blisko

Temat: Rząd PiS

Grand Challenge. Rząd zmobilizuje konstruktorów nowych technologii

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na poboczne miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

NCBR będzie organizowało rospostarte konkursy, tzw. Grand Challenge. Mają inspirować naukowców jak i również biznes do tworzenia przełomowych projektów. Na pierwszy ogień pójdą drony i e-auta - informuje "Rzeczpospolita".

Narodowe Centrum Badań jak i również Rozwoju będzie ogłaszać do kupienia dla wszystkich zainteresowanych konkursy na opracowanie innowacyjnych technik, wzorując się na konkursach tzw. Grand Challenge organizowanych od lat przez amerykańską Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Bez dodatkowej pracy na emeryturze? Ostateczną rezolucję podejmie rząd

Wzorem USA

W 2004 roku DARPA ogłosiła np. konkurs na autonomiczny samochód. I to właśnie w tej efekcie w takie koncepty zaangażowały się m. in. Google czy Tesla.

W NCBR twierdzą, że formułowanie takich wyzwań w naszym kraju zmobilizuje środowisko naukowców, wielbicieli, studentów, zwiększając szansę dzięki opracowanie w kraju nowatorskich, przełomowych technologii.

gazprom z dużym zyskiem zbytnio I kwartał. Przez słabszego rubla  Surowce

Gazprom z dużym zyskiem zbytnio I kwartał. Przez słabszego rubla Surowce

Rosyjski gigant energetyczny Gazprom ogłosił gwałtowny postęp zysków w pierwszym kwartale 2015 roku. Główną przyczyną tak dobrych wyników wydaje się być słabszy kurs rubla. Ruski gigant energetyczny opublikował w poniedziałek raport…...

Czytać
fundusze unijne dla polskich startupów

Fundusze unijne dla polskich startupów

Do 2020 roku Polska otrzyma z Unii ok. trzynaście mld zł na przedsięwzięcia związane ze zdrowiem, przy tym infrastrukturę i telemedycynę, czyli usługi medyczne oferowane na odległość. Z dofinansowania mogą skorzystać…...

Czytać