blisko

Temat: Ukraina w kryzysie

Ile będzie kosztować odbudowa Donbasu? Kijów twierdzi, że wymaga 670 mln euro  Informacje

  • Sankcje w stosunku do Rosji przedłużone. To może stać się ostatni raz
  • Merkel: Rosja jest solidnym dostawcą gazu
  • Rozmowy o Ukrainie z brakiem Polski. Co z naszą polityką wschodnią?
  • „The Economist”: gospodarka Ukrainy stacza się po równi pochyłej
  • G7 nie złagodzi tonu wobec Rosji. "Rozmowa może dotyczyć tylko zaostrzenie sankcji"

Rekonstrukcja wschodnich obszarów Ukrainy dotkniętych konfliktem zostanie kosztować co najmniej jedenaście mld hrywien (670 mln euro) - ocenił po środę wicepremier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman, który spotkał się w Brukseli m. in. z unijnym komisarzem Johannesem Hahnem.

- Rekonstrukcja Donbasu to nie tylko jego odnowienie, odbudowa, jednak reintegracja z resztą państwa i "ponowna adaptacja społeczna" - powiedział wicepremier Ukrainy po rozmowie z Hahnem, który jest obecnie komisarzem UE ds. polityki regionalnej, a w nowej Komisji Europejskiej będzie odpowiadał zbytnio politykę sąsiedztwa i negocjacje akcesyjne.

Parlament poparł ustawy antykorupcyjne. Będzie "ukraińskie CBA"

Kurs poleciał

Hrojsman podkreślił, że suma 11 mld hrywien wynika tylko ze wstępnej oceny i przypomniał, że kurs ukraińskiej waluty równo spadł. Dodał, że wsparcie dla wschodnich regionów była tematem spotkania w Kijowie z udziałem ambasadorów krajów europejskich, USA i Kanady, jednak nie wyznaczono jeszcze daty konferencji darczyńców.

- Ważne jest, aby przeprowadzić dobrą ocenę konieczności ludności, by każdą najmniejszą kwotę pomocy wykorzystać po sposób bardzo racjonalny - dodał Hrojsman, który po Brukseli odbył też rozmowy z przewodniczącym Komitetu Obszarów Michelem Lebrunem.

Służby prasowe gabinetu ministrów Ukrainy powiadomiły, że Hahn jak i również Hrojsman rozmawiali o projektach reform dotyczących decentralizacji władzy na Ukrainie oraz o realizacji planu pokojowego prezydenta Petra Poroszenki.

a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać
adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać