Znalazłem zgubioną kartę debetową – co teraz?

Category: Nasz Zespół
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy całej gamy firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 18 czerwca 2014 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajBycie dobrym Samarytaninem może być trudne, o czym niedawno dowiedziała się Jessica Patel z Bankrate.

  Po znalezieniu zagubionej karty debetowej w metrze redaktor Patel zadzwonił pod numer z tyłu, aby zgłosić zagubienie.

  Ale zamiast szybkiej rozmowy telefonicznej, znalazła się przed automatycznym systemem telefonicznym Chase Bank, który nie miał opcji zgłoszenia znalezionej karty.

  W końcu skontaktowała się z przedstawicielem i zgłosiła kartę, prosząc bank o powiadomienie właściciela karty.

  „Kiedyś zgubiłem kartę i ktoś zgłosił jej zaginięcie, ale mój wydawca nigdy mi o tym nie powiedział – mówi Patel. „Myślałem, że karta zaginęła w moim domu. Dopiero gdy kilka tygodni później poszedłem do banku, powiedziano mi, że ktoś zadzwonił .

  Upewniwszy się, że właściciel karty skontaktuje się z Tobą, Patel była gotowa do kontynuowania swojego dnia – dopóki przedstawicielka nie powiedziała jej, że karta musi zostać przeniesiona do oddziału banku Chase, zamiast pociąć ją i wyrzucić.

  „Więc teraz muszę załatwić sprawę, ponieważ próbuję zrobić dobry uczynek – mówi Patel. Szybka decyzja o podniesieniu zagubionej karty i oddaniu jej w znacznym stopniu wyczerpała jej dzień.

  Dzwoniąc do wydawcy nadal najlepszą opcją

  Pomimo nieco frustrującego doświadczenia Patela, telefonowanie do wydawcy karty, gdy zostanie znaleziona karta kredytowa lub debetowa, jest lepszym rozwiązaniem niż wiele innych opcji.

  Rzeczniczka Chase Lauren Francis mówi, że zadzwonienie pod bezpłatny numer z tyłu karty to najlepsza rzecz, jaką można zrobić.

  „Po tym telefonie natychmiast zamykamy to konto – mówi Francis.

  Mówi, że pomimo doświadczenia Patela, przedstawiciele Chase mają powiedzieć dobrym Samarytanom, aby albo zostawili kartę w pobliskim oddziale, albo sami pocięli i zniszczyli kartę.

  Wykonanie tego połączenia to mądrzejszy pomysł niż wręczenie karty przełożonemu lub pracownikowi sklepu, metra lub innego miejsca, w którym karta została znaleziona, mówi Denise Richardson, rzeczniczka praw konsumentów i autorka książki „Oddaj mi kredyt! Mówi, że trudno jest wiedzieć, jak uczciwy będzie ten pracownik.

  Podobnie, dzwonienie pod numer znajdujący się na odwrocie karty jest preferowane niż próba wyśledzenia właściciela karty. W Internecie może się wydawać, że znalezienie kogoś jest łatwe, ale „powiedz, że nazywasz niewłaściwą Mary Jane Wright – mówi Richardson. – Możesz wręczać kartę niewłaściwemu właścicielowi, który może nie być tak skrupulatny jak ty – mówi.

  Richardson sugeruje przekazanie karty policji, która może zająć się kontaktem z wydawcą karty i właścicielem karty. Jednak wiele agencji policyjnych jest zbyt wyczerpanych, więc możliwe, że dobry Samarytanin również poświęci trochę czasu na zajmowanie się tym procesem.

  Skakanie przez obręcze

  Nie jest jasne, jak często zgubione karty są zwracane do wydawcy karty, a banki nie mają standardowej praktyki w branży, jeśli chodzi o osobę, która oddaje utraconą kartę, mówi Mike Townsend z American Bankers Association.

  Ogólnie rzecz biorąc, mówi, że osoba, która znajdzie kartę, powinna albo zostawić ją osobiście w banku, albo ją zniszczyć. Obie opcje uniemożliwiłyby nikomu zdobycie karty debetowej i wydanie czyjegoś ciężko zarobionych dolarów.

  Richardson mówi, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo być dobrym Samarytaninem.

  „Wiele lat temu brzmiałoby to tak:„ Dziękuję, dziękuję! – mówi Richardson, reagując na zwrócenie zagubionej karty debetowej lub kredytowej. Teraz, przy tak wielu obawach związanych z oszustwami i przy tak skomplikowanych schematach oszustw, istnieje ryzyko podniesienia tej karty z ziemi lub z siedzenia w metrze, mówi.

  Na przykład, co się stanie, jeśli karta została już naruszona, zanim dobry Samarytanin ją podniesie? Bank może podejrzewać, że to dobry Samarytanin to ten, który ukradł konto, mówi Richardson.

  „Nigdy nie wiadomo, co może być oszustwem – mówi. „Banki muszą być bardzo ostrożne i błądzić po stronie ostrożności.


  Czy kiedykolwiek znalazłeś zagubioną kartę kredytową lub debetową? Co zrobiłeś?

  Śledź mnie na Twitterze: @allisonsross

  O autorze

  Allison Ross była wcześniej starszym analitykiem / reporterką bankową w Bankrate. Wcześniej pracowała w The Palm Beach Post, gdzie spędziła trzy lata zajmując się branżą detaliczną, szczegółowo opisując trendy i zaznaczając zmiany w lokalnym krajobrazie handlu detalicznego. Wskoczyła także w inne historie biznesowe, w tym upadek chińskiej płyty gipsowo-kartonowej. Śledziła historię skażonej płyty gipsowo-kartonowej, gdy właściciele domów martwili się o swoje zdrowie, gdy naukowcy próbowali wskazać źródło problemu, gdy składano pozwy sądowe, i gdy pojawił się kwitnący, wielomilionowy przemysł testerów i „środków naprawczych. Allison i kolega z The Post podzielili się nagrodą Sunshine State Award za drugie miejsce w relacjach konsumenckich za dwuczęściową serię dotyczącą chińskich płyt kartonowo-gipsowych. Później przeniosła się do 11. co do wielkości okręgu szkolnego w kraju, jako reporterka ds. Edukacji w „Post.Na tym stanowisku relacjonowała wybór nowego superintendenta, relacjonowała walkę dzielnicy o zbilansowanie budżetu oraz informowała o aresztowaniu kontrowersyjnego działacza społecznego, który rzekomo próbował wyłudzić inspektora. (Inspektor nosił drut w ramach policyjnego śledztwa.) Allison ukończyła University of Missouri z dyplomem dziennikarstwa i socjologii. Jest dumną fanką Tygrysów.Allison ukończyła studia dziennikarskie i socjologiczne na University of Missouri. Jest dumną fanką Tygrysów.Allison ukończyła studia dziennikarskie i socjologiczne na University of Missouri. Jest dumną fanką Tygrysów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy