blisko

Temat: Irlandia

Irlandia będzie karać klientów prostytutek  Ze świata

  • "Brexit stwarza strategiczne ryzyko dla Irlandii"
  • Rekordowo niskie bezrobocie po Irlandii. Najlepiej od sześciu lat
  • Rząd każe opłacać za wodę, tłumy wychodzą na ulice. "Rodziny nie dają już sobie rady"
  • Irlandia: koniec z darmową wodą? "Skala protestów zaskoczyła rząd"
  • Google, Apple, Microsoft odrzucić zaoszczędzą w Irlandii? Dublin uległ Brukseli

Kupowanie usług seksualnych od poniedziałku jest traktowane jako przestępstwo w Irlandii Północnej. Odbiorcom grozi za nie grzywna w wysokości 1000 funtów i nawet rok więzienia.

Irlandia Północna stała się tym samym jedynym regionem Wielkiej Brytanii, w którym płacenie za usługi seksualne stało się nielegalne. Według nowych przepisów do złamania upoważnienia dochodzi, gdy klient osiąga usługę seksualną, płacąc za nią lub obiecując zapłatę - bądź osobie świadczącej usługi, bądź pośrednikowi.

"Chcemy być jak Tripadvisor". Berlin szuka testera... przybytków rozpusty

Jak stało?

Wcześniej przepisy przewidywały jedynie kary za opłacanie prostytutce działającej pod przymusem.

Zmianę prawa przegłosowano pod koniec 2014 r.. Inicjatorem był deputowany do północnoirlandzkiego parlamentu Maurice Morrow z Partii Demokratycznych Unionistów (DUP). Za głosowało 81 deputowanych 108-osobowego zgromadzenia; przeciw było 10 głosujących.

Zwolennicy nowych przepisów argumentują, że pozwolą one dzięki walkę z handlarzami ludźmi. Natomiast krytycy, w tymże minister sprawiedliwości David Ford, wskazują, że prawo będzie trudne do egzekwowania.

Szara strefa?

Przeciwnicy nowego prawa zwracają także uwagę, że całkowicie zepchnie ono prostytucję od podziemia.

W 1999 roku kalendarzowego Szwecja była pierwszym krajem, który zdecydował się na karanie klientów prostytutek. Szwedzkie rozwiązania zostały przekopiowane też w Norwegii i Islandii.

drony mogą napotkać na problemy. AUDS wchodzi w decydującą fazę  Tech

Drony mogą napotkać na problemy. AUDS wchodzi w decydującą fazę Tech

Wyśledzi drona, przejmie kontrolę nad nim jak i również doprowadzi do jego upadku podczas kilku sekund. Amerykanie stworzyli technologię zdolną do tropienia i niszczenia bezzałogowych samolotów latających w pobliżu lotnisk.…...

Czytać
draghi: decyzja o pomocy gwoli Grecji należy do polityków  Ze świata

Draghi: decyzja o pomocy gwoli Grecji należy do polityków Ze świata

Grecja znów przy tarapatach. Tusk apeluje na temat nadzwyczajne spotkanie Grecja skupia pochwały. Za postępy po realizacji reform Strajk dziennikarzy. Nie chcą reformy emerytalnej Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi na…...

Czytać