blisko

Temat: Chiny

Chinom miało spadać, a wzrasta. Analitycy zaskoczeni  Informacje

  • Chińska przedsięwzięcie budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • "Szansa gwoli polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer otrzymał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na rodzimym branży. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę

O 0, 9 proc. wzrosła po kwietniu wartość wymiany handlowej Chin. To zaskakujące informacje, bo analitycy spodziewali się dalszych spadków. Eksperci oczekiwali, że chiński eksport ponownie będzie mniejszy.

Chińska gospodarka zaskoczyła ekspertów rzetelnymi wynikami eksportu i importu. Pierwszy wskaźnik wzrósł przy kwietniu rok do roku o 0, 9 proc., a drugi powiększył się o 0, 8 proc. Analitycy twierdzą, że pozytywne dane pozwalają rozwiać obawy przed spowolnieniem gospodarki Was Środka.

Alibaba otwiera giełdowy sezam. Historyczna propozycja za 16 mld dolarów

Ich prognozy mówiły o spadku importu o 2, trzy proc., an eksportu o 1, 7 proc.

Przełamany trend

Eksport Chin przełamał spadkowy trend. Po dwóch poprzednich miesiącach kurczył się o 6, 6 proc. w marcu i 18, 1 proc. w lutym. Korzystny jest również kwietniowy wzrost importu. W przeszłym miesiącu ten wskaźnik był o 11, 3 proc. pod kreską.

Analitycy twierdzą, że najnowsze wiadomości uspokoją międzynarodowe rynki i polityków, którzy obawiali się spowolnienia drugiej co do wielkości gospodarki świata. Eksperci przekonują również, że dobre dane mogą być prognozą długookresowych wzrostów. - Zewnętrzny popyt nie jest dużym problemem dla Chin, bo krajowa gospodarka odczuwa duże ożywienie wewnętrzne - powiedział Wei Yao, ekonomistka Societe Generale w Honhkongu.

Pomoc państwa

Chińska gospodarka wzrosła o 7, 4 proc. w pierwszym kwartale aktualnego roku. To mniej niż w ostatnich trzech miesiącach 2013 roku, kiedy to gospodarka rosła w tempie 7, 7 proc.

Analitycy słaby początek r. tłumaczą jednak długimi świętami związanymi z Rokiem Księżycowym, kiedy to wiele spółek i fabryk nie odrabia przez około dwa tygodnie. Władze Chin chcą także dać dodatkowy bodziec gospodarce krajowej i zdecydowały o przedłużeniu ulgi podatkowej dla drobnych i średnich przedsiębiorstw, natomiast także o zwiększeniu nakładów na infrastrukturę kolejową.

amazon nie wybuduje siedziby w Nowym Jorku

Amazon nie wybuduje siedziby w Nowym Jorku

Amazon odwołał plan zbudowania drugiej siedziby, nazywanej HQ2, w Nowym Jorku. Decyzja zapadła po licznych protestach ze strony lokalnych polityków i mieszkańców, ale i tak jest dla mnóstwo zaskakująca. - Na wielu przemyśleniach…...

Czytać
aktualizacja Programu Konwergencji 2019. Skutki finansowe, prognozy, szacunki

Aktualizacja Programu Konwergencji 2019. Skutki finansowe, prognozy, szacunki

Nowe podatki i opłaty, uszczelnianie systemu ubezpieczeń społecznych jak i również VAT, przekształcenie Otwartych Kasy Emerytalnych - Ministerstwo Zasobów przedstawiło prognozy budżetowe na najbliższe lata w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK).…...

Czytać