Zmiany dzieki stacjach paliw. Zobacz co czeka kierowców

Zmiany dzieki stacjach paliw. Zobacz co czeka kierowców
Category: gospodarka
4 sierpnia, 2020

Patrząc na sytuację na polskim rynku materialów nie można uniknąć wrażenia, że mozliwe są dalsze obniżki cen detalicznych. _ – To byłby wspanialy prezent w czasie świątecznym, który cechują liczne wyjazdy i podróże _- mówią profesjonalisci e-petrol. pl.

W przyszłym tygodniu litr bezolowiówki bezołowiowej 95 powinien kosztować ok. piec, 40-5, 51 zł, takowa sama ilość oleju napędowego ok. 5, 46-5, 59 zł, natomiast autogazu a mianowicie 2, 70-2, 79 zł – prognozują analitycy. To znaczy, że tankowanie będzie troche tańsze niż obecnie.

Koszta w rafineriach wciąż przy dół

W sytuacji cen w rafineriach posiadamy do czynienia z niewielkim spadkiem – dotyczy on zarówno benzyny, jak i równiez oleju napędowego. Wprawdzie nie jest on szczególnie imponujący a mianowicie Pb95 potaniała o w porzadku. 20 zł i kosztuje 4151, dziesieciu zł/m sześc. W tym samym czasie diesel zszedł niżej o ok. 17 zł i kosztuje średnio 4249 zl/m sześc. Jedynie oliwa opałowy przy cenach średnich powędrował troche w górę i kosztuje o dwóch zł więcej niż pod koniec ubiegłego tygodnia – 2981, 90 zł/m sześc.

Na stacjach paliw może być jeszcze taniejW przypadku wartosci detalicznych możemy również spodziewać się obniżek cen a mianowicie nasze prognozy na przysżły tydzień to 5, 40-5, 51 zł/l benzyny bezołowiowej 95 i 5, 46-5, 59 zł/l oleju napędowego. W przypadku autogazu ceny lokować się będą prawdopodobnie między 2, 70 a 2, 79 zł/l.

_ – Jedną z przyczyn potencjalnej dalszej obniżki – poza realiami makroekonomicznymi i spadkiem cen hurtowych – może w najbliższym czasie być opracowywana obecnie w procesie legislacyjnym zmiana ustawodawcza, która na zawsze obniży wysokość opłaty interchange, czyli kosztów obsługi płatności kartowych. Ta redukcja będzie ważnym impulsem dla stacji, które po związku sposród poziomem prowizji ponoszą wielkie koszta, jakie mozliwosci odbija się na wartosciach. Planowany termin zmiany to I kwartał nowego roku a mianowicie _komentuje Jakub Bogucki, analityk e-petrol. pl.

Trudności zbyt oceanem

Amerykański problem budżetowy stanowi ostatnimi czasy kluczową i najbardziej kłopotliwą wskazówkę na rzecz rynków międzynarodowych. Chodzi albowiem o to, że choć od dłuższego czasu pojawiają się zapowiedzi, że problem udało się rozwiązać, natomiast konsensus jest coraz bliżej, albo odwrotnie – że czasu raz za razem mniej, zas porozumienia nie widać. Tego rodzaju doniesienia wprowadzają zamęt, natomiast generalnie sytuacja wygląda już niepokojąco. Jeśli USA miałoby dalej trwać w tejze _ budżetowej próżni _ – z pewnością wpłynęłoby to niedobrze na koszta ropy dzieki giełdach.

Notowaniom surowca nie zaakceptowac pomogły nazbyt ogłoszone w niniejszym tygodniu wiadomosci dot. QE3 ogłoszone przez Bena Bernanke. Dziś także napłynęły dane z Chin – zestawienie PMI może sugerować poprawę sytuacji tejze gigantycznej ekonomii, co mogłoby przynieść optymistyczne ruchy w wypadku cen ropy. Na razie jednak przewaga będzie zapewne po stronie niepomyslnych danych i obaw jak z NA JUKATAN.

Czytaj więcej w Dolacz wykresy do Twojej witryny www