blisko

Temat: Praca

Co ósmy Polak pracował dzięki etacie za 1500 złotych brutto  Informacje

  • Nawet milion pracowników być może wyjechać z Polski. Ciemny scenariusz
  • Czarny scenariusz na rzecz gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"
  • Raport: Polacy wolą pracę w cudzoziemskich firmach
  • Ponad 12 tyś dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje mnie rąk do pracy i pracodawcy narzekają". Nowe wiadomości w sprawie bezrobocia

Co ósmy Polak na etacie otrzymuje płacę minimalną - Główny Urząd Typowy przeanalizował to zjawisko po całej gospodarce i oświadczył, że dotychczasowe dane na ten temat były silnie niedoszacowane.

Młodociani chcą każdej pracy zbytnio każde pieniądze

1, trzy mln Polaków dostawało przy 2012 roku pensję podstawową nie wyższą niż 1500 zł brutto. Było pierwotnego aż dwa razy większą ilość, niż do tej pory szacowali eksperci - melduje "Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na GUS.

Dotychczas pewne było jedynie to, że minimalną pensję zyskuje ok. 358, 1 tys. pracowników firm zatrudniających przeszło dziewięć osób.

Z analizy danych wynika, hdy w mikroprzedsiębiorstwach płacą minimalną musiało się zadowolić aż trzy czwarte zatrudnionych w podstawie umowy o robotę (941, 9 tys. ).

Od 1 stycznia 2014 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 1680 zł brutto, czyli 1237, 20 zł netto. Oznacza to, hdy pensja pracownika zatrudnionego przy pełnym wymiarze czasu nie zaakceptować może być niższa od momentu tej kwoty. Pozostała część wynagrodzenia wypłacana jest np. na podstawie umowy o dzieło.

adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać
a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać