blisko

Temat: Motoryzacja

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa
  • GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za zawracanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Ruszają przygotowania do modyfikacji A2 z Warszawy do odwiedzenia Łodzi. Autostrada zostanie rozszerzona o dodatkowe pasy aliansu. Inwestycja ma pochłonąć blisko 600 milionów złotych.

W piątek ogłoszono przetargi na opracowanie projektów przebudowy autostrady A2 na danym odcinku pomiędzy węzłami Łódź Północ i Konotopa o dodatkowy pas ruchu.

Przebudowany zostanie blisko 89-kilometrowy odcinek autostrady, a na poszerzenie wykorzystany zostanie szeroki pas dzielący, jaki przewidziano u dołu ten cel podczas budowy drogi.

Autostrada A2 z dodatkowym pasem

Jak podano, "docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków 2 jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy wydział - do granicy województwa mazowieckiego - będzie posiadał 2 jezdnie po trzech pasy ruchu".

GDDKiA zakłada, że prace przygotowawcze na obu odcinkach rozpoczną się niezwłocznie i są trwać maksymalnie do 2021 roku. Natomiast na samą realizację przewiduje się czas nawet do 3 czasów, z uwagi na proponowane prace bez zamykania przekroju dla ruchu.

Część kierowców może pokryć koszta więcej. Jest wniosek na temat podwyżki na autostradzie

Koszt prac przygotowawczych jest szacowany na około 7 mln zł. Jak podano, wspólny koszt rozbudowy A2 o jeden pas może wynieść około 600 mln zł.

"Generalny Pomiar Ruchu wykonany w 2015 roku wskazuje, że na danym odcinku Wiskitki – Grodzisk Mazowiecki natężenie wynosiło około 45 tys. pojazdów na dobę, na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem zwiększyło się, bo osiągnęło około 57 tys. pojazdów na 24h, natomiast na wlocie do Warszawy pomiędzy Pruszkowem a Konotopą liczba pojazdów sięgnęła około 75 tys. wozów na dobę" - poinformowała GDDKiA.

Jak dodano, pomiar ruchu wykonany po 2017 roku na odcinku pomiędzy Wiskitkami a Grodziskiem Mazowieckim wykazał 58 tys. pojazdów na dobę.

- Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie również powodowała zwiększenie ruchu, dlatego też istotnym jest, aby jakim sposobem najszybciej przygotować możliwość realizacji poszerzenia autostrady A2 a mianowicie podkreślił Krynicki.

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać