blisko

Temat: Energetyka

General Electric nie chce już produkować żarówek  Ze świata

  • ArcelorMittal wyłączy wielki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze na rzecz pracowników
  • Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa spośród Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca

Kiedy przy 1879 roku pierwsza żarówka świeciła całe 8 minut, Thomas Edison cieszył się jak dziecko. Teraz General Electric, czyli firma, którą współtworzył, postanowiła wystawić w sprzedaż cały dział zajmujący się produkcją oświetlenia.

Już w kwietniu zarząd General Electric, informował o planach wycofania się z produkcji żarówek. "The Wall Street Journal" pisał wówczas, że wart kilkanascie milionów dolarów biznes żarówkowy GE trafi niedługo w sprzedaż. Dzisiaj wiadomo obecnie, że rozpoczęły się gadki z potencjalnymi nabywcami, o jakich kwestiach firma poinformowała swoich podwładnych. To koniec pewnej epoki – komentują analitycy. Tylko władze GE wyjaśniają, hdy firma chce się obecnie skupić na produkcji napędów odrzutowych i sprzętu leczniczego.

Bruksela boi się o przyszłość gospodarki. Niebezpieczeństwem Brexit i decyzje Trumpa

Eureka Edisona

Kiedy w 1879 roku Thomas Edison, wynalazł żarówkę, świeciła ona zaledwie 8 minut. Edison nawet nie marzył, że ponad sto lat później jego wynalazek przejdzie ewolucję do tego kategorii, że czas świecenia wydłuży się nawet do kilkudziesięciu miesięcy. I zostanie wyceniony na ponad 500 mln dolarów. Ale tak oczywiście działa wygląda koncern, w założenie którego w 1892 roku zgodził się Edison. General Electric powstał z połączenia Edison Electric Light, Edison Lamp, Edison Machine Works i Bergmann & Co. I szybko zaczęła stawać się potęgą.

Żarówki to za mało

W 1935 roku, żarówki GE po raz pierwszy w historii oświetliły spotkanie Baseballu w Cincinatti. Pięć lat później w handlu pojawiły się pierwsze żarówki fluorescencyjne sygnowane GE, natomiast w 1958 roku firma z dumą ogłosiła skonstruowanie pierwszej lampy halogenowej. Dziś GE produkuje żarówki używane do pracy lodówek jak i również mikrofalówek.

Prezes Jeff Immelt mówi, że skupiając się na innych gałęziach przemysłu, takich jak sprzęt medyczny, GE zamierza stać się liderem branży. Siódme położenie na liście największych przedsiębiorstw na świecie czasopisma Forbes, jakie firma zajęła przy 2014 roku to znacznie za mało.

"Beżowa księga" Fed: wielu kraju odczuwa ożywienie gospodarki

GE od 1995 roku aktualne jest na polskim rynku, gdy wszedł w dobrobyt Solidarności Chase D. T. Banku i stworzył GE Capital Bank, znany wraz z sprzedaży ratalnej i pożyczek gotówkowych. W 2003 roku kalendarzowego GE Capital Bank połączył się z GE Bankiem Mieszkaniowym tworząc GE Money Bank z siedzibą po Gdańsku. Oprócz działalności bankowej, GE prowadzi w naszym kraju kilka fabryk. M. in. w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej, jak również zakłady GE Aviation w Dzierżoniowie jak i również Bielsku-Białej. Szacuje się, że dzięki GE stałe zatrudnienie ma około 10 tys. Polaków. Od kilku latek firma skupia się jednakże na otwieraniu fabryk produkujących m. in. przęsła mostków.

blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze  Informacje

Blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze Informacje

Odwołany lot? Pasażerom przysługuje odszkodowanie Tanie wczasy na Malcie. Oto użyteczny poradnik Przyciągają turystów jak na przykład magnes. Pomagają tanie loty i stulecie objawień Wakacje nad polskim morzem. Masz możliwość…...

Czytać
bMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych  Moto

BMW, Ford i Volkswagen stworzą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych Moto

Koncerny samochodowe BMW, Daimler, Ford i grupa Volkswagen otworzą w tym roku pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku chcą uruchomić mniej więcej…...

Czytać