blisko

Temat: Facebook

Facebook usuwa profile polskich strukturze narodowych

  • Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

5 listopada odbędzie się protest strukturze narodowościowych przeciwko "nasilającej się cenzurze portalu Facebook". Manifestacja to efekt zamknięcia poprzez portal społecznościowy profili Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego. Facebook zaprzeczył i na łamach "Gazety Wyborczej" wyjaśnia, iż to użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy społeczności obowiązujące w serwisie.

Protest narodowców odbędzie się 5 listopada przy rondzie ONZ w Stolicy, gdzie siedzibę ma polki oddział Facebooka.

Groźny wirus na Facebooku. Trzy rady, jak się uchronić

Protest narodowców

"Protestujemy przeciwko nasilającej się cenzurze administracji portalu społecznościowego Nasza klasa. (…) Portal prowadzi kompletnie dowolną politykę dotyczącą tzw. blokowania lub likwidacji profili użytkowników (czy to instytucjonalnych, czy prywatnych), nie przedstawiając konkretnych przyczyn usuwania treści i usuwania kont użytkowników" - piszą organizatorzy protestu, czyli Obóz Narodowo-Radykalny (ONR), Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

To właśnie konta na Facebooku tych organizacji zostały usunięte przez administratorów portalu społecznościowego. Proces trwał kilka miesięcy, bo narodowcy próbowali je przywrócić, ale nieskutecznie.

Tomasz Dorosz, zastępca kierownika głównego ONR na innym portalu społecznościowym Twitter ocenił, że działalność Facebooka wówczas "skandal". "Nie ma profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Facebooku (ok. 80 tys. polubień). Kolejny po profilach RN, ONR i Marszu Niepodległości" - skarżył się Tomasz Dorosz.

"Cenzurując naszą firmę, tak naprawdę nas wzmacniają. Zresztą, to tylko profile. Przebywamy wszędzie, akcje są każdego dnia. Przyszłość należy do nas! ” – pisał w kolejnym tweecie.

Nie ma profilu Młodych osób Wszechpolskiej na Facebooku (ok. 80 tys. polubień). Kolejny, po profilach RN, ONR i Marszu Niepodległości. Obciach!

— Tomasz Dorosz (@Tomasz_Dorosz) 19 października 2016

Cenzurując nas, naprawdę naprawdę nas wzmacniają. Swoją drogą, to tylko profile. Istniejemy wszędzie, akcje są codziennie. Przyszłość należy do nas!

— Tomasz Dorosz (@Tomasz_Dorosz) 19 października 2016

Skąd blokada?

Facebook zaprzeczył, że polski oddział stoi za usuwaniem stron na portalu należących do narodowców. Firma wyjaśnia, że to użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy społeczności obowiązujące w serwisie. Następnie analizują hałasuje eksperci w Dublinie.

„Pracownicy weryfikujący raporty działają bezstronnie. Sprawdzają, czy zgłoszone treści są zgodne ze standardami społeczności, natomiast odrzucić biorą pod uwagę przekonań politycznych ich autorów. Na usunięciu materiału informujemy na temat tym jego autora. Dalsze naruszanie standardów skutkuje czasową blokadą, a jeśli wykroczenie zasad mimo wszystko ciągle ma miejsce, zawieszamy takie konto” – wyjaśnia Facebook w "Gazecie Wyborczej".

Wśród wartości promowanych za pośrednictwem Facebook jest wolność wypowiedzi, ale jest musi kobieta współgrać z powszechnym poczuciem bezpieczeństwa. Standardy portalu zakazują metrów. in. nękania i prześladowania, a także publikacji treści mieszczących mowę nienawiści, groźby. Atakowanie kogokolwiek ze względu na rasę, przynależność etniczną bądź narodowość jest na FB zabronione.

bMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych  Moto

BMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych Moto

Koncerny samochodowe BMW, Daimler, Ford i grupa Volkswagen otworzą w tym roku pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku chcą uruchomić mniej więcej…...

Czytać
botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Botnet Avalanche wyłączony. Straty sięgają setek milionów dolarów

Jeden z największych botnetów (sieć komputerów zombie) na świecie został zlikwidowany przez organy ścigania. Skala jego działania była faktycznie ogromna, że potrzeba było połączenia sił funkcjonariuszy i ekspertów z ponad trzydzieści krajów. Cyberprzestępców…...

Czytać