blisko

Temat: Motoryzacja

425 złotych za wydanie karty pojazdu

  • Następcy Włochów poszukiwani. Nowy odcinek A1 ma stanowić gotowy "na Sylwestra"
  • Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nową trasą
  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3

425 złotych - taką kwotę mogą zdobyć osoby, które od 23 lutego 2006 roku do 14 kwietnia 2006 roku kalendarzowego zapłaciły 500 złotych zbyt wydanie karty pojazdu. Mają obowiązek jednak się śpieszyć. Czas mają do połowy kwietnia tego roku kalendarzowego.

Właściciele pojazdów, jacy zapłacili 500 zł zbytnio wydaje karty pojazdu przy okresie od 23 02 2006 roku do czternaście kwietnia 2006 mogą zdobyć lwią część tej kwoty, bo aż 425 złotych - przypomina "Dziennik Czasopismo Prawna". Wszytko przez wówczas, że opłata była pobierana na podstawie rozporządzenia, które jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

Planujesz podróż autostradą? Sprawdź, dokąd zapłacisz więcej

Dlaczego?

Chodzi o rozporządzenie ministerstwa infrastruktury z 2003 roku, które określało, iż osoby starające się o wydanie karty pojazdu mają obowiązek wnieść opłatę rzędu pięć stów złotych. Teraz okazało się, że tamtejsze przepisy będą niezgodne z prawem Unii Europejskiej, oraz polską konstytucją, co w 2006 roku kalendarzowego orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Mało czasu

Urzędnicy miało pobierać jedynie 75 złotych, a nie 500 złotych. Zatem osoby, które wpłaciły za dużo mogą w tej chwili zgłosić się o zwrot nadpłaty. Jednak muszą się śpieszyć, bo do urzędu trzeba zgłosić się najpóźniej do 14 kwietnia. Wówczas właśnie mija okres przedawnienia, który wynosi 10 latek. Po tym terminie roszczenie ulegnie przedawnieniu.

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną  Informacje

1, 6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy trudność z poduszką powietrzną Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich obszarów w grupie najsłabszych ekonomicznie

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...

Czytać