blisko

Trzy osoby w areszcie. CBA udostępnia, jak oszukiwali w elektrowni

  • Dom
  • Z kraju
  • Trzy osoby w areszcie. CBA udostępnia, jak oszukiwali w elektrowni
CBA: trzy osoby aresztowane ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

Trzy osoby są aresztowane na okres kilku miesięcy ws. korupcji po Elektrowni Szczecin – poinformowało Centralne Biuro Śledcze. Po piątek zatrzymano w naszej sprawie 12 osób u dołu zarzutem m. in. odbierania korzyści materialnych i funkcjonowania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Szczecińska delegatura CBA prowadzi śledztwo dotyczące korupcji przy dostawach do kotła zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Według śledczych skład docierających do elektrowni transportów nie była biomasą.

Akcja CBA

Śledczy ustalili, że odpowiedzialni za ochrona nad jakością paliwa pracownicy elektrowni potwierdzali - w zamian za łapówki a mianowicie że ciężarówki były zapełnione odpowiednią technicznie biomasą, poprzez co produkowany z powietrza prąd był złej klasy.

Biomasa jest ”bio-”. 3 mce aresztu na rzecz 3 zatrzym. przez #CBA ws. łapówek i mln strat w El. Szczecin: m. in. głównego inżyniera i biznesmena pic. twitter. com/Wx7BPoKCbX

— CBA (@CBAgovPL) 4 lutego 2017

CBA poinformowało w piątek, że wśród zatrzymanych 12 osób, znaleźli się podwładni Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrowni Szczeci i biznesmen.

12 osób zatrzymano. Usłyszeli zarzuty ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

Ujawniono, że funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku Głównego Inżyniera Elektrowni Szczecin S. A., który miał przyjąć 50 tys. zł łapówki. Zabezpieczono także w porządku. 1 mln zł w gotówce, w tym sto tys. zł w miejscach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

W piątek PGE Polska Grupa Energetyczna złożyła wniosek o ściganie zatrzymanych pracowników elektrowni oraz o uzyskanie statusu pokrzywdzonego. Zakład energetyczny Szczecin jest oddziałem jakiejś z jej spółek córek - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują dzięki wielomilionowe szkody spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej.

baltona odpowiada na zarzuty LTR o zmowę z PPL ws Lotniska Chopina

Baltona odpowiada na zarzuty LTR o zmowę z PPL ws Lotniska Chopina

- Nie było żadnego przetargu i nie było jakie możliwości ustawiać. Prowadziliśmy negocjacje ugodowe i handlowe. Nie ujawniono nam oferty LTR a mianowicie mówi w rozmowie z Business Insider Polska Piotr Kazimierski…...

Czytać
bank Pekao - strategia, współdziałanie z PZU i Aliorem

Bank Pekao - strategia, współdziałanie z PZU i Aliorem

Wiceprezes Pekao kierujący pracami zarządu Michał Krupiński "nie spodziewa się rewolucji" w strategii rozwoju agencji bankowej, ale planuje rozwinięcie kooperacji z PZU i Aliorem, m. in. w obrębie oferty ubezpieczeniowej i lokaty…...

Czytać