blisko

Trzy osoby w areszcie. CBA udostępnia, jak oszukiwali w elektrowni

  • Dom
  • Z kraju
  • Trzy osoby w areszcie. CBA udostępnia, jak oszukiwali w elektrowni
CBA: trzy osoby aresztowane ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

Trzy osoby są aresztowane na okres kilku miesięcy ws. korupcji po Elektrowni Szczecin – poinformowało Centralne Biuro Śledcze. Po piątek zatrzymano w naszej sprawie 12 osób u dołu zarzutem m. in. odbierania korzyści materialnych i funkcjonowania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Szczecińska delegatura CBA prowadzi śledztwo dotyczące korupcji przy dostawach do kotła zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Według śledczych skład docierających do elektrowni transportów nie była biomasą.

Akcja CBA

Śledczy ustalili, że odpowiedzialni za ochrona nad jakością paliwa pracownicy elektrowni potwierdzali - w zamian za łapówki a mianowicie że ciężarówki były zapełnione odpowiednią technicznie biomasą, poprzez co produkowany z powietrza prąd był złej klasy.

Biomasa jest ”bio-”. 3 mce aresztu na rzecz 3 zatrzym. przez #CBA ws. łapówek i mln strat w El. Szczecin: m. in. głównego inżyniera i biznesmena pic. twitter. com/Wx7BPoKCbX

— CBA (@CBAgovPL) 4 lutego 2017

CBA poinformowało w piątek, że wśród zatrzymanych 12 osób, znaleźli się podwładni Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrowni Szczeci i biznesmen.

12 osób zatrzymano. Usłyszeli zarzuty ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

Ujawniono, że funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku Głównego Inżyniera Elektrowni Szczecin S. A., który miał przyjąć 50 tys. zł łapówki. Zabezpieczono także w porządku. 1 mln zł w gotówce, w tym sto tys. zł w miejscach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

W piątek PGE Polska Grupa Energetyczna złożyła wniosek o ściganie zatrzymanych pracowników elektrowni oraz o uzyskanie statusu pokrzywdzonego. Zakład energetyczny Szczecin jest oddziałem jakiejś z jej spółek córek - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują dzięki wielomilionowe szkody spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej.

botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Jeden z największych botnetów (sieć komputerów zombie) na świecie został zlikwidowany przez organy ścigania. Skala jego działania była faktycznie ogromna, że potrzeba było połączenia sił funkcjonariuszy i ekspertów z ponad trzydzieści krajów. Cyberprzestępców…...

Czytać
branża motoryzacyjna w Polsce - analiza

Branża motoryzacyjna w Polsce - analiza

Pomimo pojawiających się w przestrzeni publicznej nowatorskich wizji rozwoju polskiej motoryzacji, po kolejnych latach nie zmienią się ani jej specjalność, ani źródło wzrostu, to znaczy eksport. Dlaczego? Bo zbudowanie silnej marki samochodowej…...

Czytać