blisko

Temat: Gospodarka wg PiS

500 plus. Wy pytacie, my odpowiadamy

  • 500 plus także w pierwsze dziecko. Jest postanowienie komisji senackiej
  • 300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią doniośle nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy

Co z bliźniakami, czy program obejmuje najmłodszych rodziców samotnie wychowujących potomstwo? To tylko niektóre z pytań, które pojawiają się na kilka tygodni poprzednio startem programu Rodzina pięćset plus. Na wszystkie wraz z nich odpowiedzi udzielił gryzipiórek TVN24 BiS Paweł Blajer.

Do redakcji Rozmowa telefoniczna 24 napływa mnóstwo testowań w sprawie programu Familia 500 plus. Pytacie na temat to, jakie trzeba zaspokoić warunki, by otrzymać wsparcie z państwowej kasy, przedstawiacie też sytuacje, w jakich się znajdujecie.

Z 500 zł na dziecko kupisz duże mieszkanie. Jest zielone światło

Jakie wątpliwości?

Nie liczą się zaliczki na podatek dochodowy, które płaci się co miesiąc. Liczy się to, co będzie w PIT-36 lub PIT-36L. Zysk, który będzie widniał w rozliczeniu podatkowym należy podzielić przez 12, a później przez członków rodziny. O ile będzie mniej niż 800 złotych netto, będzie możemy skorzystać ze świadczenia na pierwsze dziecko.

W przypadku pierwszego roku obowiązywania tego programu przyjęto profity z 2014 roku. Całość dlatego żeby nie było żadnych wątpliwości jakie profity trzeba brać do weryfikacji przy wnioskach o świadczenia za pierwsze dziecko. Być może zdarzyć się jednak naprawdę, że w 2014 r. ktoś miał wysokie profity, jednak w międzyczasie stracił pracę. Wówczas pozostaje szansę wykazania dochodu za 2014 roku odejmując po to przychód utracony.

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać