blisko

Temat: TVN24 Biznes i Świat na wakacje

Blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze  Informacje

  • Odwołany lot? Pasażerom przysługuje odszkodowanie
  • Tanie wczasy na Malcie. Oto użyteczny poradnik
  • Przyciągają turystów jak na przykład magnes. Pomagają tanie loty i stulecie objawień
  • Wakacje nad polskim morzem. Masz możliwość zapłacić więcej niż przed rokiem
  • Planujesz urlop na wakacjach? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"

Czy otyłość może okazać się przyczyną zwolnienia? Czy szef może nakazać mnie ćwiczyć? Na te pytanie odpowiedzi szukał Paweł Blajer w programie "Biznes gwoli Ludzi" na antenie TVN24.

Kiedy czas zmienić pracę? Blajer podpowiada

Leniwy, mniej atrakcyjny i mniej wartościowy - tak niejednokrotnie postrzegany jest przez szefów otyły pracownik. Ponad to nadmiar kilogramów może niekiedy przeszkodzić w rozwijaniu kariery zawodowej.

Odszkodowanie

Według jego szef nie może nakazać swojemu pracownikowi, aby ten chodził np. na siłownię albo uprawiał jogging. a mianowicie Polecenia służbowe muszą stanowić związane z pracą. Jakkolwiek takie polecenie nie jest bezpośrednio związane z obowiązkami - zaznacza.

Dyskryminacja ze względu na wygląd niedopuszczalna jest także dzięki etapie rekrutacji do pracy. Kandydat przy kości nie ma możliwość zostać odrzucony tylko z powodu dodatkowych kilogramów. Jeśli tak się stanie możemy starać się o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji po wysokości przynajmniej minimalnego wynagrodzenia, czyli 1680 zł.

Haczyk

- Należy pamiętać, że jakakolwiek dyskryminacja zatrudnionych ze względu na design zewnętrzny, w tym ze aspektu na dodatkowe kilogramy wydaje się być niedopuszczalna. To jest zasadnicza zasada - wyjaśnia Michał Lisawa, prawnik prawa roboty z CMS Cameron McKenna.

Ale jest kociuba. - Jeżeli pracownik, który to przytył gorzej pracuje to znaczy. spadła jakość jego roboty to wówczas pracodawca być może go zwolnić podając przy wypowiedzeniu za przyczynę gorszą jakość pracy - daje Lisawa.

bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii»  Informacje

Bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii» Informacje

PKP Intercity mogło uniknąć niektórych konsekwencji awarii elektronicznego systemu zbytu biletów, gdyby skorzystało wraz z rozwiązań spółki Przewozy Regionalne - powiedział PAP specjalista ds. transportu i transportu z Instytutu…...

Czytać
biden apeluje do UE na temat przedłużenie sankcji wobec Rosji  Ze świata

Biden apeluje do UE na temat przedłużenie sankcji wobec Rosji Ze świata

Wiceprezydent USA Joe Biden zaapelował w środę do liderów Unii Europejskiej o przedłużenie na wierzchołku w czerwcu sankcji w stosunku do Rosji, by ukarać ją za jej działania na Ukrainie. Jednocześnie bronił…...

Czytać