Zakup nieruchomości będącej własnością banku

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

Dowiedz się, jak znaleźć nieruchomości będące własnością banku (REO) i jak kupić REO.

 • Dzielić
 • Nieruchomość będąca własnością banku lub nieruchomości (REO) to taka, która wróciła do pożyczkodawcy hipotecznego po tym, jak nie udało się sprzedać domu na aukcji przejęcia.

  Gdy bank stanie się właścicielem nieruchomości, zajmie się eksmisją (w razie potrzeby), spłaci zastawy podatkowe i może dokonać pewnych napraw.

  REO są znaczącą częścią rynku mieszkaniowego i mogą być świetnymi okazjami dla kupujących, ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim w nie zainwestujesz.

  Gdzie znaleźć nieruchomości będące własnością banków (REO)

  Istnieje kilka sposobów wyszukiwania nieruchomości należących do banku:

  • MLS: Większość pożyczkodawców wymienia swoje nieruchomości REO w usłudze Multiple Listing Service (MLS), więc każdy agent nieruchomości może pomóc w znalezieniu ofert REO w Twojej okolicy.
  • Strony internetowe banków : Niektóre banki mają cały dział do sprzedaży REO, a sekcje ich witryn internetowych są poświęcone ich ofertom. Specjaliści online: Zillow oferuje bezpłatne aukcje wykluczenia . Właściwości przejęcia można znaleźć za pomocą filtrów wyszukiwania na stronie wyszukiwania i map firmy Zillow. Większość innych internetowych usług aukcyjnych pobiera opłatę.Uzyskaj wycenę i inspekcję

   Należy pamiętać, że nieruchomości REO nie są automatycznie okazjami. Banki zarabiają pieniądze, więc cenią swoje domy w sposób konkurencyjny. Niektóre REO są przecenione z powodu poważnych uszkodzeń lub lokalizacji, podczas gdy inne mogą nie być sprzedawane za dużą zniżkę. Uzyskaj niezależną wycenę, aby określić prawdziwą wartość rynkową domu.

   Ponadto zrozum, że REO – z których niektóre były wolne od miesięcy lub nawet lat – są zwykle sprzedawane w stanie „takim, w jakim są, bez jakichkolwiek gwarancji. Zatrudnij profesjonalistę, który obejrzy dom przed dokonaniem zakupu.

   Wyszukiwanie tytułów

   Banki generalnie usuwają tytuł przed wystawieniem domu, ale nigdy nie zakładaj, że tak jest. Przeszukuj rejestry publiczne pod kątem zastawów i zaległych podatków, a następnie zatrudnij firmę zajmującą się tytułem własności, aby przeprowadzić pełne wyszukiwanie tytułu ubezpieczonego przed zamknięciem umowy.

   Mądrze podchodź do pieniędzy

   Uzyskaj wstępną kwalifikację do pożyczki, jeśli poważnie myślisz o zakupie. Jeszcze lepiej: uzyskaj wstępną zgodę pożyczkodawcy, który jest właścicielem nieruchomości.

   Zrozum, że poważnie uszkodzony dom może ograniczyć twoje możliwości finansowania. Na przykład pożyczki VA mogą być trudniejsze do uzyskania, jeśli nieruchomość nie jest w stanie zamieszkania.

   Jeśli nieruchomość, którą rozważasz, jest w dobrym stanie, fakt, że jest to REO, nie powinien utrudniać ubiegania się o pożyczkę. Podobnie nieruchomość REO w przyzwoitym stanie nie powinna podlegać wyższemu oprocentowaniu hipotecznemu.

   Odrób pracę domową przed złożeniem jakichkolwiek ofert. Upewnij się, że cena Twojej oferty jest porównywalna z ostatnimi cenami sprzedaży podobnych domów w okolicy. Pamiętaj, aby doliczyć koszty renowacji.

   Wymagana cierpliwość

   Licytowanie REO nie przypomina składania oferty na prywatny dom, na który właściciele zazwyczaj szybko reagują.

   Zazwyczaj oferta REO jest weryfikowana przez kilka osób i firm, co oznacza, że ​​odpowiedź może zająć tygodnie. Banki muszą pokazać akcjonariuszom i inwestorom, że ciężko pracowali, aby uzyskać najlepszą cenę za nieruchomość, więc prawdopodobnie Twoja oferta spotka się z kontrofertą. Jeśli pożyczkodawca nie chce negocjować ceny, poproś o niższą stopę procentową lub obniżenie kosztów zamknięcia.

   Nawet po osiągnięciu porozumienia bank może uzależnić jego akceptację od zgody korporacji w ciągu pięciu do 10 dni.

   Finansowanie

   Jeśli twój kredyt jest dobry, może się okazać, że twój bank jest skłonny pożyczyć pełną cenę przejęcia – może więcej, jeśli potrzebne są rozległe naprawy. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają 10-procentowej wpłaty zaliczki, jeśli wykluczenie ma być wykorzystane jako czynsz. Może się również okazać, że będziesz musiał zwrócić się do prywatnego pożyczkodawcy, aby sfinansować zakup nieruchomości REO.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy