blisko

Australia chce, by terroryści pozostali w więzieniach nawet na odsiedzeniu wyroku

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Australia chce, by terroryści pozostali w więzieniach nawet na odsiedzeniu wyroku
Australia chce mocniej walczyć spośród terroryzmem

Australijski parlament uchwalił w czwartek, 1 grudnia, ustawę umożliwiającą bezterminowe przetrzymywanie w więzieniach ludzi skazanych za terroryzm na odsiedzeniu przez nich kar. O tym, czy egzystują oni nadal zagrożenie gwoli społeczeństwa, ma decydować Zdanie Najwyższy.

Rząd przedstawienie premierowe Malcolma Turnbulla chce przy ten sposób wzmocnić zbrojownia środków służących walce wraz z terroryzmem.

Foto: Stefan Postles / Getty Images Premier Australii Malcolm Turnbull

Cel: zwalczyć terroryzm

Ustawa przewiduje, że nie później niż 12 miesięcy przed końcem wyroku prokurator generalny posiada prawo złożyć do trybunału wniosek o bezterminowe dalsze przetrzymywanie w więzieniu skazanego terrorysty. Decyzję ma podejmować Sąd Najwyższy, kierując się tym, jak duże ryzyko dana osoba stanowiłaby na wolności.

Podobne prawo obowiązują już w wybranych australijskich stanach w zwróceniu do sprawców przestępstw seksualnych lub z użyciem przemocy.

- Ta ustawa wzmacnia możliwości naszych sekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, by kontynuować pozbawienie wolności kogoś, kto może popełnić oficjalne przestępstwo terrorystyczne i nie został zresocjalizowany - tłumaczył australijski minister sprawiedliwości Michael Keenan.

Ataki terrorystyczne w Australii

Minister poinformował, że od czasu podwyższenia alertu terrorystycznego w Australii we wrześniu 2014 roku, 55 osobom postawiono zarzuty połączone z terroryzmem. Doszło w tym momencie do 4 zamachów, natomiast jedenaście zostało udaremnionych.

Tagi: terroryzm Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać