Google szuka drogi do odpowiedzi co w dalszym ciągu z wyrokiem ws. uprawnienia do bycia zapomnianym. Firma, która nie zgadza się z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, planuje zorganizować publiczne spotkania w siedmiu europejskich miastach, zaczynając od momentu Madrytu już 9 września. Jedno ze spotkań dzierży się odbyć w Warszawie. Krytycy Google podkreślają, iż to próba sterowania debatą, którą rozstrzygnąć mogą jedynie odpowiednie organy nadzoru jak i również sąd.
13 czerwca Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Google ma obowiązek usuwać z wyników wyszukiwania odnośniki dotyczące danych osobowych jednostek prywatnych, jeśli zechcą tego sami zainteresowani, a dotyczące ich informacje są "nieistotne lub nieaktualne". Wyrok dotyczy krajów UE. Po wyroku firma powołała Radę, jaka ma opracować zasady dotyczące usuwania linków z wyszukiwarki.
Dyskusja, czy lobbing?
(Nie)bezpieczne dane po chmurze? Sprawdź, jak ochronić się przed wyciekiem informacji
- Spotkania są czymś pomiędzy lobbingiem a chwytem reklamowym - podkreśla Simon Davies, adwokat z London School of Economics. Według deklaracją czołowego prawnika Google'e Davida Drummonda, firma potrzebuje przeprowadzić "solidną debatę" na temat orzeczenia i tego jak na przykład powinno być stosowane.
W lipcu Drummond powiedziała, hdy Google ma problemy z wyrokiem sądu i tymże, aby usuwać niektóre odnośniki z wyszukiwania w imieniu konkretnej osoby. Wszystko wraz ze względu na "niejasności" w temat tego, jakie informacje są w interesie społecznym i nie powinny stanowić usuwane. Google ma problem z zaleceniami, ponieważ odrzucić chce być posądzony na temat cenzurowanie treści.
Firma opublikowała specjalny formularz, zbyt pomocą którego internauci mogą zgłaszać chęć usunięcia jakichś danych. Według firmy zamysłem debaty miałoby być odnalezienie odpowiedniej drogi pomiędzy zasadami ochrony prywatności a wolnością wypowiedzi.
Jak pisze Bloomberg, Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła informację o dyskusji zorganizowanej przez Google.
Spotkanie w Madrycie odbędzie się 9 września, w Rzymie 10 września, w Paryżu 25 września, w Warszawie 30 września, w Berlinie 14 października, w Londynie 16 października i w Brukseli cztery listopada. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w debacie mogą zarejestrować się na nią przez internet - podał Google.
Tagi: 2014,
2018,
2019,
2050,
afera,
afera getback,
afery,
akcji,
apple,
australii,
banku,
banków,
bardzo,
biznesu,
bramki,
brytanii,
będzie,
będą,
chce,
chińska,
coraz,
czas,
czasie,
czasu,
czechy,
daje,
dodał,
dolarów,
dzięki,
długu,
emisji,
energii,
euro,
europejskiej,
europy,
facebook,
facebooku,
firm,
firmy,
foto,
francji,
funtów,
gazu,
getback,
getbacku,
getty,
getty images,
gospodarka,
grecja,
grecji