blisko

Temat: UE

Gospodarka strefy euro rośnie nieco szybciej  Ze świata

  • Janis Warufakis przy TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Mazowsze zostało zwaśnione. Rząd liczy na poboczne środki z Unii Europejskiej
  • Wydarzenia w Sejmie mogą wpłynąć na planowanie unijnego budżetu
  • Przyszłość Brexitu. Bruksela obawia się "słabego partnera"
  • Z zagranicy jak w kraju. Po fali opinii duży operator zmienia taryfy

Produkt Krajowy Brutto w strefie euro przy III kwartale 2014 r. wzrósł o 0, 2 proc. kwartał do kwartału, podczas gdy w II kw. wzrósł o 0, 1 proc. - poinformował w komunikacie urząd typowy Eurostat w kolejnym wyliczeniu.

Wstępnie prognozowano, hdy PKB w III kw. kwartał do kwartału urośnie o 0, 2 proc.

Eurostat: niższe bezrobocie w Polsce, niska inflacja w Eurolandzie

Rok do roku PKB po strefie euro wzrósł po III kw. o 0, 8 proc., podczas kiedy w II kw. wzrósł również o 0, 12 proc. Tu szacowano, iż PKB wzrósł o 0, 8 proc.

Niemcy zmniejszają

Rosną też zamówienia przy przemyśle największej europejskiej ekonomii - w październiku na temat 2, 5 proc. Wynik jest o 0, 5 pkt. proc. wyższy niźli konsensus rynkowy oraz lepszy od najbardziej optymistycznych prognoz, które podawały 1, dziewięć proc.

Pomimo owego Bundesbank ściął prognozy postępu na 2015 rok do 1 proc. i zmniejszył je dla obecnego roku kalendarzowego - do 1, czterech proc. z 1, 9 proc. (prognozy z czerwca). Zmniejszone zostały też prognozy dla 2016 roku a mianowicie 1, 6 proc.

czym jest sukces - definicje m. in. Gatesa, Bransona, Obamy

Czym jest sukces - definicje m. in. Gatesa, Bransona, Obamy

Gdy zazwyczaj mówimy o sukcesie, wyobrażamy sobie np. miliarderów, znanych aktorów, autorów bestsellerowych książek czy przywódców państw. Ale gdy zapytać właśnie te osoby, czym jest sukces, niewiele z nich opowiada o swoich…...

Czytać
dane GUS - koniunktura przy lipcu 2017

Dane GUS - koniunktura przy lipcu 2017

Z danych GUS dot. koniunktury w lipcu wyłania się umiarkowanie optymistyczna ocena nastrojów - komentuje Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz jak i również Analiz Gospodarczych. Zwraca uwagę na poprawę nastrojów w przemyśle.…...

Czytać