blisko

Temat: Chiny

Chinom miało spadać, a wzrasta. Analitycy zaskoczeni  Informacje

  • Chińska przedsięwzięcie budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • "Szansa gwoli polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer otrzymał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na rodzimym branży. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę

O 0, 9 proc. wzrosła po kwietniu wartość wymiany handlowej Chin. To zaskakujące informacje, bo analitycy spodziewali się dalszych spadków. Eksperci oczekiwali, że chiński eksport ponownie będzie mniejszy.

Chińska gospodarka zaskoczyła ekspertów rzetelnymi wynikami eksportu i importu. Pierwszy wskaźnik wzrósł przy kwietniu rok do roku o 0, 9 proc., a drugi powiększył się o 0, 8 proc. Analitycy twierdzą, że pozytywne dane pozwalają rozwiać obawy przed spowolnieniem gospodarki Was Środka.

Alibaba otwiera giełdowy sezam. Historyczna propozycja za 16 mld dolarów

Ich prognozy mówiły o spadku importu o 2, trzy proc., an eksportu o 1, 7 proc.

Przełamany trend

Eksport Chin przełamał spadkowy trend. Po dwóch poprzednich miesiącach kurczył się o 6, 6 proc. w marcu i 18, 1 proc. w lutym. Korzystny jest również kwietniowy wzrost importu. W przeszłym miesiącu ten wskaźnik był o 11, 3 proc. pod kreską.

Analitycy twierdzą, że najnowsze wiadomości uspokoją międzynarodowe rynki i polityków, którzy obawiali się spowolnienia drugiej co do wielkości gospodarki świata. Eksperci przekonują również, że dobre dane mogą być prognozą długookresowych wzrostów. - Zewnętrzny popyt nie jest dużym problemem dla Chin, bo krajowa gospodarka odczuwa duże ożywienie wewnętrzne - powiedział Wei Yao, ekonomistka Societe Generale w Honhkongu.

Pomoc państwa

Chińska gospodarka wzrosła o 7, 4 proc. w pierwszym kwartale aktualnego roku. To mniej niż w ostatnich trzech miesiącach 2013 roku, kiedy to gospodarka rosła w tempie 7, 7 proc.

Analitycy słaby początek r. tłumaczą jednak długimi świętami związanymi z Rokiem Księżycowym, kiedy to wiele spółek i fabryk nie odrabia przez około dwa tygodnie. Władze Chin chcą także dać dodatkowy bodziec gospodarce krajowej i zdecydowały o przedłużeniu ulgi podatkowej dla drobnych i średnich przedsiębiorstw, natomiast także o zwiększeniu nakładów na infrastrukturę kolejową.

atom, gaz, OZE i raz za razem mniej węgla. Przyszłość energetyczna Polski 2050  Informacje

Atom, gaz, OZE i raz za razem mniej węgla. Przyszłość energetyczna Polski 2050 Informacje

ArcelorMittal wyłączy wysoki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...

Czytać
arabia Saudyjska nic nie straci na pozoumieniu OPEC

Arabia Saudyjska nic nie straci na pozoumieniu OPEC

Na środowym spotkaniu w Wiedniu OPEC zgodziło się wreszcie na obniżkę produkcji ropy. To główna przeprowadzona przez kartel obniżka od 2008 roku, zaś w dodatku znaczący przełom w realizowanej przez 2 lata strategii…...

Czytać