blisko

Temat: Generalna Dyrekcja Szos Krajowych i Autostrad

  • Dom
  • Z kraju
  • Temat: Generalna Dyrekcja Szos Krajowych i Autostrad
Autostrada A1 za darmo. Za pośrednictwem wszystkie weekendy wakacji

  • Kierowcy ominą o tematyce historycznej miasto. Szybciej zakończono konstrukcję ważnej drogi
  • Intratna konstrukcja polskich dróg. Kilkadziesiąt przedsiębiorstw walczy o kontrakty
  • 107 mld złotych na drogi. Powstanie 3, 9 tys. km autostrad i dróg ekspresowych
  • Wakacyjne korki to "chleb powszedni". Nikt nie zaakceptować na ziemi nie odetkał autostrad
  • GDDKiA wciąż nie posiada nowego szefa

Na trasie A1 (trasa Łódź-Trójmiasto) we wszystkie wakacyjne niedzielę, w przypadku nadmiernego aliansu, bramki będą podnoszone - poinformowała premier Ewa Kopacz. Oznacza to, że posiadacza auta podróżujący autostradą nie są płacić za przejazd. Trwają również rozmowy z zarządcami pozostałych autostrad, by stosować na nich podobne zadania. Takie same ułatwienia na A1 zastosowano już po zeszłym roku.

Kierowcy jadący autostradą A1 w wakacje mogą odetchnąć. W weekendy nie będą wynagradzać na bramkach A1. Dziś rząd podjął uchwałę przy tej sprawie.

A1 bez opłat. We wszelkie weekendy wakacji

Zwolnienie z opłat będzie obowiązywać przez całe wakacje.

- Chcemy, żeby uproszczenia, które zostały sprawdzone w A1 w ubiegłym roku były powtórzone. W wypadku oceny, że natężenie aliansu będzie duże lub wystąpi korek, to bramki będą podnoszone - powiedziała po czasie konferencji prasowej Ewa Kopacz, premier RP.

Bramki podnoszone już od czasu najbliższego piątku, przez całkowite wakacje.

- Od czasu piątku od godziny 16. do godz. 22. trzydziestu, w sobotę i niedzielę od godz. 7 służące do godz. 22. 30. Ów bramki będą podnoszone w stosunku do tego jakie będzie natężenie ruchu - mówiła Ewa Kopacz.

Także A4?

Premier Ewa Kopacz stwierdziła również, że Rada Ministrów chce nowelizować ustawę dotyczącą ruchu drogowego tak, aby minister infrastruktury posiadał narzędzie, które pozwoli jemu reagować na zagrożenia ochrony na drogach.

- Będziemy bardzo szybko procedować ten projekt ustawy. Zechcemy, aby minister infrastruktury mogła podjąć decyzję o podnoszeniu bramek wtedy, gdy natężenie ruchu na tasie A4 na odcinku od Gliwic do Wrocławia oraz od czasu Krakowa do Katowic będzie zbyt duże. Na danym odcinku trasy A4, który odrzucić podlega pod ministerstwo będziemy prowadzić negocjacje z właścicielem drogi - mówiła Kopacz.

Tak jak dwanaście miesięcy temu

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie zostało stosowane przez władze w ubiegłym roku w wakacje. Całość przez gigantyczne korki tworzące się podczas wakacyjnego szczytu na autostradzie prowadzącej morzem morze.

W lipcu 2014 r. średnie dobowe natężenie ruchu na autostradzie wyniosło 54, 5 tys. pojazdów, podczas gdy średnie natężenie dobowe w przeszłym roku - 37 tys. Rekordowa liczba aut, więcej niż 93 tys., przejechała autostradą A1 w niedzielę 17 sierpnia.

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać
1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać