaby. Przez Rosję i EBC

Lotnictwo NA JUKATAN zbombardowało w piątek po Iraku stanowiska artyleryjskie dżihadystów z Państwa Islamskiego. Prezydent USA Barack Obama zezwolił na prowadzenie w Iraku ataków z powietrza po czwartek, gdy rebelianci spośród Państwa Islamskiego posuwali się w kierunku Irbilu po północno-wschodnim Iraku, gdzie stacjonują amerykańscy instruktorzy wojskowi.

- Nie widać przesłanek do umocnienia złotego. Prędzej będziemy na poziomach spośród dzisiaj. Można więc przewidywać, że w poniedziałek kurs euro-złoty będzie się poruszał w okolicach poziomu cztery, 20 - dodał.

Cherubin uważa, że obecnie przypadkiem na rynku kierują głównie nastroje inwestorów, an odrzucić dane czy komentarze makroekonomiczne. - Dziś złoty rozpoczął sesję od osłabienia. Potem lekko to odrobił, aż doszedł do poziomu cztery, 20/EUR. Koniec sesji wówczas natomiast korekta osłabiająca a mianowicie powiedział.

- Nie licząc nastrojów związanych z wydarzeniami politycznymi na świecie, dzięki rynek oddziaływał też argument końca tygodnia. Inwestorzy frakcja pozycji zamykali na wypadek nieprzewidywalnych zdarzeń w koniec tygodnia - dodał Cherubin.

Pesymistyczne nastroje

Wystrzał opłat złota, nasza waluta traci. Rynki obawiają się walki

W ocenie dilera SPW z Banku Millennium Mateusza Milewskiego, nadal w branży obligacji przewagę będą mieli wspólnicy wyprzedający papiery. - Na rynku utrzymują się pesymistyczne nastroje w związku z niepewną sytuacją na Ukrainie. Do odwiedzenia tego doszła teraz groźba działań zbrojnych USA po Iraku. To sprawia, że w najbliższym czasie prędzej należy spodziewać się wyprzedaży na rynku. W przyszłym tygodniu zapewne ceny papierów dojdą do lokalnych minimów a mianowicie powiedział Milewski.

- Tracą przede wszystkim papiery 10-letnie. Krótkie obligacje nieco wspierają dane makro jak i również oczekiwania na obniżkę stóp - dodał.

W jego ocenie, wypowiedź prezydenta USA była jedną spośród przyczyn osłabienia na branży w piątek. - Otwarcie było słabe, rynek spadł w cenach. To rezultat wypowiedzi Obamy o interwencji w Iraku. Była przemoc na wyprzedawanie aktywów - powiedział.

a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać
adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać