blisko

Temat: Rząd PiS

Grand Challenge. Rząd zmobilizuje konstruktorów nowych technologii

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na poboczne miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

NCBR będzie organizowało rospostarte konkursy, tzw. Grand Challenge. Mają inspirować naukowców jak i również biznes do tworzenia przełomowych projektów. Na pierwszy ogień pójdą drony i e-auta - informuje "Rzeczpospolita".

Narodowe Centrum Badań jak i również Rozwoju będzie ogłaszać do kupienia dla wszystkich zainteresowanych konkursy na opracowanie innowacyjnych technik, wzorując się na konkursach tzw. Grand Challenge organizowanych od lat przez amerykańską Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Bez dodatkowej pracy na emeryturze? Ostateczną rezolucję podejmie rząd

Wzorem USA

W 2004 roku DARPA ogłosiła np. konkurs na autonomiczny samochód. I to właśnie w tej efekcie w takie koncepty zaangażowały się m. in. Google czy Tesla.

W NCBR twierdzą, że formułowanie takich wyzwań w naszym kraju zmobilizuje środowisko naukowców, wielbicieli, studentów, zwiększając szansę dzięki opracowanie w kraju nowatorskich, przełomowych technologii.

francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena  Ze świata

Francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena Ze świata

Media: Volkswagen może mieć kolejne problemy. Nowe ustalenia w sytuacji afery spalinowej Szef Audi aresztowany Były szef Volkswagena może mieć kolejne problemy Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej Skandal w…...

Czytać
frankowa projekt prezydenta pozytywnie zabrany przez ZBP  Pieniądze

Frankowa projekt prezydenta pozytywnie zabrany przez ZBP Pieniądze

Raty pożyczek frankowych mogą wzrosnąć do odwiedzenia rekordowego poziomu Złe wieści dla frankowiczów. Oprocentowanie najwyższe od czterech lat Coraz mniej kredytów we frankach Prawie trzy lata wyjąwszy ustawy w sprawie frankowiczów.…...

Czytać